Google prezentuje nowy komputer. Schowasz go do kieszeni  Ze świata

  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby
  • Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom
  • Twierdził, że kobiety nie użyczą się do pracy po IT. Szef Google przerwał urlop i sam zajął się sprawą
  • Kobiety nie nadają się do roboty w IT? Burza po słowach pracownika Google
  • Google odkurza okulary. Kiedyś budziły kontrowersje, teraz wracają w nowej wersji

Google ogłosił, że w 2015 roku na rynku pojawi się komputer wielkości pendrive'a. Nowe urządzenie o nazwie Chromebit, które na pierwszy rzut oka wygląda jakim sposobem przenośna pamięć, będzie możemy podłączyć do monitora albo telewizora za pomocą portów HDMI.

I choć parametry urządzenia nie powalają to ma ono szansę zrobić furorę. Google wraz z Chromebitem ma zamiar zawojować stosunkowo nowy segment, eksplorowany wcześniej przez kilku pozostałych graczy. Pytanie, czy styl na nowe "kieszonkowe" kompy przyjmie się, tak jak na przykład miało to miejsce spośród tabletami.

Dodatkowo, jankeski gigant technologiczny poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych modeli tanich laptopów Chromebook, w cenie 149 dol.

Wpływ BOYD

Innowacyjny komputer od czasu Intela. Możesz go ukryć do kieszeni

Nowe towary od Google'a wzmocnią rywalizację na rynku. Szczególnie w rywalizacji z Microsoftem, który to dzień wcześniej ujawnił zamiary sprzedaży nowych tabletów jak i również laptopów hybrydowych, informuje BBC.

- Obecnie, to dynamicznie rozwijający się sektor rynku - powiedział Chris Green, analityk z agencji doradczej Davies Murphy Group.

Jak dodaje, "obserwujemy duże spadki cen sprzętu. Program BOYD (przynieś osobiste urządzenie do klasy), skłonił producentów do stworzenia taniutkich urządzeń, które rodzice istnieją w stanie kupić na rzecz swoich dzieci".

- Głównym celem zarówno Yahoo jak i Microsoft wydaje się umieszczenie swojej marki jak i również usługi wśród dzieci, aby budować lojalność wobec spółki już w bardzo wczesnym wieku - powiedział Ronan de Renesse, ekspert spośród firmy doradczej Ovum.

Microsoft ulepsza Windows 10. Od 04 będzie działał na większości urządzeń

Jak zapowiedzieli pełnomocnicy Google, na razie handel nowych urządzeń - Chromebook i Chromebit - stanie się ograniczona do obszaru Stanów Zjednoczonych.

- Posiadamy nadzieję, że staną się one powszechnie dostępne po niedalekiej przyszłości - powiedziała rzecznik Google.

Zgodnie z badaniami rynku przeprowadzonymi przez firmę Gartner, w zeszłym roku Google sprzedało wyżej pięciu milionów Chromebook'ów a także monitorów Chromebase. Przewiduje się, że w 2015 roku liczba ta wzrośnie do odwiedzenia blisko ośmiu milionów sztuk, zaś za trzy okres wyniesie aż 16 mln.

Komputery jak pendrive

Microsoft wraca do gry. Za sprawą prezesa bujającego w chmurach

Chromebit'y będą produkowane przez tajwańską firmę Asus, zaś samo urządzenie będzie wyposażone przy oprogramowanie Google - Chrome OS.

Google zapowiedział, że nowy produkt stanie się kosztował mniej niż 100 dol. i będzie dostępny na rynku jeszcze poprzednio końcem roku. Oferta ma być przede wszystkim skierowana dla szkół oraz firm.

Jak wskazują specjaliści, urządzenie wielkości pendrive'a podłączane za pośrednictwem interfejsu HDMI pozwala zamienić dowolny ekran w komputer. Platforma pozwoli użytkownikom na przechowywanie pakietów i danych w tzw. chmurze.

Chromebit stanie się wyposażony w procesor Rockchip RK3288, GPU Mali 760, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wew., WiFi, Bluetooth 4. 0 oraz port USB dwa. 0 i HDMI.

W ostatnich miesiącach także Intel jak i Hannspree także poinformowały o planach wprowadzenia do sprzedaży jeszcze w tym roku, własnych komputerów wielkości pendrive’a, jednak w nieco wyższych cenach.

Źródło: stooq. pl Akcje Google Akcje Google w środę na temat godz. 17: 36 notowały spadki o 0, 57 proc.

Popularny

emerytury matczyne. Rząd przyjął plan ustawy
Emerytury matczyne. Rząd przyjął plan ustawy

Rząd przyjął plan "Mama 4 plus" dotyczący tzw. emerytur matczynych. Państwo nie może być obojętne na los matek - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym przewiduje…...

escape room - 1, 6 tys. nieprawidłowości po kontroli strażaków
Escape room - 1, 6 tys. nieprawidłowości po kontroli strażaków

Po katastrofy w Koszalinie Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła na polecenie szefa Ministerstwa Spraw Weneckich i Administracji Joachima Brudzińskiego kontrole tzw. escape roomów. Do poniedziałku, 7 stycznia, strażacy sprawdzili 434 tego typu lokale.…...

eurobank - wyniki finansowe zbytnio 2017 rok - raport
Eurobank - wyniki finansowe zbytnio 2017 rok - raport

Eurobank podał wyniki finansowe zbytnio 2017 rok - odnotował m. in. 102, 8 mln zł zysku netto wobec 142 mln złotych rok wcześniej (z uwzględnieniem jednorazowego wpływu transakcji przejęcia Visa…...

energa i problem z dostarczaniem faktur za prąd
Energa i problem z dostarczaniem faktur za prąd

Grupa Energa zapewnia, hdy nie powinno być w tej chwili problemu z dostarczaniem odbiorcom faktur za energię zgodnie z terminem. Koncern zapowiada przywrócenie funkcji Rzecznika Klienta Energi i wprowadzenie dodatkowej propozycje…...