Dokument z trasy Taylor Swift trafi do Apple Music  Ze świata

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift, która po niedzielę skończyła 26 latek, poinformowała, że film dokumentalny przedstawiający kulisy jej trasy koncertowej "The 1989 World Tour Live" trafi dwadzieścia grudnia do serwisu Apple Music. A jeszcze w ostatnim czasie punktowała technologicznego giganta zbytnio niesprawiedliwe traktowanie artystów.

- Dziękuję bardzo zbytnio życzenia urodzinowe - napisała wczoraj Swift na Twitterze do swoich 67 mln fanów śledzących ją w niniejszym serwisie społecznościowym. Mam gwoli Was małą niespodziankę a mianowicie dodała gwiazda.

Potężna trasa

Tą niespodzianką był trwający minutę zwiastun sztuki dokumentującego przebieg ostatniej ścieżki koncertowej artystki, która zakończyła się w sobotę po australijskim Melbourne. Na scenie wokalistce towarzyszyły takie gwiazdy muzyki rozrywkowej jak Mick Jagger, Justin Timberlake, John Legend i Mary J. Blige. W sumie dzięki ponad 80 koncertów sprzedano 240 mln biletów.

Thank you so much for all the birthday wishes. I have natomiast little surprise for you. #1989WorldTourLIVE @applemusic https://t.co/actZbWBt4R

— Taylor Swift (@taylorswift13) grudzień 13, 2015

Cały film z trasy stanie się można zobaczyć za bezowocnie w serwisie Apple Music 20 grudnia.

Mały konflikt

Porozumienie zawarte między Swift an Apple Music wydaje się warte odnotowania, bo wciąż sześć miesięcy temu obu stronom było nie po drodze. W czerwcu Swift zagroziła, że wycofa swój albumu z serwisu. Powód? Gigant z Cupertino, który ruszał właśnie z nową ofertą grupową chciał, aby przez 4 miesiące klienci mogli słuchać muzyki za darmo, an artyści w tym czasie mieli nie otrzymywać żadnego wynagrodzenia.

Milion dolarów dziennie. To najpomyślniej zarabiająca gwiazda muzy

"To szokujące, rozczarowujące i całkowicie nie w stylu tej nowoczesnej i hojnej firmy" - napisała wówczas wokalistka w liście otwartym do Apple.

Groźba poskutkowała. Koncern poinformował, że uiści artystom za odtworzone utwory, także w czasie trwania bezpłatnego dla klientów czasu próbnego.

Kim wydaje się być Taylor Swift?

Taylor Swift to obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek muzy pop na świecie. Łącznie artystka nagrała już pięć płyt. Do 2015 roku kalendarzowego tylko na terenie Stanów Zjednoczonych sprzedała 27, 67 mln albumów. To siódmy wynik od 1991 roku. Na całym świecie sprzedała ponad 40 mln kopii swoich albumów.

Swift dobrze radzi sobie również na wielkim ekranie. Przy 2010 roku wystąpiła u boku m. in. Jamiego Foxxa, Julii Roberts, lub Jessiki Alby w komedii romantycznej "Walentynki". W ub. roku zagrała z transportu w dramacie science-fiction "Dawca Pamięci".

Analitycy szacują, że w 2015 roku kalendarzowego zarobi 365 mln dolarów.

Popularny

coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje  Informacje
Coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje Informacje

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto na popularnym serwisie społecznościowym. Dwa powody Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa mniej…...

co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga  Informacje
Co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga Informacje

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł niżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach  Prawo
Coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach Prawo

Sześciu największych po UE producentów żywności, w tym Coca-Cola i Mars, potrzebuje wprowadzić na opakowaniach kolorowe etykiety zamiast tradycyjnych informacji o wartościach odżywczych. Zdaniem organizacji konsumentów powinno to uzupełniać, a nie wymazywać…...

clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy
Clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy

Rynek finansowy wydaje się być bardzo wrażliwy na zdarzenia o dużym znaczeniu politycznym. Wybory prezydenckie w AMERYCE to najważniejszy punkt tego roku i inwestorzy spośród całego świata szacują już możliwe ryzyko.…...