Doroczna konferencja Putina. Co mówił prezydent Rosji?  Wraz z świata

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rurek na rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE jak i również Niemcy zyskują nowe przyrząd nacisku na Gazprom
  • Moskwa chce "wykluczyć lub obniżyć opady". Zapłaci za wówczas krocie
  • Rosja podniesie ilość lat emerytalny, ale będą naprawy. Putin ma nową propozycję dla kobiet

- Obecna sytuacja ekonomiczna jest spowodowana przez czynniki zewnętrzne. Przy najgorszym scenariuszu spowolnienie potrwa dwa lata. Potem wzrost gospodarczy w Rosji i odbicie rubla wydaje się być nieuchronne - mówił Władimir Putin w czasie po dorocznej konferencji prasowej. Prezydent Rosji odpowiada też na pytania zwykłych obywateli jak i również międzynarodowych dziennikarzy. Trwa transmisja tego przemówienia w TVN24 Biznes i Świat.

Na początku konferencji Władimir Putin stwierdził, że postęp gospodarczy Rosji za dziesięciu miesięcy tego roku wyniósł 0, 6-0, 7 proc. PKB.

Merkel: sankcje przeciwko Rosji są potrzebne

- Saldo komercyjne wzrosło o 13 mld dolarów i wyniosło 148, 4 mld dolarów. Po zeszłorocznej przerwie obserwujemy postęp produkcji przemysłowej - gadał Putin.

Rubel się odrodzi

Putin powiedział również, że mimo zakłóceń w rynkach finansowych, rosyjskie dochody będą wyższe niż nakłady. Obiecał też, że zostaną dotrzymane wszelkie socjalne zobowiązania.

- Na obecną sytuację wpływają ceny ropy naftowej i gazu dzięki światowych rynkach. Będzie wówczas wpływać na naszą gospodarkę. Jeśli sytuacja będzie rozwinąć się negatywnie, to będziemy musieli korygować nasze plany. Bezwzględnie będziemy musieli zmniejszać pewne wydatki. Jednak, jak mówią specjaliści wzrost naszej gospodarki i ceny rubla jest nieuchronny - uważa Putin.

Putin powiedział także, że reakcja Centralnego Instytucji finansowej Rosji na obecne bariery ekonomiczne jest prawidłowa. a mianowicie Ich polityka jest stosowna - zaznaczył.

W poniedziałek bank centralny podniósł stopę procentową o 6, 5 punktu procentowego, do 17 proc., próbując wesprzeć rubla, który rekordowo gubi na wartości. We wtorek za euro i dolara trzeba było płacić właściwie 100 rubli i 80 rubli.

Putin przekonuje, że bank centralny Rosji zwiększył w tym r. rezerwy walutowe. - Rezerwy banku centralnego to 419 mld dolarów. Bank nie zaakceptować będzie ich tracił. Zwiększyły się też rezerwy rządowe. W oparciu o te rezerwy będziemy rozwiązywać problemy społeczne - twierdzi Putin.

Popularny

chętnych nan OFE coraz więcej. Jest już 1, 2 mln deklaracji  Informacje
Chętnych nan OFE coraz więcej. Jest już 1, 2 mln deklaracji Informacje

Reforma emerytur w rządowej zamrażarce. "Decyzja nie została podjęta" Co dalej z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z rynku. "To zwykła kradzież" vs. "chcemy…...

coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach  Prawo
Coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach Prawo

Sześciu największych po UE producentów żywności, w tym Coca-Cola i Mars, potrzebuje wprowadzić na opakowaniach kolorowe etykiety zamiast tradycyjnych informacji o wartościach odżywczych. Zdaniem organizacji konsumentów powinno to uzupełniać, a nie wymazywać…...

co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga  Informacje
Co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga Informacje

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł niżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy
Clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy

Rynek finansowy wydaje się być bardzo wrażliwy na zdarzenia o dużym znaczeniu politycznym. Wybory prezydenckie w AMERYCE to najważniejszy punkt tego roku i inwestorzy spośród całego świata szacują już możliwe ryzyko.…...