Giełdy w Europie pozytywnie reaguję na politykę Donalda Trumpa  Ze świata

Na Zachodzie zwyżki giełdowych indeksów. Rajd na globalnych rynkach akcji nabiera tempa, an Europa odrzucić pozostaje w tyle. Dzięki rynkach jest dużo optymizmu i oczekiwań, że działania podejmowane przez nową amerykańską administrację wesprą mocno gospodarkę USA - wskazują pośrednicy.

Euro Stoxx 50 (strefa euro) - 0, 46 proc.

DAX (Niemcy) - 2, 46 proc.

FTSE stu (Wielka Brytania) - -0, 50 proc.

CAC 40 (Francja) - 1-wszą, 23 proc.

IBEX 35 (Hiszpania) - 2, 54 proc.

FTSE MIB (Włochy) - 1-wszą, 27 proc.

W środę Dow Jones Industrial po raz pierwszy po historii pokonał barierę dwadzieścia. 000 pkt., również S&P 500 i Nasdaq wzrosły do rekordowych poziomów. Zwyżki napędzane są m. in. kolejnymi decyzjami prezydenta AMERYCE Donalda Trumpa realizującymi system wyborczy i zwiastującymi ważne inwestycje infrastrukturalne.

Prezydent USA podpisał w środę dwa rozporządzenia wykonawcze zmierzające do powstrzymania nielegalnej imigracji i deportowania osób wbrew obowiązującym przepisom przebywających na terenie USA. a mianowicie Poczynając od dzisiaj, Stany Zjednoczone odzyskują kontrolę swoich granic - zadeklarował.

Wzrosty na Wall Street

Pierwsze z rozporządzeń przewiduje rozpoczęcie budowy gigantycznego muru na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Obietnice Trumpa

- Jazdy na globalnych rynkach akcji utrzymają się przez jakiś czas po rekordach amerykańskich wskaźników giełdowych - powiada Win Udomrachtavanich, prezes Ktb Securities Co.

- Trump zaczyna robić cokolwiek, czego się po przedtem nie spodziewaliśmy, że zacznie to, an inwestorzy odbierają go jako osobę, która to zrobi co obiecywała - wskazuje z kolei Ichiro Yamada, zarządzający funduszami Fukoku Mutual Life Insurance Jak.

Donald Trump został zaprzysiężony 20 stycznia na 45. prezydenta USA. Trump zapewnił w swoim inauguracyjnym przemówieniu, że w AMERYCE zostaną wybudowane nowe drogi, mosty, lotniska, tunele jak i również linie kolejowe, zredukowane podatki i stworzone nowe miejsca pracy.

Prezydent AMERYCE zaczyna ujawniać kolejne szczegóły dotyczące jego polityki gospodarki polski, w tym oferowanie zachęt amerykańskim firmom, jak na przykład ulgi podatkowe dla producentów aut, aby pobudzić powstawanie w USA nowych fabryk koncernów motoryzacyjnych.

Amerykańska gospodarka

Realizując wyborcze obietnice Trump podpisał we wtorek dekrety umożliwiające wznowienie dwóch ropociągów: Keystone XL łączącego Kanadę z USA oraz Dakota Access Pipeline, którym dzierży płynąć ropa z Dakoty Północnej do Illinois.

- Amerykańska gospodarka prezentuje się dobrze, dobre są efekty finansowe tamtejszych firm i wygląda na to, że działania zapowiadane przez Donalda Trumpa będą jeszcze popierać gospodarkę - ocenia Mitsushige Akino, prezes Ichiyoshi Investment Management Co.

Trump poniesie porażkę, May straci posadę. Czarne prognozy sławnego multimiliardera

- W momencie widocznych na rynkach wzrostów rentowności obligacji widzimy stopniowe przenoszenie się inwestorów z rynku papierów dłużnych na rynki ryzykownych aktywów - dodaje.

Dane z Niemiec

Inwestorzy poznali tymczasem w czwartek wskaźnik Gfk z Niemiec, lepszy niż oceniano.

Indeks nastrojów niemieckich konsumentów GfK na luty wyniósł 10, 2 pkt. wobec 9, 9 pkt. miesiąc wcześniej - podała niemiecka grupa badań rynkowych GfK. Ostatnio wskaźnik był na tym poziomie przy X 2016 r., a poniżej 10, 0 pkt. od listopada. Analitycy spodziewali się indeksu na szczeblu 10, 0 pkt.

Wskaźnik oczekiwań biznesowych wzrósł do 21, 6 pkt. z 16, 4 pkt. Indeks oczekiwań co do dochodów zwyżkował do 58, 3 pkt. z 55, 6 pkt. poprzednio. Wskaźnik gotowości do wydawania pieniędzy przez konsumentów wyniósł 57, 6 pkt. wobec czterdziestu osiem, 0 pkt.

O godz. 10: 30 Brytyjczycy podadzą wyliczenia PKB po IV kw. 2016 roku.

Popularny

coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje  Informacje
Coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje Informacje

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto na popularnym serwisie społecznościowym. Dwa powody Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa mniej…...

coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach  Prawo
Coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach Prawo

Sześciu największych po UE producentów żywności, w tym Coca-Cola i Mars, potrzebuje wprowadzić na opakowaniach kolorowe etykiety zamiast tradycyjnych informacji o wartościach odżywczych. Zdaniem organizacji konsumentów powinno to uzupełniać, a nie wymazywać…...

clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy
Clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy

Rynek finansowy wydaje się być bardzo wrażliwy na zdarzenia o dużym znaczeniu politycznym. Wybory prezydenckie w AMERYCE to najważniejszy punkt tego roku i inwestorzy spośród całego świata szacują już możliwe ryzyko.…...

co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga  Informacje
Co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga Informacje

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł niżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...