Forum w Davos 2019: Premier: jesteśmy coraz bardziej innowacyjni  Ze świata

  • Wiceprezydent Chin w Davos: utrzymamy zrównoważony wzrost gospodarczy
  • Zmiany klimatu nieważne. Rekordowy ruch samolotów nad Davos
  • Jutro szczyt w Davos. Długa lista nieobecnych
  • Problemy w kraju pokrzyżowały plany Trumpa. Odwołał "ważną podróż"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę w Davos z szefami VISA Europe oraz AT&T Communications. Takie rozmowy pozwolą spojrzeć na kwestię progresu polskiej gospodarki i eksportu naszych firm z całkowicie innej perspektywy - ocenił premier.

Premier do szwajcarskiego Davos, gdzie bierze udział w Światowym Forum internetowym Ekonomicznym, przybył w środę po południu. Tego dnia spotkał się z szefową VISA Europe Charlotte Hogg oraz wiceprezesem AT&T Communications Karimem Antonio Lesiną. Na temat tych spotkaniach poinformowała kancelaria premiera na Twitterze. W wieczór była zaplanowana wieczerza z prezesem Goldman Sachs Davidem Solomonem.

Inna perspektywa

Wiceprezydent Chin po Davos: utrzymamy zrównoważony postęp ekonomiczny

- Rozmowy spośród przedstawicielami międzynarodowego biznesu, ATT, Visa, pozwalają spojrzeć dzięki kwestię rozwoju polskiej produkcji i eksportu naszych spółek z zupełnie innej szanse. Jesteśmy coraz bardziej innowacyjni i konkurencyjni – to przynosi efekty" - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Morawiecki po przy jednym spotkaniu drugi uczestniczy w Forum internetowym jako szef rządu. Poprzednio wylotem premier mówił, hdy pobyt w Davos zostanie okazją do spotkań wraz z szefami rządów, przedstawicielami najważniejszych instytucji rozwojowych i finansowych świata oraz przedsiębiorców.

Celem tych rozmów - jakim sposobem wskazał - będzie pokazanie naszego modelu gospodarczego.

Na czwartek zaplanowano zgromadzenie szefa polskiego rządu metrów. in. z szefem spółki Apple Timem Cookiem, spośród także z premierami - Armenii Nikolem Paszynianem, Gruzji - Mamuką Bakhtadze oraz Czarnogóry - Dusko Markoviciem.

W Davos kierownik polskiego rządu ma zabrać głos w panelu "The New Impetus for Europe", w którym uczestniczyć pozostaną także szefowie rządów Portugalii - Pedro Sanchez, Irlandii - Leo Varadkar oraz Holandii - Mark Rutte. Morawiecki weźmie również uczestnictwo w nieformalnym spotkaniu liderów światowej gospodarki (IGWEL).

Popularny

budżet USA - Izba Reprezentantów przyjęła ustawę
Budżet USA - Izba Reprezentantów przyjęła ustawę

Izba Reprezentantów Kongresu AMERYCE przyjęła ustawę budżetową. Prognozuje ona wyasygnowanie w roku finansowym 2018 łącznie jednej, 3 bln dol. Zbytnio przyjęciem kompromisowego projektu ustawy głosowało 256 ustawodawców. Przeciwnych było 167.…...

budowa Nord Stream 2  poparcie Rosji i Austrii
Budowa Nord Stream 2 poparcie Rosji i Austrii

Gazociąg Nord Stream 2 ma poparcie Rosji i Austrii. Prezydent Władimir Putin mówi, że wówczas projekt niepolityczny i komercyjny. Kanclerz Sebastian Kurz dodaje, że Wiedeń popiera projekt. Kanclerz Austrii przebywa…...

brytyjski rząd przegrał w sprawie gwarancji dla imigrantów
Brytyjski rząd przegrał w sprawie gwarancji dla imigrantów

Rząd Theresy May przegrał w Izbie Lordów głosowanie co do gwarancji dla imigrantów z krajów Unii Europejskiej po opuszczeniu przez Ogromną Brytanię Wspólnoty. Wbrew rekomendacji gabinetu May lordowie zagłosowali za tym…...

były CEO Ubera, zatrudnił kompanię doradczą ds. wizerunku
Były CEO Ubera, zatrudnił kompanię doradczą ds. wizerunku

Niedawno Uber przeszedł kilka wstrząsów wizerunkowych, w niniejszym związanych z molestowaniem seksualnym oraz postawą ex-CEO spółki - Travisa Kalanicka. Ostatecznie musiał on odejść ze stanowiska i od tamtej pory nie istnieje perfekcyjnej…...