Jack Daniels będzie droższy w Unii Europejskiej  Ze świata

Producent Jacka Danielsa planuje podniesienie cen amerykańskiej whiskey sprzedawanej w Starego kontynentu Europejskiej. Wszystko przez konflikt handlowy na linii Waszyngton-Bruksela.

Pod koniec maja USA ogłosiły nałożenie 25-proc. cła na stal jak i również 10-proc. cła na imitacji drewna z Unii Europejskiej Kanady i Meksyku. Amerykańskie cła zaczęły obowiązywać od jednej czerwca. W reakcji w tę decyzję Bruksela nałożyła cła odwetowe wobec NA JUKATAN, które dotyczą towarów na temat wartości 2, 8 mld euro.

Lista wyrobów z USA, na które Unia nałożyła cła odwetowe o wysokości 10 albo 25, 35 i pięćdziesiąt proc., liczy kilkaset lokalizacji. Znalazły się na pani a m. in. produkty spożywcze (m. in. soki owocowe i wieprzowina), wyroby stalowe (łańcuchy, śruby, sztućce), łodzie motorowe, jachty, motocykle jak i również bourbon (amerykańska whiskey).

Drożej w Europie

Firma Brown-Forman, producent m. in. Jacka Danielsa, jednej z najpopularniejszej amerykańskiej whiskey dzięki świecie, zapowiedziała już, że klienci w Unii Europejskiej zapłacą za nią większą ilość wiadomości. - Wzrost cen wyniesie około 10 proc. a mianowicie powiedział Phil Lynch, rzecznik spółki.

1-wszy efekt unijnych ceł. Słynna firma przeniesie część wytwórczości poza USA

Jak dodał wzrost cen nastąpi po ciągu najbliższych kilku miesięcy. - Uważamy, że jesteśmy na tyle dobrze przygotowani, że wytrzymamy cła, ale tylko czas pokaże, jak na przykład zareagują konsumenci w Unii europejskiej Europejskiej - powiedział Lynch.

Chociaż Europa jest dużym rynkiem dla firmy to Lynch przypomniał, iż Brown-Forman sprzedaje Jacka Danielsa w ponad 170 państwach na całym świecie. Wyraźnie największym rynkiem są Stany Zjednoczone.

Prezydent Donald Trump wielokrotnie podkreślał, że NA JUKATAN mogą łatwo wygrać wojny handlowe, ale już ujrzeć można jej pierwsze ofiary. Daimler AG, koncern produkujący samochody Mercedes ostrzegł, że intensyfikacja napięć pomiędzy USA jak i również Chinami negatywnie wpłynie w dochody z fabryki po Alabamie, a tym samym na osiągnięty zysk.

Więcej zapasów w Polsce

Brown-Forman poinformowała na zaczątku tego miesiąca, że wydaje się zbyt wcześnie, aby przy takiej dużej niepewności związanej z cłami, dokładnie założyć przyszły wzrost sprzedaży. Dodała jednak, że próbuje minimalizować ich wpływ, budując zapasy poza USA. Przeniosła metrów. in. więcej swoich produktów do Francji, Hiszpanii, Niemiec i Polski, gdzie dysponuje własną sieć dystrybucji.

- Na rynkach, w których takiej sieci odrzucić posiadamy to lokalny dystrybutor, któremu sprzedajemy nasz towar, podejmie decyzję, czy zwiększyć jego cenę, bądź nie - powiedział Lynch.

Popularny

brytyjski rząd przegrał w sprawie gwarancji dla imigrantów
Brytyjski rząd przegrał w sprawie gwarancji dla imigrantów

Rząd Theresy May przegrał w Izbie Lordów głosowanie co do gwarancji dla imigrantów z krajów Unii Europejskiej po opuszczeniu przez Ogromną Brytanię Wspólnoty. Wbrew rekomendacji gabinetu May lordowie zagłosowali za tym…...

budżet USA - Izba Reprezentantów przyjęła ustawę
Budżet USA - Izba Reprezentantów przyjęła ustawę

Izba Reprezentantów Kongresu AMERYCE przyjęła ustawę budżetową. Prognozuje ona wyasygnowanie w roku finansowym 2018 łącznie jednej, 3 bln dol. Zbytnio przyjęciem kompromisowego projektu ustawy głosowało 256 ustawodawców. Przeciwnych było 167.…...

były CEO Ubera, zatrudnił kompanię doradczą ds. wizerunku
Były CEO Ubera, zatrudnił kompanię doradczą ds. wizerunku

Niedawno Uber przeszedł kilka wstrząsów wizerunkowych, w niniejszym związanych z molestowaniem seksualnym oraz postawą ex-CEO spółki - Travisa Kalanicka. Ostatecznie musiał on odejść ze stanowiska i od tamtej pory nie istnieje perfekcyjnej…...

budowa Nord Stream 2  poparcie Rosji i Austrii
Budowa Nord Stream 2 poparcie Rosji i Austrii

Gazociąg Nord Stream 2 ma poparcie Rosji i Austrii. Prezydent Władimir Putin mówi, że wówczas projekt niepolityczny i komercyjny. Kanclerz Sebastian Kurz dodaje, że Wiedeń popiera projekt. Kanclerz Austrii przebywa…...