Hiszpania. Stolica Majorki zakazała wypożyczania domów turystom  Wraz ze świata

  • Słony rachunek za alkohol. Nowe regulace na popularnej wyspie
  • Słynna piosenkarka na celowniku fiskusa. Gwiazda może mieć wielkie problemy
  • Strajk taksówkarzy przybiera na sile. Protesty przy kilkudziesięciu miastach Hiszpanii
  • Transseksualistka z tytułem miss Francji. "Mam nadzieję, że wówczas kończy pewną erę"
  • Urzędnik przez dekadę udawał, że pracuje. Sąd nie miał litości

"Trwają gadki i dyskusje, projekt jest poważnie rozważany w różnorodnych gremiach, ale dziś nie zaakceptować ma żadnego uchwalonego prawa" - informuje w riposty przesłanej. pl Ambasada Francji w Polsce. Chodzi na temat plany wprowadzenia zakazu wynajmu domów turystom w warszawie Majorki.

Jak daje Ambasada Hiszpanii w Polsce, powodem całego zamieszania wydaje się być przedstawiciel ratusza w Palma de Mallorca Antoni Noguera, który "powiedział, że aprobuje taki plan".

Trwają rozmowy

Przypomnijmy, że po ubiegłym tygodniu Noguera poinformował, że zakaz będzie obowiązywać we wszystkich dzielnicach ośrodka miejskiego od tegorocznych wakacji. - Za złamanie przepisów grozi grzywna w wysokości do odwiedzenia 40 tysięcy euro a mianowicie zapowiedział przedstawiciel ratusza.

Francusko-hiszpańska walka na temat wino. W ruch poszły butelki

Według władz przy ostatnich latach widoczny był w mieście wzrost wartości nieruchomości. To uderzało po lokalnych mieszkańców. Tylko po ubiegłym roku ceny wypożyczania apartamentów zwiększyły się tam o 7, 5 proc. wobec 2015 roku.

Władze stolicy Majorki ujawniły ponadto, iż przeprowadzone przez miasto badanie wykazało, że zdecydowana większość osób wynajmujących budynki turystom prowadzi tę aktywność w sposób nieuregulowany.

Dlatego teraz w życie miałyby wejść w los nowe przepisy. Jak aczkolwiek informuje Ambasada Polski w Hiszpanii, do ich uroczystości jednak daleka droga.

"Trwają rozmowy i dyskusje, projekt jest poważnie rozważany w różnych gremiach, ale dziś nie ma jakiegokolwiek bądź uchwalonego prawa" - możemy przeczytać w odpowiedzi przesłanej. pl.

Rekordowy rok

Miniony rok był rekordowy pod względem liczby turystów odwiedzających Hiszpanię. Kraj odwiedziło 75, 3 mln osób, to znaczy o 10 proc. większą ilość niż w 2015 r..

Najliczniejsze grupy urlopowiczów stanowili obywatele Wielkiej Brytanii, Francji oraz Niemiec.

Popularny

ceny mieszkań w 2018 r. - prognoza, podsumowanie 2017 roku
Ceny mieszkań w 2018 r. - prognoza, podsumowanie 2017 roku

Według Polskiego Związku Spółek Deweloperskich w 2017 roku kalendarzowego ceny mieszkań nieznacznie wzrosły, ale zwiększyła się też sprzedaż. Konrad Płochocki, szef Związku, ocenia, że zbyt mieszkaniowy jest bardzo konkurencyjny. Jednak…...

cCC - wyniki finansowe, Jak i również kwartał 2017
CCC - wyniki finansowe, Jak i również kwartał 2017

CCC zakończyło pierwszy kwartał 2017 roku ze stratą 50, 6 mln zł netto. Rok uprzednio wynosiła ona 19, 5 mln zł. Konsensus zakładał 11, 2 mln zł na minusie. Reakcja akcjonariuszy…...

centralny Port Komunikacyjny - lotniska regionalne po budowie CPK
Centralny Port Komunikacyjny - lotniska regionalne po budowie CPK

Centralny Port Komunikacyjny w gminie Baranów ma być najogromniejszym lotniskiem i węzłem pociągowym w Polsce. Według założeń obsłuży nawet 50-100 mln pasażerów rocznie. - stu mln pasażerów rocznie wówczas abstrakcja - mówi…...

carlos Slim stracił 5, jednej mld dolarów na wygranej Donalda Trumpa  Pieniądze
Carlos Slim stracił 5, jednej mld dolarów na wygranej Donalda Trumpa Pieniądze

Najbogatszy człowiek Meksyku stracił 5, 1 mld dolarów po wygranej Donalda Trumpa. Jak obliczył Bloomberg Billionaires Index, majątek Carlosa Slima stopniał w środę do 41 mld dolarów, co oznacza…...