Zamówienia w USA z roczną przerwą w spłacie kredytu hipotecznego

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

Zamówienia w USA z roczną przerwą w spłacie kredytu hipotecznego

Rząd federalny nakazuje pożyczkodawcom obniżenie lub zawieszenie spłat kredytu hipotecznego dla właścicieli domów, którzy stracili dochody z powodu wybuchu koronawirusa. Mike Segar / Reutersukryj podpis

Rząd federalny nakazuje pożyczkodawcom obniżenie lub zawieszenie spłat kredytu hipotecznego dla właścicieli domów, którzy stracili dochody z powodu wybuchu koronawirusa.

Zaktualizowano o 14:49 ET

Właściciele domów, którzy stracili dochody lub pracę z powodu wybuchu koronawirusa, otrzymują pewną ulgę. W zależności od ich sytuacji powinni mieć prawo do obniżenia lub zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego na okres do 12 miesięcy.

Federalne organy regulacyjne, za pośrednictwem gigantów hipotecznych Fannie Mae i Freddie Mac, nakazują pożyczkodawcom zaoferowanie właścicielom domów elastyczności. To posunięcie obejmuje około połowy wszystkich kredytów mieszkaniowych w USA – te gwarantowane przez Fannie i Freddie. Jednak regulatorzy oczekują, że cała branża hipoteczna szybko przyjmie podobną politykę.

W ramach planu osoby, które straciły dochody, mogą kwalifikować się do obniżenia płatności lub całkowitej przerwy w płatnościach.

Kryzys koronawirusaNowy Jork odstąpi od spłaty kredytu hipotecznego na 90 dni z powodu trudności finansowych„Ta wyrozumiałość trwa do 12 miesięcy, w zależności od ich konkretnej sytuacji – mówi Mark Calabria, dyrektor Federalnej Agencji Finansowania Mieszkalnictwa, która nadzoruje Fannie i Freddie.

Właściciele domów nie mogą po prostu przestać spłacać kredytu hipotecznego. „Muszą skontaktować się ze swoim serwisantem – czyli pożyczkodawcą, któremu co miesiąc wysyłają czek – mówi. „Ten pożyczkodawca będzie z nimi współpracował, aby móc opracować plan spłaty. Oczywiście mamy nadzieję, że uda nam się jak najszybciej postawić ich na nogi.

Kalabria twierdzi, że ludzie w trudnej sytuacji finansowej z powodu koronawirusa mogą po prostu zeznawać ustnie przez telefon ze swoim pożyczkodawcą. Dokumentowanie trudności może przyjść później. „Nie będziesz musiał wysyłać 20 kawałków papieru na początku – mówi. „Chcemy to zrobić szybko.

Kryzys koronawirusaStymulująca gotówka dla pracowników przywiązanych do pasów, z kilkoma miejscami do ich wydaniaKryzys koronawirusaLiczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych rośnie, gdy koronawirus trafia na rynek pracyTo nie jest przebaczenie długu lub darmowych pieniędzy. Właściciele domów opracują plan spłaty, gdy odzyskają finansowo. Calabria twierdzi, że może to oznaczać tylko przedłużenie okresu pożyczki.

„Myślę, że to świetny pierwszy krok – mówi Chris Mayer, ekonomista nieruchomości ze szkoły biznesu Uniwersytetu Columbia. Mówi, że ten ruch jest „krytycznie ważny w tym momencie, więc po prostu nie mamy masowej paniki.

Mówi, że jest wystarczająco dużo stresu i niepewności co do wirusa, aby ludzie nie musieli martwić się o utratę swoich domów.

Fannie i Freddie zalecają pożyczkodawcom, aby nie zgłaszali biur kredytowych osób spóźnionych lub nieodebranych, jeśli są objęci jednym z tych planów restrukturyzacji. Mayer mówi, że to kluczowy element planu.

„Nie chcemy, aby ludzie, którzy byli odpowiedzialni za spłatę kredytu hipotecznego, nagle zostali uznani za winnych i stracili dostęp do kredytu – mówi. To naprawdę ważne, aby gospodarka mogła jak najszybciej odbudować się po ustąpieniu epidemii. „Walczmy z wirusem i chrońmy ludzi przed czymś, czego nie kontrolowali – mówi Mayer.

Ale właściciele domów nie mogą po prostu przestać dokonywać płatności – to poważnie zniszczy ich kredyt.

„Nie przegap płatności i zignoruj ​​problem – mówi Mayer. „Musisz skontaktować się ze swoim serwisantem. Powiedz im, że masz problemy związane z koronawirusem lub swoją pracą i poproś ich o objęcie programem wyrozumiałości.