Zaktualizowany limit dochodu z kredytu USDA

17 lutego 2021

Celem pożyczki USDA jest pomoc kupującym, którzy mają skromne dochody w zakupie domu. Aby osiągnąć ten cel, USDA wymaga, aby pożyczkodawcy zaświadczyli, że dochód gospodarstwa domowego wnioskodawcy w momencie gwarancji nie przekracza limitu dochodów obowiązującego na ich obszarze.

Mówiąc prościej, jeśli dochód wnioskodawcy jest równy lub niższy od limitów dochodów dla ich obszaru i ma on możliwość spłaty pożyczki, prawdopodobnie spełnia on kryteria kwalifikowalności dochodu dla pożyczki USDA.

Wielu automatycznie zakłada, że ​​skoro program jest przeznaczony dla kredytobiorców o niskich i średnich dochodach, istnieje ograniczenie dotyczące tego, jakie domy mogą kupić. To jest niepoprawne. USDA nie ustala limitów pożyczki, jak w przypadku pożyczek VA lub FHA, ale opiera maksymalną kwotę pożyczki na zdolności pożyczkobiorcy do zakwalifikowania się.

Standardowe limity dochodu z kredytów USDA w 2020 r

Od 4 maja 2020 r. Standardowy limit dochodu z pożyczki USDA dla gospodarstw domowych 1-4 członków wynosi 90,300 USD lub 119,200 USD dla gospodarstw domowych 5-8 członków w większości stanów USA. Całkowity dochód gospodarstwa domowego nie powinien przekraczać tych limitów, aby kwalifikować się do kredytu mieszkaniowego USDA, ale limity dochodu mogą się różnić w zależności od lokalizacji, aby uwzględnić koszty utrzymania.

Limity dochodowe dla programu pożyczek gwarantowanych dla domów jednorodzinnych zostały zwiększone we wszystkich hrabstwach USA. Przed 4 maja standardowy limit dochodu dla 1-4-osobowego gospodarstwa domowego wynosił 86.850 dolarów, a 114.650 dolarów dla 5-8-osobowego gospodarstwa domowego.

Jak zmieniają się limity dochodówPonownie gospodarstwa domowe liczące od 1 do 4 osób mają inne ograniczenia niż gospodarstwa domowe liczące od 5 do 8 osób. Podobnie wnioskodawcy mieszkający w okręgach o wysokich kosztach będą mieli wyższy limit dochodu niż osoby mieszkające w okręgach o bardziej przeciętnych kosztach utrzymania.

Na przykład limit dla nabywcy domu w Irvine w Kalifornii wynosi 148 550 USD dla gospodarstw domowych w wieku od 1 do 4 osób i 196 100 USD dla gospodarstw domowych w wieku od 5 do 8 osób.

Jeśli w gospodarstwie domowym jest więcej niż ośmiu członków, wnioskodawca otrzymuje osiem procent z 4-osobowego limitu na każdego dodatkowego członka.

Masz pytania, czy się kwalifikujesz?

Kwalifikujący się dochód dla pożyczki USDA

USDA wykorzystuje roczny dochód gospodarstwa domowego do pomiaru limitu i bierze pod uwagę oczekiwany dochód na nadchodzący rok. Dochód gospodarstwa domowego obejmuje dochód uzyskiwany przez wnioskodawcę i wszystkich dorosłych członków gospodarstwa domowego, niezależnie od tego, czy członek gospodarstwa jest na pożyczce.

Na przykład, jeśli wnioskodawca, współmałżonek wnioskodawcy i dorosły brat wnioskodawcy mieszkają w domu, w obliczeniach uwzględnione zostaną roczne wynagrodzenie wszystkich trzech osób.

Jak obliczany jest dochód z pożyczki USDA

USDA wymaga od pożyczkodawców prognozowania dochodu gospodarstwa domowego na nadchodzące 12 miesięcy na podstawie danych historycznych, takich jak W2 i bieżące odcinki wypłat.

Limit dochodu USDA pomniejsza dochód brutto, czyli kwotę przed potrąceniami z wynagrodzenia. Dochód ten obejmuje wynagrodzenie, nadgodziny, prowizję, napiwki, premie i wszelkie rekompensaty za usługi. Dochód może również obejmować dodatki mieszkaniowe i zasiłki z tytułu kosztów utrzymania.

Jeśli członek gospodarstwa domowego jest właścicielem małej firmy lub rolnikiem, zastosowany zostanie dochód netto z działalności.

Kredytodawcy hipoteczni mogą mieć własne dodatkowe wytyczne dotyczące dochodów i zatrudnienia.

Dochód, którego się nie liczy

USDA przewiduje pewne wyjątki od dochodu, który jest wliczany do limitu dochodu z pożyczki USDA.

Kilka z bardziej powszechnych kategorii dochodów, które nigdy nie są wliczane do maksymalnego limitu dochodu USDA, to:

 • Uzyskany dochód od osoby nieletniej
 • Zarobki dorosłego studenta dziennego przekraczające 480 USDOdliczenie od podatku dochodowegoZryczałtowane dodatki do aktywów, takie jak spadki, zyski kapitałowe lub polisy ubezpieczeniowe na żywoPłatności z tytułu pomocy mieszkaniowej (czasami określane jako sekcja 8 dotycząca posiadania domu)Dochody pomocników mieszkających na miejscu, takich jak pielęgniarka mieszkająca na miejscuIstnieją inne scenariusze, w których dochód nie wlicza się do limitu dochodu Twojej pożyczki USDA. Ponadto pożyczkodawcy będą rozważać różne czynniki, aby określić dochód ze spłaty, który różni się od rocznego limitu dochodu używanego do określenia kwalifikowalności do USDA.

  Maksymalne kwoty pożyczki USDA

  Wiele osób automatycznie zakłada, że ​​skoro program jest przeznaczony dla kredytobiorców o niskich lub średnich dochodach, istnieje ograniczenie dotyczące tego, jakie domy mogą kupić. To jest niepoprawne. USDA nie ustala limitów pożyczek, jak w przypadku pożyczek FHA, ale opiera maksymalną kwotę pożyczki na zdolności pożyczkobiorcy do zakwalifikowania się.

  Jak wspomniano powyżej, w przypadku Pożyczki Gwarantowanej USDA nie ma maksymalnego limitu pożyczki. Oznacza to, że wysokość Twojej wstępnie zatwierdzonej pożyczki będzie zależała od kilku czynników, w tym:

  • Długi i dochody
  • Ocena kredytowaAktywa i oszczędnościHistoria wcześniejszych płatności za wynajem lub kredyt hipotecznyPowinieneś porozmawiać ze specjalistą ds. Kredytów mieszkaniowych, aby ustalić, czy spełniasz wymagania dochodowe USDA.

   Sprawdź oficjalne wymagania dotyczące pożyczki USDA

   Powiązane artykuły

  • Korzystanie z funduszy podarunkowych na pożyczki USDAProgram pożyczkowy USDA oferuje pożyczki mieszkaniowe w dół o wartości 0 USD na zakup nieruchomości w obszarach pozamiejskich.

   Wiele osób zastanawia się, czy mogą posiadać inną nieruchomość i ubiegać się o pożyczkę USDA. Podobnie jak wiele innych rzeczy w branży kredytów hipotecznych, rozszerzenie.