Bartosz Marczuk będzie wiceministrem. Odchodzi z «Wprost»

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

Bartosz Marczuk, dziennikarz biznesowy an ostatnio zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" stanie się wiceministrem w Ministerstwie Dzinki, Pracy i Polityki Społecznej. Co ciekawe Marczuk jako dziennikarz krytykował np. plan przywrócenia niższego wieku emerytalnego, czyli flagową obietnicę PiS.

Tygodnik na swej stronie poinformował, że Bartosz Marczuk odchodzi do administracji rządowej i będzie pasował za program wsparcia rodziny jako wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Strategii Społecznej. Marczuk złożył rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

Skromny resort ciepła. Zatrudnia tylko ministra jak i również jego zastępcę

Krytyka programu PiS

Jeszcze jako dziennikarz Marczuk wielokrotnie krytykował program Prawa i Sprawiedliwości, także przez ostatnie tygodnie.

Świeżo upieczony wiceminister dał się poznać, jako przeciwnik obniżenia wieku emerytalnego do poziomy 60 czasów dla kobiet i 65 dla mężczyzn, nad czymże właśnie pracuje rząd Beaty Szydło.

Marczuk stronników tej reformy nazywał "głupkami i cynikami". Natomiast plan prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie do obniżenia wieku emerytalnego nazwał "katastrofalnym" oraz "gniotem". "W uzasadnieniu 80 proc. zawartości to fałsz" - pisał Marczuk.

Ustawa emerytalna PAD. Zastanawiam się który podłożył taki gniot Chłopakowi Prezydentowi. W uzasadnieniu 80% treści to fałsz.

— Bartosz Marczuk (@BartoszMarczuk) grudzień 3, 2015

Projekt PAD o wieku emeryt. katastrofalny https://t.co/CegOcWNkD4 Odrzucić tylko go obniża, ale przywraca przywil. emeryt. sędziom, prokurat., rolnikom

— Bartosz Marczuk (@BartoszMarczuk) grudzień iii, 2015

Na Twitterze pisał również, że recepty PiS-u na biedę, to znaczy "więcej państwa, przywilejów i świadczeń są przerażające". Pisał również, że "młodzi, jacy dali PiS zwycięstwo muszą najgłośniej protestować przeciw obniżce wieku emerytalnego". "To oni zapłacą za to najlepszą cenę" - pisał Marczuk na TT.

Młodzi, którzy dali PiS zwycięstwo, muszą najgłośniej protestować przeciw obniżce wieku emeryt. To oni zapłacą za to najwyższą cenę.

— Bartosz Marczuk (@BartoszMarczuk) grudzień czterech, 2015

Z mediów do polityki

Bartosz Marczuk był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” od marca 2015 r. Wcześniej był publicystą ”Rzeczpospolitej”, pełnił też w tym dzienniku funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Były dziennikarz jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Rzeczy Socjalnych.

Popularny

adam Glapiński nowym szefem NBP
Adam Glapiński nowym szefem NBP

Adam Glapiński został w piątek wybrany na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Następca prof. Marka Belki jest profesorem ekonomii, dwukrotnie obejmował stanowisko ministra. Politycznie od mnóstwo lat związany był z braćmi Kaczyńskimi. Był również…...

afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji
Afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji

KNF przedstawiła komunikat po piątkowym zebraniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Komisja gwarantuje, że informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w procesie oferowania obligacji GetBack wskazane w skargach "zostały zweryfikowane". Stronę publiczną podczas spotkania…...

60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa
60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa

Emerytura w wieku 60 czasów dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn a mianowicie to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział obecnie złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej kwestii. Prezydent wyraził…...

afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»
Afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»

Przetasowania na rynku firm pożyczkowych. Oryginalny bat na oszustów naciągających klientów Będą zmiany po kredytach hipotecznych? "Chcemy dłuższych terminów restrukturyzacji" Za rok kredyty mają być bardziej kosztowne. Sprawdzamy, jeżeli wzrosną…...