GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt A2 do Białej Podlaskiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych jak i również Autostrad ogłosiła przetarg dzięki wykonanie elementów koncepcji programowej wraz z rozpoznaniem geologicznym dla budowy autostrady A2 na odcinku obwodnica Siedlec - Biała Podlaska (węzeł Cicibór) - poinformował stołeczny oddział GDDKiA we wtorkowym komunikacie.

Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak zajętość terenu pod przyszłą autostradę. Projektant przeprowadzi również drobiazgowe badania warunków geologicznych.

Kontrowersyjne podwyżki należności na A2. Minister: nie zaakceptować ma możliwości ich zablokowania

Termin składania ofert po postępowaniu został wyznaczony dzięki 29 marca tego r..

Gotowa najpóźniej zbytnio 6 lat

Jak informuje GDDKiA, długość trasy wówczas około 63, 5 km. Przebiegać będzie ona za pośrednictwem gminy: Siedlce, miasto Siedlce, Wiśniew, Zbuczyn, Mordy, Międzyrzec Podlaski, Huszlew, Biała Podlaska.

W harmonogramie realizacji trasy przewidziano, że ogłoszenie przetargu w systemie "Projektuj i Buduj" ma nastąpić w II kwartale 2020 r. Podpisanie umowy wraz z wykonawcą ma nastąpić rok kalendarzowy później, a realizację zaplanowano pomiędzy III kwartałem 2022 r. i III kwartałem 2024 r.

Szacunkowy łączny koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi 2, 96 mld złotych.

A2 na wschód od Warszawy

Na zaczątku stycznia Ministerstwo Infrastruktury jak i również Budownictwa informowało, że podpisana została umowa na strategię programową dla odcinka autostrady A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami.

Ogłoszenie przetargu dla tego odcinka A2 jest planowane przy 2019 r., natomiast podpisanie umowy na projekt jak i również budowę w 2020 r. Jego przybliżona wartość być może przekroczyć 1, 5 mld zł. Oddanie inwestycji do ruchu zostało zaplanowane dzięki 2023 r.

- Priorytetem Rady Ministrów jest budowa infrastruktury transportowej w Polsce Wschodniej. Decyzja na temat realizacji jeszcze w obecnej perspektywie finansowej A2 od Mińska Mazowieckiego do Śnieżnej Podlaskiej pozwoli na zespolenie autostrady z międzynarodową trasą Via Carpatia – powiedział wówczas minister Andrzej Adamczyk.

W ramach konstrukcji A2 na wschód od momentu Warszawy powstał już wydział stanowiący obwodnicę Mińska Mazowieckiego, który został oddany do ruchu w 2012 r. W 2017 r. GDDKiA podpisała umowy na skład autostrady A2 pomiędzy Warszawą (węzeł Lubelska) a Mińskiem Mazowieckim. Prace budowlane mogą mieć się zakończyć w 2020 r.

Popularny

deutsche Bank ma kłopoty, akcje spadają  Ze świata
Deutsche Bank ma kłopoty, akcje spadają Ze świata

Mocno tanieją przymioty Deutsche Banku, który zmierza do ustanowienia nowego rekordowego "minimum". Amerykański nadzór może żądać nawet 14 mld dol. sankcji nałożonych z przyczyny papierów wartościowych opartych dzięki kredytach hipotecznych, które przekazywane…...

darmowy rachunek bankowy od rządu
Darmowy rachunek bankowy od rządu

Darmowe konta i karty coraz bliżej. Podstawowe usługi będą darmowe, ale są też ograniczenia Kolejny bank ostrzega odbiorców. "Złośliwe oprogramowanie" Bank stworzył klona. Doradza klientom Jeden z największych banków na…...

deepMind - sztuczna inteligencja owocuje oszczędzić na klimatyzacji
DeepMind - sztuczna inteligencja owocuje oszczędzić na klimatyzacji

Google wydał ponad 500 milionów dolarów przy 2014 roku na mało wówczas znany londyński startup DeepMind. Firma pracowała, i nadal pracuje, nad technologiami sztucznej inteligencji. Do niedawna bóg wie…...

czym są i do których Google, IBM i Facebookowi służą sieci neuronowe
Czym są i do których Google, IBM i Facebookowi służą sieci neuronowe

Sieci neuronowe i możliwości ich zastosowania to obecnie bardzo lubiany i szeroki temat. Opierają się na nich najnowocześniejsze programy sztucznej inteligencji, a Yahoo, IBM, czy Facebook, nakreślają właśnie na ich…...