Wymogi kredytowe USDA na rok 2020 – Pożyczka na rozwój obszarów wiejskich USDA

Category: Możesz Uzyskać
17 lutego 2021

Chociaż technicznie nie jest to kredyt hipoteczny typu non-prime, pożyczki USDA są popularne wśród pożyczkobiorców, którzy mają niższą ocenę kredytową i niższe dochody. W rzeczywistości programy pożyczkowe USDA są przeznaczone dla osób o niższych dochodach i rodzin, a tak naprawdę istnieją ograniczenia co do tego, ile pieniędzy możesz zarobić.

Inne nazwy pożyczek udzielonych przez USDA to „pożyczki na rozwój obszarów wiejskich w USDA i „pożyczki na mieszkania wiejskie. Wszystkie te terminy mówią o tym. Istnieją jednak dwa różne programy USDA. Pożyczka gwarantowana przez USDA i pożyczka bezpośrednia USDA. Jeśli masz naprawdę niskie dochody, możesz rozważyć bezpośrednią pożyczkę USDA. Większość pożyczkobiorców, którzy otrzymują pożyczkę w USDA, jest jednak finansowana za pośrednictwem gwarantowanej pożyczki USDA, czyli programu pożyczkowego USDA opisanego na tej stronie.

To, co przyciąga wielu do gwarantowanej pożyczki USDA, to fakt, że nie jest wymagana żadna zaliczka .

Wymogi dotyczące pożyczki gwarantowanej przez USDA Poniżej znajdują się różne wytyczne dotyczące pożyczki gwarantowanej przez USDA. Aby zakwalifikować się do programu pożyczki gwarantowanej USDA, musisz spełnić wszystkie wymagania związane z kredytem, ​​dochodami, zadłużeniem, zatrudnieniem, a także te związane z samą nieruchomością.

Wymagania kredytowe USDAMinimalna ocena kredytowa potrzebna do uzyskania pożyczki w USDA to 640 (przed 2017 rokiem było to 620). Jest to jednak minimalna zdolność kredytowa wymagana do automatycznego zatwierdzenia. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niższa niż 620, ale masz wystarczające „współczynniki kompensacyjne, nadal możesz uzyskać pożyczkę w USDA. Twoje zgłoszenie będzie musiało zostać ręcznie sprawdzone w celu uzyskania zatwierdzenia.

Oprócz wymagań dotyczących zdolności kredytowej należy również spełnić inne warunki związane z posiadanym kredytem. Obejmuje to obowiązkowe okresy oczekiwania po poważnych wydarzeniach kredytowych, takich jak upadłość, egzekucja lub krótka sprzedaż (w większości przypadków 2 lata).

Dodatkowo musisz być w stanie pokazać co najmniej 3 linie handlowe w raporcie kredytowym, takie jak karty kredytowe lub pożyczki samochodowe. Jeśli nie masz wystarczających linii handlowych w raporcie kredytowym, nadal możesz kwalifikować się do alternatywnych form kredytu, takich jak rachunek za telefon, opłaty za media, a nawet członkostwo w siłowni.

Wymogi USDA dotyczące dochodu z pożyczkiIstnieją wymagania związane z Twoim zatrudnieniem i dochodami. Przede wszystkim nie możesz zarabiać zbyt dużo pieniędzy, aby się kwalifikować. W każdym hrabstwie w USA obowiązują ścisłe limity dochodów. Generalnie nie możesz zarabiać więcej niż 115% średniego dochodu w swoim hrabstwie. Możesz zobaczyć limity dochodu USDA dla swojego hrabstwa (a także zobaczyć, do jakich odliczeń możesz się kwalifikować), korzystając z sekcji kwalifikowalności dochodów na stronie internetowej USDA .

Jeśli chodzi o zatrudnienie, nie ma żadnych wymagań co do historii zatrudnienia, ale wystarczy, że możesz wykazać się co najmniej 2-letnim stabilnym dochodem. Możesz być zatrudniony lub pracować na własny rachunek, ale Twój dochód musi być stabilny i wiarygodny.

Wskaźniki zadłużenia do dochodów (wskaźniki DTI)Innym aspektem dochodu, który jest brany pod uwagę, jest stosunek zadłużenia do dochodu (wskaźniki DTI).

Wskaźnik początkowy : pierwszy współczynnik, który jest brany pod uwagę, to miesięczna rata kredytu hipotecznego w porównaniu z miesięcznym dochodem. Maksymalny procent, który można porównać do spłaty kredytu hipotecznego z miesięcznym dochodem, wynosi 29%. Zatem jeśli dochód gospodarstwa domowego wynosi 4000 USD, miesięczna rata kredytu hipotecznego nie może przekroczyć 1160 USD (co stanowi 29% z 4000 USD).

Wskaźnik back-end: Twoje całkowite miesięczne długi również zostaną sprawdzone. Obejmuje to spłatę kredytu hipotecznego i wszystkie inne długi zgłoszone w raporcie kredytowym, które wymagają miesięcznej płatności, takie jak pożyczki samochodowe i płatności kartą kredytową. Maksymalny procent łącznych miesięcznych spłat długu z miesięcznymi dochodami wynosi 41%.

Możesz kwalifikować się do wyższych współczynników DTI z odpowiednimi „czynnikami kompensującymi.

Wymogi dotyczące pożyczki USDAPożyczki USDA są dostępne tylko dla niektórych rodzajów nieruchomości i w niektórych lokalizacjach. Pierwszym krokiem do znalezienia domu na sprzedaż, który kwalifikuje się do finansowania przez USDA, jest zrozumienie wymagań dotyczących lokalizacji. Pożyczki USDA są dostępne tylko poza miastami i większymi miastami.

Pożyczki USDA są dostępne w prawie 97% całkowitej masy ziemi w Stanach Zjednoczonych, ale z wyłączeniem wszystkich miast i większych miast. Na szczęście obszary poza miastami i miasteczkami kwalifikują się do finansowania przez USDA.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy konkretna nieruchomość lub lokalizacja kwalifikuje się, jest skorzystanie z funkcji wyszukiwania kwalifikowalności nieruchomości USDA na stronie internetowej USDA. Możesz wprowadzić dokładny adres lub użyć funkcji powiększenia, aby spojrzeć na całe obszary w celu określenia kwalifikowalności lokalizacji nieruchomości.

Oprócz ograniczeń dotyczących lokalizacji istnieją również wytyczne dotyczące rodzaju nieruchomości, którą można kupić, a także ogólnego warunku, w jakim dom musi znajdować się. Pożyczki USDA są dostępne tylko dla nieruchomości zajmowanych przez właścicieli. Oznacza to, że nie możesz kupić nieruchomości inwestycyjnej ani żadnej innej nieruchomości przynoszącej dochód (np. Farmy).

Wymogi dotyczące stanu nieruchomości określają, że dom musi być skromny, co oznacza brak ekstrawaganckich lub luksusowych domów. Dom musi być również w dobrym stanie, co oznacza, że ​​nie można kupić domu, który wymaga gruntownego remontu.

Czy potrzebujesz pomocy w określeniu kwalifikowalności nieruchomości lub sprawdź, czy kwalifikujesz się do pożyczki USDA? Poproś o bezpłatną konsultację za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego .

Często Zadawane Pytania

Jakie są kwalifikujące czynniki kompensujące, które pozwalają na wyjątki od zatwierdzenia kredytu?

Jeśli nie spełniasz pewnych wymagań, takich jak te związane z Twoją zdolnością kredytową lub stosunkiem zadłużenia do dochodów, nadal możesz kwalifikować się do pożyczki w USDA, jeśli masz pewne „czynniki kompensujące. Jeśli Twój wynik kredytowy jest niższy niż 640, ale masz niski stosunek zadłużenia do dochodu, oszczędności lub długi czas na tej samej pracy, nadal możesz się kwalifikować. Ponadto, jeśli stosunek zadłużenia do dochodu jest wyższy, ale masz dobry kredyt (660 lub więcej), nadal możesz zostać zatwierdzony.

Jeśli zmieniłem pracę w ciągu ostatnich 2 lat, czy to mnie zdyskwalifikuje?

Nie ma wymogu, abyś był zatrudniony na tym samym stanowisku przez 2 lata. Dopóki możesz wykazać się stałymi, wiarygodnymi dochodami, zmiana pracy nie powinna Cię dyskwalifikować.

A jeśli jestem nowo zatrudniony, czy mogę otrzymać pożyczkę w USDA?

Jeśli masz mniej niż 24 miesiące ustalonej historii zatrudnienia, nadal istnieje szansa, że ​​możesz uzyskać zatwierdzenie, zwłaszcza jeśli studiowałeś w szkole dziedzinę pokrewną do twojej obecnej pracy. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz, jest złożenie wniosku i sprawdzenie, czy zostałeś zatwierdzony.

Czy pożyczki USDA wymagają ubezpieczenia kredytu hipotecznego?

Pożyczki USDA wymagają uiszczenia tzw. Opłaty gwarancyjnej, która działa podobnie jak ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Na szczęście jest tańsze niż składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego przy pożyczkach FHA czy prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego na pożyczki konwencjonalne. Możesz również sfinansować koszty opłaty gwarancyjnej z góry w ramach swojej pożyczki (dzięki czemu nie musisz płacić jej z własnej kieszeni przy zamykaniu).

Czy mogę otrzymać pożyczkę USDA ze stałą stopą procentową?

Tak, w rzeczywistości pożyczki USDA są dostępne tylko w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Zapewnia to bezpieczeństwo stałej miesięcznej płatności, która nie zmienia się ani nie rośnie.