Wymogi kredytowe USDA

Category: Twój Raport
17 lutego 2021

Czy kwalifikujesz się do kredytu mieszkaniowego USDA?

Zobacz wymagania dotyczące pożyczki gwarantowanej USDA na rok 2020

Wymagania kredytowe USDA na rok 2020

Pożyczki USDA oferują wiele zachęt dla kupujących domy, obejmują 100% finansowania (nie jest wymagana zaliczka), niskie stawki i inne korzyści. Istnieją jednak pewne ograniczenia, które opierają się na kwalifikowalności pożyczkobiorcy (kredyt i dochód) oraz kwalifikowalności nieruchomości (lokalizacja i stan). Więcej informacji na temat tych szczegółowych wymagań można znaleźć poniżej. Jeśli nie masz pewności co do jakichkolwiek wymagań, specjalista ds. Pożyczek może Ci pomóc, udzielając odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Wymagania kredytowe USDA

Istnieją pewne obowiązkowe wymagania, które muszą zostać spełnione, aby uzyskać pożyczkę w USDA. Obejmuje to minimalne wyniki kredytowe i inne aspekty historii kredytowej.

 • Ocena kredytowa– do automatycznego zatwierdzenia wymagana jest minimalna ocena kredytowa 640. Jednak pożyczkobiorcy z niższymi wynikami kredytowymi (w przedziale 580-639) mogą nadal zostać zatwierdzeni, ale będzie to wymagało posiadania wystarczających „czynników kompensujących. Mogą to być pieniądze na oszczędności, dodatkowy dochód (oprócz podstawowej pracy), konserwatywne wykorzystanie kredytu i / lub niski stosunek zadłużenia do dochodów. Jeśli Twój kredyt jest poniżej 640, nie pozwól, aby to zniechęciło Cię do ubiegania się o pożyczkę w USDA, ponieważ nadal możesz uzyskać zezwolenie.
 • Linie handlowe –pożyczki USDA wymagają posiadania 3 linii handlowych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli w raporcie kredytowym brakuje oficjalnych linii handlowych (takich jak karty kredytowe lub pożyczki samochodowe), możesz kwalifikować się do korzystania z nietradycyjnych źródeł, takich jak woda, telefon komórkowy, prąd lub inne miesięczne rachunki, na których pokazujesz aktualną historię płatności.Zastawy podatkowe– Twój raport kredytowy musi zostać oczyszczony z wszelkich zastawów podatkowych. Nie możesz być winny IRS ani mieć żadnych innych długów federalnych.Foreclosures– Zasady USDA dotyczące Foreclosures mówią, że musisz odczekać co najmniej 3 lata od daty wykluczenia.Upadłości– Wymogi dotyczące upadłości na podstawie rozdziału 7 (w których sąd umorzył większość lub całość zadłużenia) to odczekanie co najmniej 3 lat przed uzyskaniem prawa do pożyczki w USDA. Zasady dotyczące rozdziału 13 (w którym zostałeś umieszczony w planie płatności) są takie, że jeśli wykażesz 12 miesięcy terminowych płatności, możesz kwalifikować się do pożyczki USDA na rozwój obszarów wiejskich.Chcesz się dowiedzieć, czy kwalifikujesz się do pożyczki USDA? Pomożemy Ci znaleźć pożyczkodawcę hipotecznego, który oferuje pożyczki USDA w Twojej lokalizacji.

  Wymogi USDA dotyczące dochodu z pożyczki

  Pożyczki USDA mają dwa różne rodzaje wymagań związanych z dochodem. Po pierwsze, nie możesz zarobić zbyt dużo pieniędzy i kwalifikować się do pożyczek USDA. Istnieją ścisłe limity dochodów określające, ile pieniędzy możesz zarobić. Drugi zestaw zasad dotyczy wskaźników zadłużenia do dochodów.

  • Limity dochodówLimitydochodów są oparte na Twojej lokalizacji i liczbie osób mieszkających w Twoim gospodarstwie domowym. Dokładne limity są ustalane na poziomie hrabstwa. W większości krajów limity wynoszą 86 850 USD dla 1-4 członków i 114 650 USD dla 5-8 członków. Istnieje kilka potencjalnych korekt dochodu, do których możesz się kwalifikować. Jeśli w Twoim domu mieszkają studenci w pełnym wymiarze godzin lub osoby niepełnosprawne, możesz zmniejszyć dochód będący podstawą kwalifikacji o 480 USD. Jeśli chcesz pomóc w zrozumieniu sposobu obliczania dochodu lub sprawdzić, czy się kwalifikujesz, poproś o bezpłatną konsultację.
  • Wskaźniki zadłużenia– istnieją dwa rodzaje wskaźników zadłużenia. Pierwszym z nich jest „front ratio, czyli procent miesięcznego dochodu, na który będzie odpowiadać oczekiwana spłata kredytu hipotecznego. Pożyczki USDA pozwalają na maksymalny wskaźnik 29%. Drugi współczynnik to „współczynnik zaległości, czyli spłata kredytu hipotecznego w połączeniu ze wszystkimi innymi miesięcznymi zadłużeniami, które pojawiają się w raporcie kredytowym, takimi jak karty kredytowe i kredyty samochodowe. Maksymalna dozwolona liczba kredytów hipotecznych w USDA wynosi 43%. Możesz kwalifikować się do wyższych wskaźników, jeśli masz „czynniki kompensujące, takie jak duży kredyt lub oszczędności.Czy chcesz dowiedzieć się więcej o wymaganiach dochodowych w przypadku pożyczek USDA?

   Wymogi dotyczące pożyczki USDA

   • Kwalifikujące się obszary– USDA ściśle określa obszary (lub „strefy), w których pożyczki USDA są niekwalifikowalne. Obszary te występują tylko w miastach i dużych miastach. Ogólnie rzecz biorąc, każde miasto liczące 20 000 mieszkańców lub mniej kwalifikuje się do pożyczki w USDA. Jednak obszary poza miastami i miasteczkami kwalifikują się. W niektórych miejscach jesteś nie więcej niż 20-30 minut jazdy od większych obszarów miejskich. Aby wyświetlić kwalifikujące się strefy, skorzystaj ze strony internetowej USDA.
   • Rodzaje nieruchomości– pożyczki USDA są dostępne dla zwykłych mieszkań, a nie dla nieruchomości przynoszących dochód. Nie możesz kupować farmy ani żadnego rodzaju nieruchomości inwestycyjnej. Pożyczki USDA są dostępne wyłącznie dla domów z 1 jednostką, takich jak domy jednorodzinne lub 1 z 2 jednostek w dupleksie.Stan nieruchomości– Dom musi zapewniać warunki do zamieszkania i spełniać określone standardy jakości. Obejmuje to to, co inspekcja uznałaby za „bezpieczne, solidne i zabezpieczone.Obiekty– domy muszą zapewniać odpowiednie udogodnienia, takie jak gorąca woda, urządzenia sanitarne, wodno-kanalizacyjne i bezpieczny dostęp do innych niezbędnych urządzeń niezbędnych dla zdrowia.Istnieją inne wymagania dotyczące nieruchomości w przypadku pożyczek USDA, o których możesz być zainteresowany.

    Chcesz się dowiedzieć, czy kwalifikujesz się do pożyczki USDA? Pomożemy Ci znaleźć pożyczkodawcę hipotecznego, który oferuje pożyczki USDA w Twojej lokalizacji.

    Często Zadawane Pytania

    Czy musisz być pierwszym kupującym dom?

    Nie musisz kupować domu po raz pierwszy, ale możesz mieć tylko jedną pożyczkę w USDA naraz. Ponadto są one dostępne tylko dla osób zamieszkałych przez właściciela (główne miejsca zamieszkania), więc jeśli jesteś obecnym właścicielem domu, możesz nie otrzymać pożyczki w USDA, dopóki Twój obecny dom nie zostanie sprzedany. Jeśli posiadałeś w przeszłości, ale obecnie nie jesteś właścicielem, możesz sfinansować zakup domu pożyczką z USDA, jeśli się do tego kwalifikujesz.

    Czy do pożyczek USDA można używać cosignera?

    Pożyczki USDA umożliwiają współpłacenie. Cosigner nie musi być krewnym, ale musi też zajmować dom (tam mieszkać).

    Niedawno zmieniłem pracę, czy to może mnie zdyskwalifikować?

    Programy pożyczkowe USDA umożliwiają zmianę pracy. Dopóki Twoje dochody są stałe i nie zmieniasz często pracy w różnych branżach lub branży, zmiana pracy nie powinna Cię dyskwalifikować.

    Czy dostępne są pożyczki USDA na sfinansowanie nieruchomości inwestycyjnej?

    Pożyczki mieszkaniowe USDA są dostępne tylko dla nieruchomości zajmowanych przez właściciela. Nieruchomości inwestycyjne nie są dozwolone.

    Czy możesz sfinansować nieruchomość wielomieszkaniową pożyczką USDA?

    Pożyczki mieszkaniowe USDA są dostępne tylko dla domów z 1 jednostką (lub połowy bliźniaka). Nie możesz kupić nieruchomości wielomieszkaniowej z pożyczką w USDA.

    Czy możesz kupić gospodarstwo lub nieruchomość rolną?

    Pożyczki USDA nie są dostępne dla żadnej nieruchomości przynoszącej dochód, więc gospodarstwa rolne nie są dozwolone. Pomimo tego, że USDA jest Departamentem Rolnictwa, programy pożyczki gwarantowanej przez USDA i pożyczek bezpośrednich USDA nie finansują gospodarstw.