Energa i problem z dostarczaniem faktur za prąd

Grupa Energa zapewnia, hdy nie powinno być w tej chwili problemu z dostarczaniem odbiorcom faktur za energię zgodnie z terminem. Koncern zapowiada przywrócenie funkcji Rzecznika Klienta Energi i wprowadzenie dodatkowej propozycje dla seniorów w obszarze opieki medycznej.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku prezes zarządu Energa SA Daniel Obajtek poinformował, że jeszcze w marcu bieżącego roku ok. 80 tys. klientów wciąż było długotrwale niefakturowanych. - Niektóre osoby z nich czekali dzięki rachunki nawet od 2015 r. - dodał.

Energa zapewnia, iż do samego końca lipca zdecydowana duża liczba zaległych faktur, które były konsekwencją wdrożenia nowego układu billingowego, została wystawiona i wysłana do klientów. Prezes przypomniał, że najogromniejszy problem z wystawianiem faktur pojawił się w 2015 roku, kiedy firma podjęła decyzję, by migrować wiadomości klientów do niestabilnego, nieznanego systemu obsługi klientów. - To spowodowało rozjechanie się systemów i problemy spośród wystawianiem faktur – wyjaśnił.

Energa i trudność z dostarczaniem faktur zbytnio prąd

Obajtek zaznaczył, że "jest jeszcze ok. 2 tys. klientów z 2017 r., którzy +wypadli z systemu+, ale do końca sierpnia ich przypadki również zostaną rozwiązane". Zapewnił, że "nie powinno być problemu wraz z fakturami za energię". Zastrzegł, że "mogą się przydarzyć sytuacje jednostkowe, ale to będą takie sytuacje, które występują w każdej wraz z grup energetycznych".

Prezes Energi zapewnił klientów, którzy w ostatnich miesiącach otrzymali skumulowane faktury na duże kwoty, że mogą spłacać zaległości w ratach. a mianowicie Do sprawy każdego klienta podejdziemy indywidualnie (…) możliwe będzie wynegocjowanie terminu spłaty dłuższego, niż standardowe czternaście dni - tłumaczył.

Energa i kilka podstawowych zmian dla klientów

Obajtek poinformował, że jeszcze w tym tygodniu Energa przywróci funkcję Rzecznika Klienta Energi, który posiada pomagać klientom w kontaktach z firmą. Do ukończenia roku ma też pozostawać wprowadzony specjalny program na rzecz seniorów, ułatwiający kontakt wraz z opieką medyczną.

Prezes Zarządu Energa Obrót, Jarosław Dybowski poinformował, hdy specjalny program dla osób dorosłych ma ułatwić np. skontaktowanie się z lekarzem, pielęgniarką czy zapewnić transport medyczny w nagłych sytuacjach:

Żeby lekarz, pielęgniarka potrafili przyjść do domu takowej osoby, żeby zapewnić dostawę leków. Pakiet skierowany do seniorów lub osób , którzy potrzebują pomocy nie spowoduje wzrostu opłat za energię. Z ofertą związana jednak zostanie pewna dodatkowa opłata, rzędu kilku złotych miesięcznie.

Ponadto Energa we kooperacyj z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przygotowuje cykl wykładów połączonych z edukacją seniorów. Słuchacze mają być informowani, np. w jaki sposób mają możliwość się wystrzegać nieuczciwych jednostek czy firm. Planowane wydaje się być przygotowanie umów, kalendarzy wraz z większym drukiem.

Rozszerzona została też istniejąca w tej chwili oferta "fachowcy z Energii" czyli bezpłatna pomoc po domu klienta w razie awarii. W zależności od momentu pakietu klient może skorzystać z pomocy elektryka, inżynieria urządzeń gazowych i grzewczych, hydraulika, dekarza czy ślusarza. Dzięki rozszerzeniu propozycje możliwe jest skorzystanie spośród usług fachowców dziesięciu specjalności.

Grupa Energa wydaje się jedną z czterech najważniejszych grup energetycznych na terytorium polski, wraz z wiodącą pozycją w polsce u dołu względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót inwencją elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2, 9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i również przedsiębiorcom. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. kilometrów i obejmuje swoim zasięgiem ok. 24 proc. przestrzeni kraju.

Popularny

coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach  Prawo
Coca-Cola i Mars chcą chromatycznych etykiet z informacjami na temat kaloriach Prawo

Sześciu największych po UE producentów żywności, w tym Coca-Cola i Mars, potrzebuje wprowadzić na opakowaniach kolorowe etykiety zamiast tradycyjnych informacji o wartościach odżywczych. Zdaniem organizacji konsumentów powinno to uzupełniać, a nie wymazywać…...

coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje  Informacje
Coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje Informacje

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto na popularnym serwisie społecznościowym. Dwa powody Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa mniej…...

co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga  Informacje
Co w posagu niepodległej Szkocji? Sporo, ale mniej od czasu oczekiwań Edynburga Informacje

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł niżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy
Clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy

Rynek finansowy wydaje się być bardzo wrażliwy na zdarzenia o dużym znaczeniu politycznym. Wybory prezydenckie w AMERYCE to najważniejszy punkt tego roku i inwestorzy spośród całego świata szacują już możliwe ryzyko.…...