Energa i problem z dostarczaniem faktur za prąd

Grupa Energa zapewnia, hdy nie powinno być w tej chwili problemu z dostarczaniem odbiorcom faktur za energię zgodnie z terminem. Koncern zapowiada przywrócenie funkcji Rzecznika Klienta Energi i wprowadzenie dodatkowej propozycje dla seniorów w obszarze opieki medycznej.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku prezes zarządu Energa SA Daniel Obajtek poinformował, że jeszcze w marcu bieżącego roku ok. 80 tys. klientów wciąż było długotrwale niefakturowanych. - Niektóre osoby z nich czekali dzięki rachunki nawet od 2015 r. - dodał.

Energa zapewnia, iż do samego końca lipca zdecydowana duża liczba zaległych faktur, które były konsekwencją wdrożenia nowego układu billingowego, została wystawiona i wysłana do klientów. Prezes przypomniał, że najogromniejszy problem z wystawianiem faktur pojawił się w 2015 roku, kiedy firma podjęła decyzję, by migrować wiadomości klientów do niestabilnego, nieznanego systemu obsługi klientów. - To spowodowało rozjechanie się systemów i problemy spośród wystawianiem faktur – wyjaśnił.

Energa i trudność z dostarczaniem faktur zbytnio prąd

Obajtek zaznaczył, że "jest jeszcze ok. 2 tys. klientów z 2017 r., którzy +wypadli z systemu+, ale do końca sierpnia ich przypadki również zostaną rozwiązane". Zapewnił, że "nie powinno być problemu wraz z fakturami za energię". Zastrzegł, że "mogą się przydarzyć sytuacje jednostkowe, ale to będą takie sytuacje, które występują w każdej wraz z grup energetycznych".

Prezes Energi zapewnił klientów, którzy w ostatnich miesiącach otrzymali skumulowane faktury na duże kwoty, że mogą spłacać zaległości w ratach. a mianowicie Do sprawy każdego klienta podejdziemy indywidualnie (…) możliwe będzie wynegocjowanie terminu spłaty dłuższego, niż standardowe czternaście dni - tłumaczył.

Energa i kilka podstawowych zmian dla klientów

Obajtek poinformował, że jeszcze w tym tygodniu Energa przywróci funkcję Rzecznika Klienta Energi, który posiada pomagać klientom w kontaktach z firmą. Do ukończenia roku ma też pozostawać wprowadzony specjalny program na rzecz seniorów, ułatwiający kontakt wraz z opieką medyczną.

Prezes Zarządu Energa Obrót, Jarosław Dybowski poinformował, hdy specjalny program dla osób dorosłych ma ułatwić np. skontaktowanie się z lekarzem, pielęgniarką czy zapewnić transport medyczny w nagłych sytuacjach:

Żeby lekarz, pielęgniarka potrafili przyjść do domu takowej osoby, żeby zapewnić dostawę leków. Pakiet skierowany do seniorów lub osób , którzy potrzebują pomocy nie spowoduje wzrostu opłat za energię. Z ofertą związana jednak zostanie pewna dodatkowa opłata, rzędu kilku złotych miesięcznie.

Ponadto Energa we kooperacyj z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przygotowuje cykl wykładów połączonych z edukacją seniorów. Słuchacze mają być informowani, np. w jaki sposób mają możliwość się wystrzegać nieuczciwych jednostek czy firm. Planowane wydaje się być przygotowanie umów, kalendarzy wraz z większym drukiem.

Rozszerzona została też istniejąca w tej chwili oferta "fachowcy z Energii" czyli bezpłatna pomoc po domu klienta w razie awarii. W zależności od momentu pakietu klient może skorzystać z pomocy elektryka, inżynieria urządzeń gazowych i grzewczych, hydraulika, dekarza czy ślusarza. Dzięki rozszerzeniu propozycje możliwe jest skorzystanie spośród usług fachowców dziesięciu specjalności.

Grupa Energa wydaje się jedną z czterech najważniejszych grup energetycznych na terytorium polski, wraz z wiodącą pozycją w polsce u dołu względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót inwencją elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2, 9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i również przedsiębiorcom. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. kilometrów i obejmuje swoim zasięgiem ok. 24 proc. przestrzeni kraju.

Popularny

boże Narodzenie 2016 - jak wiele wydadzą Polacy, Deloitte
Boże Narodzenie 2016 - jak wiele wydadzą Polacy, Deloitte

1121 zł - taką kwotę wyda statystyczna nasze państwo rodzina na przygotowania do odwiedzenia Bożego Narodzenia. Według najnowszego raportu Deloitte, to o około 50 zł większą ilość wiadomości niż…...

bloomberg Nowym klejnotem koronnym Kremla może być Rosnieft  Surowce
Bloomberg Nowym klejnotem koronnym Kremla może być Rosnieft Surowce

Znajdujące się w sercu rosyjskiej produkcji koncerny Rosnieft i Gazprom są na skraju historycznego odwrócenia ról, które być może nieznacznie przesunąć równowagę mocy na korytarzach Kremla - pisze Bloomberg. Gazprom, największy…...

bill Gates z Microsoft jak i również Steve Jobs z Apple. Co ich odróżniało?
Bill Gates z Microsoft jak i również Steve Jobs z Apple. Co ich odróżniało?

To nie innowacje i ciężka praca będą dziś źródłem fortun - uważa Thomas Piketty, uznany francuski ekonomista, biorąc pod spodem lupę majątki najbogatszych. Przy 2011 roku majątek Steve'a Jobsa wyceniano…...

brexit. Jak będą przebiegać rokowania Brukseli z Londynem
Brexit. Jak będą przebiegać rokowania Brukseli z Londynem

Donald Tusk najwidoczniej w ciągu 48 godzinek odpowie na list premier Theresy May, w którym informuje ona szefa Rady Europejskiej o uruchomieniu materiału 50 Traktatu Lizbońskiego. Wówczas początek procedury Brexitu. …...