Dress code w pracy. Ryszard Blajer wyjaśnił, co w ten temat mówi uprawnienie  Informacje

  • "Biznes gwoli Ludzi". Odwołany lot a mianowicie jakie mamy prawa?
  • "Biznes dla Ludzi". Oryginalne otwarcie dla Modlina
  • "Biznes dla Ludzi". Zmiany po związku z RODO
  • "Biznes dla Ludzi". Na zabawy wydajemy coraz więcej
  • "Biznes dla Ludzi". Nowe połączenia lotnicze

Co to jest dress code? Czy i kiedy pracodawca może żądać od pracownika przestrzegania zasad odpowiedniego ubierania się? Czy w wypadku nie przestrzegania dress code'u pracodawca być może zwolnic pracownika? Na ów pytania w programie "Biznes dla ludzi" odpowiedzi szukał Paweł Blajer.

Dress code, to mówiąc najłatwiej, zestaw reguł, którymi powinniśmy kierować się wybierając odzież do pracy. Każda przedsiębiorstwo może opracować własny dress code. Zależeć może mężczyzna np. od zajmowanego miejsca.

Biuro podróży zmarnowało twój urlop? Blajer wyjaśnił, jak uzyskać naprawienie szkody

Ubiór wydaje się dość znaczący na stanowisku, które ma bezpośredni kontakt z kontrahentem. Tutaj pracodawca może zbudować określone wymagania i wykonywać je. Wszystko dlatego, hdy ubiór pracownika ma wielki wpływ na odbiór spółki w oczach klienta (także negatywny).

Pracodawca być może zatem wyciągnąć konsekwencje wobec pracownika, który swoim zachowaniem, także strojem naraził jego firmę na straty. Tak zwanym. kary porządkowe przewiduje Regulamin pracy.

- Kwestia tego jaki stój musi nosić pracownik zależy od tego, jaką pracę wykonuje. Jeżeli pracodawca ma jakiekolwiek warunki dotyczące tego jakim sposobem pracownik powinien się odziewać, to my musimy się do tego stosować. Chlebodawca powinien nam to zakomunikować indywidualnie, w umowie o pracę lub w kodeksie. Czasami pracodawcy przygotowują instrukcje dla pracowników - podkreśliła Karolina Jakubowska z biurze prawnym adwokackiej Jakubowska & Czarnecka.

Czy można zwolnić pracownika? - Sąd Znakomity kiedyś wypowiedział się w ten temat. Powiedział, że pracownik może być zwolniony nawet dyscyplinarnie kiedy strój nie jest odpowiedni zaś zagraża interesom pracodawcy i naraża do na straty - dodała Jakubowska.

W pozostałych częściach aplikacji Paweł Blajer zapytał, co to jest kredyt refinansowany, co oznacza zniesienie współwłasności nieruchomości i co grozi za wykorzystywanie samochodu kupionego na firmę do planów prywatnych.

Popularny

500 zł na dziecko przy drugim kwartale, ale mogą pojawić się zatory
500 zł na dziecko przy drugim kwartale, ale mogą pojawić się zatory

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...

1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW  Surowce
1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW Surowce

Do ukończenia tygodnia ponad 1, dwa tysiąca pracowników kopalni Krupiński w Suszcu rozpocznie fuchę w innych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Po sobotę przeznaczona do likwidacji kopalnia trafi do Spółki Restrukturyzacji…...

2000 zł płacy minimalnej wówczas chwyt marketingowy?
2000 zł płacy minimalnej wówczas chwyt marketingowy?

- To czysty marketing - tak o rządowej propozycji podwyższenia płacy minimalnej do poziomie 2 tys. złotych wypowiedział się Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej. Następnie Marek Jakubiak reprezentujący Kukiz '15 jest…...

50 cent - dom rapera sprzedany po 12 latach
50 cent - dom rapera sprzedany po 12 latach

Raper 50 cent, na temat którym w ostatnich latach głośno było głównie wraz ze względu na jego bankructwo, wreszcie sprzedał swoją posiadłość w Farmington w dzieje Connecticut. Dom był wystawiony…...