Bez porozumienia w WTO. Republika indii wykoleiły globalną umowę komercyjną  Informacje

  • Grożą śmiercią aktorce. Wzbudzający wątpliwości film wszedł na ekrany kin w Indiach
  • Basen, spa i fryzjer. Otwarto pięciogwiazdkowy hotel dla psów
  • Nagroda za ścięcie głowy gwiazdy Bollywood. Za funkcję w filmie
  • Szarapowa pozwana za udział w oszustwie
  • Natychmiastowy rozwód niezgodny spośród konstytucją

Indie zakwestionowały w czwartek zawarte przez 160 członków Światowej Struktury Handlu porozumienie w sprawie liberalizacji stosunków handlowych - poinformowała w czwartek po Genewie WTO.

Układ organizacja nakreśliła w grudniu 2013 roku podczas konferencji ministerialnej na indonezyjskiej wyspie Bali. Przewidywał on metrów. in. globalne uproszczenie metod celnych i redukcję subwencji rolnych.

Indie przyspieszają z inwestycjami. Ale najpierw muszą zmienić prawo

Po terminie

Termin przyjęcia porozumienia upłynął o północy 31 lipca. Władze Indii w ostatniej chwili zdecydowały się je odrzucić, przywołując swoje wcześniejsze żądanie dotyczące sporządzania rezerw żywnościowych.

WTO podała, że nie stało możliwości przełamania impasu. Postanowienia organizacji są podejmowane jednogłośnie i każde państwo członkowskie ma prawo weta. a mianowicie Nie byliśmy w stanie znaleźć rozwiązania, które zniwelowałoby różnice - oświadczył wódz generalny Światowej Organizacji Handlu, Roberto Azevedo.

Bilion dolarów zysków

Część przedstawicieli, w tym USA, UE, Australia, Japonia i Norwegia, rozważają kontynuowanie projektu z brakiem udziału Indii.

Korzyści gospodarcze, wynikające z pakietu z Bali, eksperci szacowali na bilion dolarów. Wskazywali też na możliwość powstania 21 milionów nowych pomieszczeń pracy, przede wszystkim po krajach rozwijających się. Plik propozycji, omawianych na Bali, przewidywał też wznowienie tzw. rundy Dauha, czyli ujednolicenia reguł dla gospodarek otoczenia.

Popularny

60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa
60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa

Emerytura w wieku 60 czasów dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn a mianowicie to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział obecnie złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej kwestii. Prezydent wyraził…...

afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji
Afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji

KNF przedstawiła komunikat po piątkowym zebraniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Komisja gwarantuje, że informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w procesie oferowania obligacji GetBack wskazane w skargach "zostały zweryfikowane". Stronę publiczną podczas spotkania…...

adam Glapiński nowym szefem NBP
Adam Glapiński nowym szefem NBP

Adam Glapiński został w piątek wybrany na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Następca prof. Marka Belki jest profesorem ekonomii, dwukrotnie obejmował stanowisko ministra. Politycznie od mnóstwo lat związany był z braćmi Kaczyńskimi. Był również…...

afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»
Afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»

Przetasowania na rynku firm pożyczkowych. Oryginalny bat na oszustów naciągających klientów Będą zmiany po kredytach hipotecznych? "Chcemy dłuższych terminów restrukturyzacji" Za rok kredyty mają być bardziej kosztowne. Sprawdzamy, jeżeli wzrosną…...