Bez porozumienia w WTO. Republika indii wykoleiły globalną umowę komercyjną  Informacje

  • Grożą śmiercią aktorce. Wzbudzający wątpliwości film wszedł na ekrany kin w Indiach
  • Basen, spa i fryzjer. Otwarto pięciogwiazdkowy hotel dla psów
  • Nagroda za ścięcie głowy gwiazdy Bollywood. Za funkcję w filmie
  • Szarapowa pozwana za udział w oszustwie
  • Natychmiastowy rozwód niezgodny spośród konstytucją

Indie zakwestionowały w czwartek zawarte przez 160 członków Światowej Struktury Handlu porozumienie w sprawie liberalizacji stosunków handlowych - poinformowała w czwartek po Genewie WTO.

Układ organizacja nakreśliła w grudniu 2013 roku podczas konferencji ministerialnej na indonezyjskiej wyspie Bali. Przewidywał on metrów. in. globalne uproszczenie metod celnych i redukcję subwencji rolnych.

Indie przyspieszają z inwestycjami. Ale najpierw muszą zmienić prawo

Po terminie

Termin przyjęcia porozumienia upłynął o północy 31 lipca. Władze Indii w ostatniej chwili zdecydowały się je odrzucić, przywołując swoje wcześniejsze żądanie dotyczące sporządzania rezerw żywnościowych.

WTO podała, że nie stało możliwości przełamania impasu. Postanowienia organizacji są podejmowane jednogłośnie i każde państwo członkowskie ma prawo weta. a mianowicie Nie byliśmy w stanie znaleźć rozwiązania, które zniwelowałoby różnice - oświadczył wódz generalny Światowej Organizacji Handlu, Roberto Azevedo.

Bilion dolarów zysków

Część przedstawicieli, w tym USA, UE, Australia, Japonia i Norwegia, rozważają kontynuowanie projektu z brakiem udziału Indii.

Korzyści gospodarcze, wynikające z pakietu z Bali, eksperci szacowali na bilion dolarów. Wskazywali też na możliwość powstania 21 milionów nowych pomieszczeń pracy, przede wszystkim po krajach rozwijających się. Plik propozycji, omawianych na Bali, przewidywał też wznowienie tzw. rundy Dauha, czyli ujednolicenia reguł dla gospodarek otoczenia.

Popularny

1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW  Surowce
1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW Surowce

Do ukończenia tygodnia ponad 1, dwa tysiąca pracowników kopalni Krupiński w Suszcu rozpocznie fuchę w innych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Po sobotę przeznaczona do likwidacji kopalnia trafi do Spółki Restrukturyzacji…...

bartosz Marczuk będzie wiceministrem. Odchodzi z «Wprost»
Bartosz Marczuk będzie wiceministrem. Odchodzi z «Wprost»

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

2000 zł płacy minimalnej wówczas chwyt marketingowy?
2000 zł płacy minimalnej wówczas chwyt marketingowy?

- To czysty marketing - tak o rządowej propozycji podwyższenia płacy minimalnej do poziomie 2 tys. złotych wypowiedział się Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej. Następnie Marek Jakubiak reprezentujący Kukiz '15 jest…...

500 zł na dziecko przy drugim kwartale, ale mogą pojawić się zatory
500 zł na dziecko przy drugim kwartale, ale mogą pojawić się zatory

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze…...