ARR chce wstrzymania wypłaty na rzecz Śmietanki  Informacje

  • Szef klubu PSL odchodzi z resortu skarbu
  • NIK krytycznie o spółce Elewarr i Agencji Rynku Rolnego

Przewodniczący rady nadzorczej Elewarru Lucjan Zwolak zwrócił się do odwiedzenia prezesa spółki Bronisława Tomaszewskiego o wstrzymanie wypłaty wynagrodzenia dla byłego dyrektora generalnego Elewarru Andrzeja Śmietanki - poinformowała rzeczniczka Agencji Branży Rolnego Iwona Ciechan.

Agencja Rynku Rolnego posiada 100 proc. udziałów po spółce Elewarr. Lucjan Zwolak jest wiceprezesem Agencji Sektorze Rolnego. Rzeczniczka ARR Iwona Ciechan wyjaśniła, że idzie o wynagrodzenie, które wydaje się być przewidziane w umowie i dotyczy okresu wypowiedzenia. Śmietanko otrzymał wypowiedzenie z pracy w poniedziałek, po powrocie z urlopu. Kilka dzionki wcześniej został też odwołany z rad nadzorczych firm zależnych: Towarowego Domu Maklerskiego Arrtrans w Łodzi jak i również Zamojskich Zakładów Zbożowych.

Śmietanko odwołany. Kończy być dyrektorem w Elewarze

Zwolak postuluje też, aby Tomaszewski podjął ze Śmietanko negocjacje w sprawie zmiany wysokości wynagrodzenia. Domaga się również tego, by Tomaszewski spowodował skrócenie okresu wypowiedzenia Śmietanko z 6 do 3 miesięcy, tak jak przewiduje to Kodeks roboty. Szef rady nadzorczej w piśmie skierowanym do Tomaszewskiego przypomniał, że Agencja odrzucić otrzymała informacji o aneksach dotyczących umowy o fuchę Śmietanko, które zwiększały swoim wynagrodzenie, mimo że po styczniu 2011 r. prosiła o informowanie o wszystkich zmianach w spółce.

Tomaszewski zapewnił PAP, że zgodnie z zaleceniami ARR, będzie rozmawiał ze Śmietanką w sytuacji obniżenia jego wynagrodzenia. a mianowicie Sprawa jest jednak zawiła z uwagi na nabyte prawa pracownicze - powiedział prezes. Nie zaakceptować wykluczył również, że Śmietanko ze względu na szum medialny naokoło tej sprawy dobrowolnie zgodzi się na taką ofertę. Zaznaczył, że Śmietanko w tej chwili nie świadczy pracy.

W środę 25 lipca posłowie PiS Dawid Jackiewicz i Przemysław Wipler przedstawili raport, z którego wypływa, że "wynagrodzenie z tytułu rozwiązania umowy o robotę wyniosło 180 tys. 990 zł". Zaapelowali do premiera Donalda Tuska o spowodowanie wstrzymania tej wypłaty.

Wątek nadzorowanej przez Agencję Rynku Rolnego spółki Elewarr pojawił się w ujawnionej przez media rozmowie szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem ARR Władysławem Łukasikiem. "Oni są tam zaprzyjaźnieni towarzysko, rozmyślam, że biznesowo i w każdym innym obszarze. Również razem imprezują i w różny sposób (... ). On traktuje ten Elewarr jako swoją spółkę" a mianowicie tak Łukasik opisywał funkcjonowania dyrektora generalnego Elewarru.

Popularny

aplikacja Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco - ranking
Aplikacja Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco - ranking

Przedświąteczne, większe zakupy to okazja, by przed wybraniem się do dyskontu czy hipermarketu, sprawdzić, bądź nasz ulubiony sklep udostępnia aplikację mobilną. Ma hałasuje zdecydowana większość sieci wraz z ofertą spożywczą…...

apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione?  Tech
Apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione? Tech

Kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. Koncern ma zredukować dostępność nowego produktu a mianowicie ujawnił “The Wall Street Journal”. Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych…...

andrzej Parafianowicz przed komisją ds. Amber Gold
Andrzej Parafianowicz przed komisją ds. Amber Gold

We wtorek zanim komisją ds. Amber Gold zeznawał b. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz. - W sprawie Amber Gold były zaniedbywania skarbówki, ale nigdy odrzucić odniosłem wrażenia, by Marcin P. miał "parasol…...

analitycy o uwolnieniu kursu franka szwajcarskiego: ryzykowna decyzja  Waluty
Analitycy o uwolnieniu kursu franka szwajcarskiego: ryzykowna decyzja Waluty

Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do odwiedzenia rekordowego poziomu Coraz w mniejszym stopniu kredytów we frankach Przegląd prasy. Frankowiczom trudno zwyciężyć z bankami Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: według kursie…...