ARR chce wstrzymania wypłaty na rzecz Śmietanki  Informacje

  • Szef klubu PSL odchodzi z resortu skarbu
  • NIK krytycznie o spółce Elewarr i Agencji Rynku Rolnego

Przewodniczący rady nadzorczej Elewarru Lucjan Zwolak zwrócił się do odwiedzenia prezesa spółki Bronisława Tomaszewskiego o wstrzymanie wypłaty wynagrodzenia dla byłego dyrektora generalnego Elewarru Andrzeja Śmietanki - poinformowała rzeczniczka Agencji Branży Rolnego Iwona Ciechan.

Agencja Rynku Rolnego posiada 100 proc. udziałów po spółce Elewarr. Lucjan Zwolak jest wiceprezesem Agencji Sektorze Rolnego. Rzeczniczka ARR Iwona Ciechan wyjaśniła, że idzie o wynagrodzenie, które wydaje się być przewidziane w umowie i dotyczy okresu wypowiedzenia. Śmietanko otrzymał wypowiedzenie z pracy w poniedziałek, po powrocie z urlopu. Kilka dzionki wcześniej został też odwołany z rad nadzorczych firm zależnych: Towarowego Domu Maklerskiego Arrtrans w Łodzi jak i również Zamojskich Zakładów Zbożowych.

Śmietanko odwołany. Kończy być dyrektorem w Elewarze

Zwolak postuluje też, aby Tomaszewski podjął ze Śmietanko negocjacje w sprawie zmiany wysokości wynagrodzenia. Domaga się również tego, by Tomaszewski spowodował skrócenie okresu wypowiedzenia Śmietanko z 6 do 3 miesięcy, tak jak przewiduje to Kodeks roboty. Szef rady nadzorczej w piśmie skierowanym do Tomaszewskiego przypomniał, że Agencja odrzucić otrzymała informacji o aneksach dotyczących umowy o fuchę Śmietanko, które zwiększały swoim wynagrodzenie, mimo że po styczniu 2011 r. prosiła o informowanie o wszystkich zmianach w spółce.

Tomaszewski zapewnił PAP, że zgodnie z zaleceniami ARR, będzie rozmawiał ze Śmietanką w sytuacji obniżenia jego wynagrodzenia. a mianowicie Sprawa jest jednak zawiła z uwagi na nabyte prawa pracownicze - powiedział prezes. Nie zaakceptować wykluczył również, że Śmietanko ze względu na szum medialny naokoło tej sprawy dobrowolnie zgodzi się na taką ofertę. Zaznaczył, że Śmietanko w tej chwili nie świadczy pracy.

W środę 25 lipca posłowie PiS Dawid Jackiewicz i Przemysław Wipler przedstawili raport, z którego wypływa, że "wynagrodzenie z tytułu rozwiązania umowy o robotę wyniosło 180 tys. 990 zł". Zaapelowali do premiera Donalda Tuska o spowodowanie wstrzymania tej wypłaty.

Wątek nadzorowanej przez Agencję Rynku Rolnego spółki Elewarr pojawił się w ujawnionej przez media rozmowie szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem ARR Władysławem Łukasikiem. "Oni są tam zaprzyjaźnieni towarzysko, rozmyślam, że biznesowo i w każdym innym obszarze. Również razem imprezują i w różny sposób (... ). On traktuje ten Elewarr jako swoją spółkę" a mianowicie tak Łukasik opisywał funkcjonowania dyrektora generalnego Elewarru.

Popularny

afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»
Afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»

Przetasowania na rynku firm pożyczkowych. Oryginalny bat na oszustów naciągających klientów Będą zmiany po kredytach hipotecznych? "Chcemy dłuższych terminów restrukturyzacji" Za rok kredyty mają być bardziej kosztowne. Sprawdzamy, jeżeli wzrosną…...

adam Glapiński nowym szefem NBP
Adam Glapiński nowym szefem NBP

Adam Glapiński został w piątek wybrany na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Następca prof. Marka Belki jest profesorem ekonomii, dwukrotnie obejmował stanowisko ministra. Politycznie od mnóstwo lat związany był z braćmi Kaczyńskimi. Był również…...

afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji
Afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji

KNF przedstawiła komunikat po piątkowym zebraniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Komisja gwarantuje, że informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w procesie oferowania obligacji GetBack wskazane w skargach "zostały zweryfikowane". Stronę publiczną podczas spotkania…...

60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa
60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa

Emerytura w wieku 60 czasów dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn a mianowicie to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział obecnie złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej kwestii. Prezydent wyraził…...