Czereśnie i pomidory drożeją. Jakie możliwości z innymi produktami?  Informacje

  • Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znakomitą sieć kawiarni

Owoce i warzywa na rynku hurtowym w Broniszach będą tańsze niż przed rokiem. Wyjątek stanowią czereśnie jak i również pomidory. Oferta jest różnorodna, dominują krajowe produkty.

Jak poinformowała rzeczniczka sektorze Małgorzata Skoczowska, obecnie na rynku handluje się zwłaszcza krajowymi owocami i warzywami. Kończą się już truskawki, ale jeszcze można hałasuje kupić w cenie 4-6 zł za kilogram. Pojawiły się w sprzedaży hurtowej wiśnie. Za kilogram tychże owoców trzeba zapłacić czterech zł, czyli o 1/4 mniej niż przed rokiem.

Kupuj truskawki. "Taniej już nie będzie"

Wszystkie gatunki owoców kosztują mniej niż rok uprzednio, z wyjątkiem czereśni. Recenzje zapowiadały mniejsze niż w ubiegłym roku zbiory. Czereśnie w ofercie hurtowej sprzedawane są w cenie od czasu 5 do 12 złotych za kilogram. Ich wartość zależy od odmiany i wielkości owoców. Najwyższe ceny osiąga odmiana Cordia, Techlovan i Summit.

Coraz tańsze borówki

Sukcesywnie tanieją borówki amerykańskie, obecnie katalogów cena waha się od 20 do 24 zł, zakup jagód leśnych to wydatek rzędu 10 do odwiedzenia 12 zł za kilogram. Porzeczki czerwone kosztują 12 zł za kilogram.

W ciągu ostatniego tygodnia nastąpił dalszy spadek cen krajowych warzyw, z wyjątkiem pomidorów, które nieznacznie podrożały do poziomu 4, dziesięć – 5, 20 złotych za kilogram. Ogórki treściwe i do kiszenia wyprzedawane są w cenie od czasu 1, 5 do dwa, 30 zł.

Nadal zmienne są ceny kalafiorów, zależą one od podaży tych warzyw. W palecie hurtowej kosztują one od momentu 2 zł do 4 zł za sztukę, a kapusta młoda - od czasu 1, 75 do dwóch, 20 zł za sztukę. O 25 do trzydziestu pięciu proc. tańsze są przy porównaniu z ubiegłym rokiem ziemniaki, ich cena to 60 - 95 groszy za kilogram.

Popularny

50 cent - dom rapera sprzedany po 12 latach
50 cent - dom rapera sprzedany po 12 latach

Raper 50 cent, na temat którym w ostatnich latach głośno było głównie wraz ze względu na jego bankructwo, wreszcie sprzedał swoją posiadłość w Farmington w dzieje Connecticut. Dom był wystawiony…...

1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW  Surowce
1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW Surowce

Do ukończenia tygodnia ponad 1, dwa tysiąca pracowników kopalni Krupiński w Suszcu rozpocznie fuchę w innych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Po sobotę przeznaczona do likwidacji kopalnia trafi do Spółki Restrukturyzacji…...

cyberataki na polskie firmy - raport
Cyberataki na polskie firmy - raport

82 proc. przedsiębiorstw zanotowało co najmniej jedno naruszenie bezpieczeństwa, zaś co czwarta firma zaobserwowała ich przynajmniej 10 - czytamy w najnowszym raporcie Interaktywnie. com, któremu patronuje Business Insider Polska. Cały raport o cyberbezpieczeństwie…...

coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje  Informacje
Coraz więcej Polaków ubiega się o wizy do USA, Amerykanie nie upraszczają funkcje Informacje

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto na popularnym serwisie społecznościowym. Dwa powody Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa mniej…...