Tutaj; Ile kosztuje wydobycie 1 bitcoina w U

Tutaj; Ile kosztuje wydobycie 1 bitcoina w U
Category: Mieć Pewność
16 października 2020

Chociaż nadal opłacalne, marże wydobycia bitcoinów spadają w Stanach Zjednoczonych ostatnio.

W ostatnich tygodniach kryptowaluty mogły wpaść w pierwszą prawdziwą czkawkę od ponad roku, ale była to niesamowita przejażdżka dla inwestorów, którzy mieli dość środków i odwagi, aby się z tym uporać. W ubiegłym roku waluty cyfrowe wzrosły łącznie o ponad 3300%, co jest zwrotem, który giełda zajęłaby dziesięciolecia, aby zapewnić inwestorom. Nawet przy wycenach kryptowalut, które spadły mniej więcej o połowę od osiągnięcia rekordowego poziomu 7 stycznia, łączna kapitalizacja rynkowa wzrosła o około 2200% w stosunku do początku 2017 roku.

Jak to było od pierwszego dnia, bitcoin nadal zajmuje czołową pozycję jako najcenniejsza kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jest bardziej prawdopodobne, że zostanie zaakceptowany przez sprzedawców niż jakakolwiek inna wirtualna waluta i jest to kryptowaluta odpowiedzialna za wprowadzenie technologii blockchain w centrum uwagi.

Źródło obrazu: Getty Images.

Wydobywanie bitcoinów jest bardzo intensywne

Bitcoin jest również jedną z najbardziej kopalnych kryptowalut na świecie ze względu na swoją popularność i stosunkowo wysoką płynność jako aktywa wirtualne. Wydobywanie odnosi się do procesu, w którym ludzie lub firmy posiadające komputery o dużej mocy rozwiązują złożone równania matematyczne, które są wynikiem szyfrowania znajdującego się w łańcuchach bloków, w celu sprawdzenia grupy transakcji zwanej blokiem. Górnicy ci rywalizują między sobą o to, by jako pierwsi rozwiązać te równania, ponieważ pierwszy, który to zrobi, otrzymuje „nagrodę blokową”, która jest wypłacana w kryptowalutach. W ten sposób górnicy bitcoinów rozwiązują złożone równania płatne w ułamkach tokenów bitcoin.

Ta metoda wydobywania jest znana jako „dowód pracy”. Jest to bardzo intensywna metoda sprawdzania poprawności transakcji, aby mieć pewność, że ten sam token nie został wydany dwukrotnie. We wczesnych latach bitcoina wydobywanie można było przeprowadzać za pomocą kart graficznych o dużej mocy, takich jak NVIDIA i Advanced Micro Devices . Jednak dziś wydobywanie bitcoinów wymaga drogich układów scalonych ASIC (układ scalony specyficzny dla aplikacji), które zawęziły potencjalne pole dla górników.

Oznacza to również, że do wydobywania bitcoinów potrzeba dużo energii elektrycznej. Weryfikacja transakcji może być dość kosztowna, w zależności od miejsca zamieszkania.

Źródło obrazu: Getty Images.

Koszt wydobycia jednego bitcoina w Stanach Zjednoczonych

Zgodnie z niedawno opublikowaną analizą przeprowadzoną przez Elite Fixtures, która zbadała koszty energii elektrycznej w 115 krajach, Stany Zjednoczone zajęły 40. miejsce na liście najtańszych do wydobycia jednego bitcoina, ze średnim kosztem 4758 USD. Ale biorąc pod uwagę, że bitcoin stracił ponad 55% swojej wartości od czasu zbliżenia się do 20000 USD na monetę w grudniu, marża na wydobycie bitcoina spadła z 15000 USD na monetę do mniej niż 4000 USD na monetę w Stanach Zjednoczonych.

Oczywiście górnicy bitcoinów w USA są w znacznie lepszej kondycji pod względem marży niż w niektórych innych krajach. Łącznie w 24 krajach zbadanych przez Elite Fixutres koszty wydobycia pojedynczego bitcoina przekroczyły 10000 USD, a koszty energii elektrycznej w Korei Południowej zwiększają łączny koszt wydobycia bitcoinów powyżej 26000 USD za token. To ponad trzy razy więcej niż wartość każdego bitcoina! W rzeczywistości, biorąc pod uwagę spadek bitcoina do około 7800 USD w ciągu ostatniego tygodnia, górnicy w 41 ze 115 badanych krajów prawdopodobnie straciliby pieniądze na wydobywaniu bitcoinów.

Źródło obrazu: Getty Images.

Koszty wydobycia prawdopodobnie wzrosną

Co gorsza, koszt wydobycia jednego bitcoina prawdopodobnie wzrośnie tylko z czasem, z kilku powodów. Po pierwsze, energia elektryczna jest usługą zaspokajającą podstawowe potrzeby większości ludzi i jako takie przedsiębiorstwa energetyczne mają zazwyczaj dużą moc cenową, która pozwala im przenosić wzrosty cen na poziomie dostosowanym do inflacji lub maksymalnym. Krótko mówiąc, inflacja prawie zapewnia, że ​​koszty energii elektrycznej będą rosły z czasem.

Otoczenie regulacyjne dotyczące bitcoinów jest również potencjalnym problemem dotyczącym kosztów. Bitcoin i inne kryptowaluty są zakazane w około pół tuzinie krajów na całym świecie, podczas gdy otoczenie regulacyjne staje się coraz bardziej restrykcyjne w innych krajach, w których nie jest to zakazane. Na przykład w Chinach giełdy kryptowalut i początkowe oferty monet zostały stłumione, a operacje wydobywcze zostały ograniczone z powrotem do zużycia energii elektrycznej. Coraz bardziej regulowane środowisko nie wróży dobrze kosztom wydobywania bitcoinów.

Wreszcie, nie można również przeoczyć, że trudność wydobywania bitcoinów będzie rosła z czasem. W obiegu znajduje się ponad 16,8 miliona tokenów bitcoin, pozostawiając mniej niż 4,1 miliona do wydobycia. Wraz ze wzrostem tej trudności i spadkiem nagród blokowych, marża dla wydobywania bitcoinów prawdopodobnie spadnie.

Innymi słowy, jeśli cena bitcoina nadal spada lub jeśli koszty wydobycia nadal rosną, szukaj bardziej skonsolidowanych operacji wydobywczych w zaledwie kilku najbardziej dochodowych krajach w nadchodzących miesiącach i latach.