To nowy rok; oto nasz przewodnik, jak wybrać linię lotniczą, która otrzyma 200 dolarów kredytu Amex Platinum

17 lutego 2021

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Platinum Card® od American Express jest pełen korzyści premium. Jedną z najbardziej hojnych korzyści jest roczny kredyt w wysokości do 200 USD na opłaty lotnicze. Prawidłowo wykorzystana premia może nieco obniżyć roczną opłatę w wysokości 550 USD (zobacz stawki i opłaty).

Musisz wyznaczyć wybraną linię lotniczą w trybie online lub telefonicznie wkrótce po otrzymaniu karty Amex Platinum. Możesz zmienić swój wybór raz w roku w styczniu. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań, Twój wybór pozostanie taki sam. Masz rok kalendarzowy, aby wydać 200 dolarów, niezależnie od tego, kiedy otrzymałeś kartę. Tak więc w ciągu pierwszego roku członkostwa w karcie można uzyskać dwa 200 $ kredytów na opłaty lotnicze.

Wybór odpowiedniej linii lotniczej

Jeśli masz kartę Amex Platinum, możesz kliknąć tutaj, aby wybrać / zmienić wybraną linię lotniczą – będziesz musiał się zalogować, aby uzyskać dostęp do swojego konta Amex. Możesz także uzyskać dostęp do ekranu wyboru linii lotniczej, przewijając do sekcji „Korzyści swojego konta internetowego. Tak czy inaczej, zobaczysz, że możesz wybrać jedną z następujących linii lotniczych:

 • Alaska Airlines
 • amerykańskie linie lotniczelinie lotnicze DeltaFrontier AirlinesHawaiian AirlinesJetBlue AirwaysSpirit AirlinesPoludniowo-zachodnie linie lotniczeZjednoczone linie lotniczeMożesz założyć, że linia lotnicza, którą najczęściej latasz, to ta, którą wybierzesz. Kiedy wprowadzono tę korzyść, nie myślałem o tym zbyt wiele i wybrałem Delta jako swoją linię lotniczą, ponieważ w tamtym czasie najczęściej latałem Delta. Chociaż ostatecznie otrzymałem zwrot kosztów różnych opłat w wysokości 200 USD, niekoniecznie polecałbym wybieranie głównej linii lotniczej, ponieważ wiele opłat jest uchylanych, jeśli masz status elitarny.

  Zamiast tego zastanów się nad linią lotniczą, z którą prawdopodobnie będziesz ponosić co najmniej 200 USD opłat rocznie. Na przykład, jeśli najczęściej latasz samolotem Delta i posiadasz status elity, ale także często latasz United przez cały rok, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli wybierzesz United jako kredyt na opłaty lotnicze.

  Aby skorzystać z kredytu na opłaty lotnicze Amex Platinum, wybierz linię lotniczą, której spodziewasz się uiszczać opłaty – i może to nie być ta, w której masz status elitarny. (Zdjęcie: Leonard Zhukovsky / Shutterstock)

  Nie zapomnij też o tanich przewoźnikach. Możesz wyznaczyć ultra-tani przewoźnik Frontier (gdzie Kids Fly Free) lub Spirit jako wybraną linię lotniczą, a to nie jest zła strategia, jeśli latasz tymi przewoźnikami. Przy wszystkich opłatach pobieranych przez te linie lotnicze korzystanie z kredytu Amex Platinum powinno być naprawdę łatwe. Opłaty za przydział miejsc, opłaty za bagaż rejestrowany i bagaż podręczny, przekąski i napoje na pokładzie i nie tylko mogą szybko wyczerpać roczny kredyt.

  Co obejmuje kredyt z opłat lotniczych

  Ogólnie rzecz biorąc, poniższe opłaty dodatkowe zostaną zwrócone za pomocą kredytu Amex Platinum, o ile kupisz je oddzielnie od biletu lotniczego (więc zakup zostanie pokazany jako inna transakcja):

  • Opłaty za bagaż rejestrowany
  • Opłaty za nadbagaż / ponadwymiarowy bagażZmień opłatyOpłaty za rezerwację telefonicznąOpłaty za przelot zwierzątKarnety do poczekalni lotniskowych i roczne członkostwaOpłaty za przydzielenie miejscaOpłaty za udogodnienia na pokładzie (napoje, jedzenie, poduszki / koce itp.)Opłaty za rozrywkę na pokładzie (z wyłączeniem bezprzewodowego internetu)Jak możesz sobie wyobrazić, wielu podróżnym nie jest trudno skorzystać z kredytu na opłaty lotnicze. Podróżujący z rodziną mogą wybrać Spirit, a następnie wykorzystać ten kredyt na zakup foteli Big Front i przekąsek oraz na nadanie bagażu. Lub, jeśli Twoje plany często się zmieniają, wybierz linię lotniczą, w której co roku ponosisz znaczne opłaty za zmianę. Lub, biorąc pod uwagę niebotyczne opłaty za zwierzęta w większości – ale nie wszystkie – linie lotnicze, możesz wykorzystać kredyt na opłaty lotnicze tylko na jeden lub dwa loty ze swoim zwierzakiem.

   Rozkoszowanie się dużymi przednimi fotelami Spirit może uszczęśliwić dzieci i być świetnym sposobem wykorzystania kredytu na opłaty lotnicze. (Zdjęcie: Summer Hull / The Points Guy)

   Kredyt z tytułu opłat lotniczych Amex Platinum nie dotyczy następujących opłat:

   • Opłaty pobierane z innych rachunków kart (poza kontami autoryzowanych użytkowników)
   • Opłaty, które nie są oddzielone od płatności za bilety lotnicze (na przykład możesz zapłacić za wybrane miejsca przy zakupie biletu)Opłaty nie pobierane przez wybraną linię lotniczą posiadacza karty (na przykład bezprzewodowy internet i opłaty u partnerów sojuszu linii lotniczych)Dodatkowe opłaty za podróże lotnicze pobierane przed wyborem kwalifikującej się linii lotniczejBilety lotniczeAktualizacjeZakup punktów milowychOpłaty za transfer punktów milowychKarty podarunkoweZakupy bezcłoweBilety-nagrodyLinia lotnicza musi przedstawić opłatę zgodnie z odpowiednim kodem handlowca i wymaganym identyfikatorem usługi lub produktu, aby opłata została uznana za przypadkową opłatę za podróż lotniczą. Odczekaj od dwóch do czterech tygodni po każdym obciążeniu, aby środki z wyciągu pojawiły się na Twoim koncie. Ale jeśli kredyt nie został zaksięgowany po czterech tygodniach, możesz zadzwonić pod numer podany na odwrocie karty, aby ręcznie zatwierdzić kredyt pod kątem ważnych opłat.

    Jeśli twoje kredyty nie są wysyłane automatycznie, możesz je ręcznie zatwierdzić dzwoniąc. W przeszłości istniały sposoby na otrzymanie kart podarunkowych dla niektórych linii lotniczych, które były zwracane za pomocą kredytu na opłaty lotnicze. Jednak wszystkie opcje kart podarunkowych nie działają już od lipca 2019 r., Na podstawie testów przeprowadzonych przez pracowników TPG i punktów danych z poczekalni TPG.

    • Elektroniczne karty podarunkowe Southwest działały na ogół do końca czerwca 2019 r., Ale nie widzieliśmy żadnych przypadków zakupu kart podarunkowych Southwest, które uruchamiają kredyt od końca czerwca 2019 r.
    • Karty podarunkowe American Airlines przestały działać 8 lub 9 lutego 2019 rKarty podarunkowe Alaska Airlines się nie liczą, ale niedrogie loty poniżej około 100 dolarów czasami się liczą.Rejestr prezentów podróżniczych United działał, kiedy istniał, ale został tymczasowo wyłączony w 2017 r. I trwale wycofany w kwietniu 2019 r. W przypadku United spójrz na opłaty za miejsca Economy Plus na przyszłych lotach, karnety United Club i tym podobne.W przeszłości mniejsze zakupy za pomocą kart podarunkowych Delta o wartości około 50 USD liczono, gdy dokonywano ich w witrynie na komputery, a nie w witrynie mobilnej, ale pod koniec czerwca 2019 r. Wszystkie karty podarunkowe Delta przestały wliczać się do kredytu.JetBlue nie sprzedaje kart podarunkowych, chociaż niedrogie loty o wartości około 100 USD lub mniej czasami uruchamiają kredyt.Karty podarunkowe Hawaiian Airlines się nie liczą, więc trzymaj się takich przedmiotów, jak podwyższenie liczby miejsc.Inną opcją, która wydaje się działać, jest zapłacenie za część biletu Delta kartą podarunkową, a następnie obciążenie pozostałej części kartą Amex Platinum. Jak poinformował i potwierdził osobiście Richard Kerr z TPG, pozostała opłata za przelot staje się „dodatkowym poborem i uruchamia zwrot kosztów.

     Inne karty Amex z kredytami na opłaty lotnicze

     Amex Platinum nie jest jedyną kartą Amex, która oferuje kredyt w postaci opłat lotniczych (do określonej kwoty). Następujące karty Amex również oferują kredyty:

     Szczegóły dotyczące kredytu z opłatami lotniczymi na tych kartach i Amex Platinum są podobne. Ale jest jedna ważna kwestia dotycząca Platynowej Karty Biznesowej. Posiadacze kart Business Platinum otrzymują 35% rabatu na wszelkie punkty wymienione na podróże służbowe lub pierwszą klasą kwalifikującymi się liniami lotniczymi w przypadku rezerwacji za pośrednictwem amextravel.com.

     Dlatego posiadacze kart Business Platinum mogą zechcieć wybrać linię lotniczą, dla której wykorzystają punkty do zakupu biletów ekonomicznych na roczny kredyt lotniczy, w przeciwieństwie do takiej, w której na pewno będą musieli ponieść opłaty, które można zrównoważyć kredytem.

     Jeśli nie masz jeszcze Biznesowej Karty Platynowej, teraz jest doskonały moment na złożenie wniosku. Karta oferuje obecnie 75 000 punktów po wydaniu 15 000 USD na kwalifikujące się zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta.

     Dodatkowe raporty Summer Hull i Madison Blancaflor.

     Aby zapoznać się z cenami i opłatami Amex Platinum, kliknij tutaj.