Google Glass wracają Enterprise Edition  Tech

  • Roboty bojowe potrafią zdestabilizować świat. Kolejne ostrzeżenie
  • Jeff Bezos chce ofiarować cywilne loty w wszechświat. Poznaliśmy ceny
  • Wyciek danych z aplikacji sportowej. Wiele poszkodowanych
  • Bank stworzył klona. Doradza klientom
  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów przy konkurenta Alibaby

Okulary Google Glass wracają po nowej wersji, która posiada mieć zastosowanie w biznesie. Urządzenia mają być sprzedawane wspólnie z oprogramowaniem powiązanym wraz z usługami danej firmy.

Gigant z Mountain View zdecydował o powrocie Google Glass. Okulary do rozszerzonej rzeczywistości budziły wielkie kontrowersje, bo nie dość, iż brakowało im praktycznych ergonomiczności, to "okradały" z intymności przypadkowe osoby. Dlatego Yahoo przed dwoma laty zdecydowało, że chowa projekt do odwiedzenia szuflady i wróci spośród nim w innej klasy.

Google udaje się uciec od gigantycznej sankcje

To właśnie przyszło. Nowa wersja okularów nazywa się Google Glass Enterprise Edition. Już ich osobiście nazwa wskazuje, że stworzono je z myślą na temat wykorzystaniu biznesowym, a nie zaakceptować prywatnym. Mają one w tej chwili ułatwiać pracownikom sprawniejsze sporządzanie zadań.

Dla kogo Google Glass?

Urządzenie ma ułatwiać pracę naszym, którzy, wykonując swoje zadania, mają zajęte obie dłonie, a muszą mieć regularny dostęp do informacji, czyli np. zaglądać do wskazówki czy poleceń. Łatwo zatem wyobrazić sobie pracowników fabryk czy służy zdrowia, którzy nie muszą robić przerw, aby wykonać kolejny etap zadania.

Nową wersję okularów w ostatnich miesiącach testowało kilkadziesiąt wybranych firm z różnych branż. Jedną z nich była DHL, której pracownicy magazynu otrzymywali w czasie rzeczywistym instrukcje w temat tego, gdzie znajdują się poszukiwane przez nich spedycji. Efekt? Efektywność zwiększona na temat 15 proc.

Inną firma była AGCO, która zajmuje się produkcją maszyn rolniczych. Jej pracownicy, mając w nosie okulary Google Glass, nie musieli przerywać roboty, aby np. zajrzeć do odwiedzenia instrukcji czy wysłać fotografie przez tablet. Dzięki wstecz skrócili czas produkcji maszyn o 25 proc.

Z nowoczesnego urządzenia korzystali też pracownicy służby stanu zdrowia, którzy w czasie doświadczenia pacjentów mogli szybko rzucić okiem np. do historii ich choroby czy sporządzić notatki. W efekcie dzięki okularom zamiast do dokumentów zdołali dłużej porozmawiać z pacjentami. Z eksperymentu wynika, hdy poświęcali im około pięćdziesięciu proc. więcej czasu.

Źródło: blog. x. company Tak wygląda Yahoo Glass Enterprise Edition

Cechy sprzętu

Nowa edycja Google Glass została też wyposażona w lepszy ogniwo, która ma zapewnić dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Sprzęt ma też lepszą kamerę 8 MP zamiast 5 MP. Po urządzeniu zamontowano również nowszy moduł Wi-Fi, który posiada oferować niezawodne połączenie i szybszy procesor Intel Atom.

Popularny

fed nie podniósł stóp  Waluty
Fed nie podniósł stóp Waluty

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto w popularnym portalu społecznościowym. 2 powody Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa około 11…...

forum w Davos 2019: Premier: jesteśmy coraz bardziej innowacyjni  Ze świata
Forum w Davos 2019: Premier: jesteśmy coraz bardziej innowacyjni Ze świata

Wiceprezydent Chin w Davos: utrzymamy zrównoważony wzrost gospodarczy Zmiany klimatu nieważne. Rekordowy ruch samolotów nad Davos Jutro szczyt w Davos. Długa lista nieobecnych Problemy w kraju pokrzyżowały plany Trumpa. Odwołał…...

firmy mają problemy z utrzymaniem pracowników
Firmy mają problemy z utrzymaniem pracowników

Firmy w Polsce mają problemy z utrzymaniem zatrudnienia i poszukiwaniem oryginalnych kandydatów - przyznał Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan. Pracodawcy, chcąc utrzymać podwładnych, będą konkurować między innymi szkoleniami, premiami, nagrodami zbytnio wyniki…...

fitch obniża prognozę wzrostu PKB
Fitch obniża prognozę wzrostu PKB

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd dzierży plan na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...