Apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione?  Tech

Kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. Koncern ma zredukować dostępność nowego produktu a mianowicie ujawnił “The Wall Street Journal”. Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych już zegarków, które miały trafić do klientów po czerwcu.

Taptic Engine to system silników w środku zegarka, który poprzez wibrację na nadgarstku pomaga wręczyć powiadomienia użytkownikowi. Służy też np. do wysyłania odrębnym informacji na temat tempa bicia serca osoby noszącej zegarek. Za jego produkcję były odpowiedzialne dwie manufaktury: w Chinach i Japonii.

Apple śpi dzięki gotówce. Mógłby kupić każde spółki z polskiej giełdy

Będą opóźnienia?

“The Wall Street Journal” ujawnił, że Taptic Engine z chińskiej fabryki AAC Technologies Holdings jest niesprawny. Testy niezawodności urządzenia, które opisuje dziennik, wykazały, hdy silnik nie do finiszu działa tak samo jak powinien. Wraz z informacji gazety wynika, hdy Apple “zezłomowało” część zegarków, ale nie planuje wycofania produktu ze sprzedaży i wysyłki urządzeń, bo nie zaakceptować ma sygnałów, że urządzenie z defektem trafił do odwiedzenia klientów.

Warto zaakcentować, że w urządzeniach, dokąd wykorzystano komponenty z japońskiej fabryki Nidec są efektywne. Dlatego też Apple zdecydowało na przeniesienie niemal kompletnej produkcji silnika do naszej firmy. Jednak - jak na przykład pisze “WSJ” - powiększenie produkcji może trochę potrwać. A to może ograniczać dostawy zamówionych już zegarków, które miały trafić do klientów w czerwcu.

Zamów taksówkę, sprawdź finanse i zrób zakupy. To dziesięć najciekawszych aplikacji na rzecz Apple Watcha

Długie oczekiwanie

Apple Watch możemy zamawiać od 10 04. W wielu krajach poprzednio salonami z urządzeniami przedsiębiorstwa z Cupertino w Kalifornii ustawiały się kolejki. Tysiące osób chciały choćby zobaczyć najnowsze dziecko spod znaku nadgryzionego jabłka. Jednak dużej liczby kupujących nie kryło rozczarowania, gdy dowiadywali się, że zamówione zegarki dotrą do nich dopiero w czerwcu.

“Nasz zespół oldschoolowa się bezzwłocznie realizować żądania. Wiem, że wielu klientów musi długo czekać dzięki Apple Watch i doceniamy ich cierpliwość” - poinformował w zeszłym tygodniu Apple uspokajając klientów.

“WSJ” podaje, że nie wydaje się jasne w jakim stopniu problemy z silnikiem Taptic przyczyniły się do niedoborów i opóźnień w adaptacji zamówień zegarków. Jednak informatorzy dziennika donoszą, że Apple rozważa uruchomienie produkcji komponentu w fabryce na Tajwanie. Ma to przyśpieszyć i usprawnić dostawy.

W poniedziałek Tim Cook, kierownik Apple powiedział, że “popyt na zegarki jest ogromniejszy niż podaż”, ale odrzucić zdradził liczb dotyczących sprzedanych i zamówionych produktów. Dodał też, że jest “ogólnie zadowolony” z harmonogramu wytwórczości.

Źródło: apple. com Taptic Engine to system silników wewnątrz zegarka Apple Watch

Apple Watch

Jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym w trzech typach - Watch Sport, Watch, Watch Edition. Odpowiednio każda z wersji cechuje się dwoma rozmiarami koperty a mianowicie 38 i 42 milimetry. Zegarki posiadają tę samą specyfikację techniczną, różniąc się natomiast paskami i komponentami, z których zostały ów lampy wykonane.

Zegarek umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, przyjmowanie powiadomień, czytanie wiadomości list elektroniczny, śledzenie aktywności fizycznej konsumenta czy sterowanie urządzeniami przy inteligentnym domu. Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do odwiedzenia wirtualnego asystenta Siri. Podług producenta urządzenie będzie działać na jednym ładowaniu do odwiedzenia 18 godzin.

Popularny

adam Glapiński nowym szefem NBP
Adam Glapiński nowym szefem NBP

Adam Glapiński został w piątek wybrany na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Następca prof. Marka Belki jest profesorem ekonomii, dwukrotnie obejmował stanowisko ministra. Politycznie od mnóstwo lat związany był z braćmi Kaczyńskimi. Był również…...

afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji
Afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji

KNF przedstawiła komunikat po piątkowym zebraniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Komisja gwarantuje, że informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w procesie oferowania obligacji GetBack wskazane w skargach "zostały zweryfikowane". Stronę publiczną podczas spotkania…...

60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa
60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa

Emerytura w wieku 60 czasów dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn a mianowicie to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział obecnie złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej kwestii. Prezydent wyraził…...

afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»
Afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»

Przetasowania na rynku firm pożyczkowych. Oryginalny bat na oszustów naciągających klientów Będą zmiany po kredytach hipotecznych? "Chcemy dłuższych terminów restrukturyzacji" Za rok kredyty mają być bardziej kosztowne. Sprawdzamy, jeżeli wzrosną…...