Facebook wprowadzi przycisk «nie lubię». Zuckerberg: pracujemy nad naszym  Tech

  • Kiepskie rezultaty Facebooka. Akcje zanurkowały
  • Technologiczni giganci a podatki. Jak wiele trafiło do polskiego fiskusa?
  • "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły także osobiste wiadomości użytkowników Facebooka
  • Szef Facebooka przyznaje. Jego wiadomości też wyciekły do Cambridge Analytica
  • "To był nasz błąd". Zuckerberg przeprosi przed Kongresem. Jest oświadczenie

Facebook pracuje nad przyciskiem "nie lubię" - poinformował we wtorek Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor ogólny popularnego serwisu społecznościowego. Jednak szef serwisu podkreślał, iż będzie to możliwość polubienia czegoś, ale też słowa innych emocji. Wszystko przez to, że obecnie nie wolno w sposób właściwy zareagować na cześć wpisów. Rozchodzi m. in. o informacje o śmierci, czy wypadku.

Obecnie użytkownicy popularnego pod każdą szerokością geograficzną serwisu społecznościowego mogą używać jedynie przycisku "like", innymi słowy "lubię to".

Apple ulega Moskwie. Dane o użytkownikach będzie przechowywać w Rosji

Kontrowersyjny przycisk

Mimo licznych apeli do odwiedzenia tej pory Facebook opierał się przed stworzeniem przycisku "nie lubię", który stałbym się uzupełnieniem możliwości "polubienia". Obawiano się, że będzie mężczyzna idealnym narzędziem dla netowych hejterów i przekaźnikiem niepomyślnych emocji.

Zuckerberg zgodził się z argumentem, iż "lubię to" nie zawsze wydaje się stosowne, np. w przypadku jakichś tragicznych wydarzeń, kiedy jednostki chcieliby dać wyraz empatii. Jednak przycisk "nie lubię", który mógłby być użyty do odrzucania wpisów pozostałych ludzi, też się kierownictwu Facebooka nie podoba.

Na razie wiadomo jedynie tyle, że nowy guzik, umożliwiający wyrażenie innych emocji niż "lubię to", posiada wejść wkrótce w fazę testów, od których efektów będzie zależało, czy jak i również kiedy na dobre zagości na tym portalu społecznościowym.

Internetowe media spekulują, że będzie to może parę przycisków, z takimi opcjami jak "współczuję", "solidaryzuję się" itp. Ma się wówczas wyjaśnić wkrótce.

- Ważne, aby dać odbiorcom więcej możliwości niż tylko "lubię to" - mówił szef Facebooka.

Największy serwis

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. W przeszłym roku z serwisu Marka Zuckerberga korzystało już 1, 39 mld aktywnych internautów. 890 mln odwiedza portal codziennie, a ponad kwadrans miliarda łączy się z nim tylko za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Warto przypomnieć, że już pod spodem koniec zeszłego roku szef Facebooka mówił o tym, że rozważa wprowadzenie klawisza "nie lubię". Wtedy jednakże nie wdrożono tego projektu w życie.

Jednak jak pisze serwis Techcrunch, choć Facebook rzeczywiście ma zamiar wprowadzić nowy przycisk, wówczas nie będzie się pan nazywał "Nie lubię tego". Internauci będą natomiast zdołali wyrażać empatię w sytuacji, gdy publikacja dotyczy czegoś smutnego lub negatywnego.

Popularny

dlaczego pomagamy? Psychologia w akcjach charytatywnych
Dlaczego pomagamy? Psychologia w akcjach charytatywnych

Dlaczego pomagamy innym? Paul Bloom w jednym spośród rozdziałów książki "Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem" przytacza kilka powodów, gwoli których ludzie są gotowi nieść pomoc lub ofiarować datki. …...

dokument z trasy Taylor Swift trafi do Apple Music  Ze świata
Dokument z trasy Taylor Swift trafi do Apple Music Ze świata

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift, która po niedzielę skończyła 26 latek, poinformowała, że film dokumentalny przedstawiający kulisy jej trasy koncertowej "The 1989 World Tour Live" trafi dwadzieścia grudnia do serwisu Apple…...

doroczna konferencja Putina. Co mówił prezydent Rosji?  Wraz z świata
Doroczna konferencja Putina. Co mówił prezydent Rosji? Wraz z świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rurek na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE jak i również Niemcy zyskują nowe przyrząd nacisku na…...

donald Trump o rozmowach własnych wysłanników w Pekinie
Donald Trump o rozmowach własnych wysłanników w Pekinie

Prezydent USA, Donald Trump oświadczył 15 lutego, iż jest zadowolony z przebiegu rozmów z chińskimi partnerami w sprawie wymiany komercyjnej. Nie podawał szczegółów negocjacji, których ostatnia runda zakończyła się wcześniej…...