5 Korzyści z biznesowego konta czekowego

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Czy używasz osobistego konta czekowego do transakcji biznesowych? Jeśli tak, możesz otworzyć firmowe konto rozliczeniowe. Biznesowe konto rozliczeniowe ma wiele zalet. Rozwijając firmę, pamiętaj o zaletach konta bankowego.

Korzyści z konta czekowego dla firm

Nie musisz mieć firmowego konta bankowego, ale warto z niego skorzystać. Spójrz na pięć zalet konta czekowego dla firm:

1. Twoje dokumenty biznesowe są uporządkowaneMożesz organizować zapisy dotyczące programów księgowych dla małych firm za pomocą firmowego konta rozliczeniowego. Firmowe konto czekowe oddziela transakcje osobiste i biznesowe. Wszystkie transakcje biznesowe są śledzone na osobnym wyciągu.

Na przykład, przeglądasz wyciąg z konta czekowego swojej firmy za ostatni miesiąc. Na wyciągu widzisz, że Twoja firma zarobiła 10 000 USD i wydała 2000 USD. Możesz odjąć 10 000 USD zarobków od 2000 USD wydatków biznesowych, aby uzyskać zysk netto w wysokości 8 000 USD. Zysk netto (8 000 USD) to podstawa wyciągu z rachunku bieżącego Twojej firmy.

Jeśli połączysz transakcje osobiste i biznesowe na jednym koncie, możesz mieć trudności z określeniem marży zysku. Aby znaleźć swoją rentowność, musisz pamiętać, które wydatki były osobiste i je pominąć.

2. Dokładne podatki i odliczeniaOddzielenie transakcji biznesowych na koncie czekowym nie tylko pomaga w porządkowaniu dokumentacji finansowej. Firmowe konto czekowe pomaga również w rozliczaniu podatków. Aby złożyć podatki biznesowe, musisz oddzielić transakcje biznesowe od transakcji osobistych.

Firmowe konto rozliczeniowe pomaga zapewnić dokładne rozliczanie podatków. Patrzysz na wyciąg z konta firmowego i zapisujesz dane w zeznaniu podatkowym. Dokładne rozliczanie podatków staje się trudniejsze, gdy łączysz wydatki osobiste na tym samym koncie. Jeśli nie wypełnisz prawidłowo podatków, możesz spotkać się z karami IRS.

Możesz odliczyć wydatki biznesowe od zeznania podatkowego. Odliczanie wydatków biznesowych może być łatwiejsze, jeśli korzystasz z firmowego konta czekowego. Musisz udowodnić urzędowi podatkowemu, że wydatki zostały poniesione na firmę. Wyciąg z konta firmowego potwierdza, że ​​możesz odliczyć wydatki na swoją firmę.

3. Możesz akceptować karty kredytoweOgraniczasz pulę klientów i potencjalną sprzedaż, przyjmując tylko płatności gotówkowe. Wielu konsumentów płaci za pomocą kart kredytowych zamiast gotówki. Akceptowanie kart kredytowych pomaga obsłużyć większą liczbę klientów.

Możesz skonfigurować system akceptacji kredytu za pośrednictwem banku ze swoim firmowym kontem rozliczeniowym. Lub możesz założyć konto handlowe ze swoim firmowym kontem rozliczeniowym.

Być może będziesz musiał dodatkowo zapłacić bankowi, aby akceptować płatności kartą. Ale możesz odnieść korzyści, jeśli nie będziesz prowadzić działalności wyłącznie gotówkowej. Zapoznaj się z opłatami za obsługę i transakcjami przed zarejestrowaniem się w usługach przetwarzania kredytu.

4. Wielu sygnatariuszy kont firmowychNa firmowym koncie rozliczeniowym możesz mieć wielu sygnatariuszy. Innymi słowy, możesz pozwolić innym osobom na korzystanie z Twojego konta czekowego.

Prowadząc firmę, pracownik może wykonywać pewne czynności administracyjne. To może pozwolić Ci poświęcić więcej czasu na aspekty Twojej firmy generujące przychody.

Jeśli zezwalasz innym na korzystanie z firmowego konta czekowego, uważaj, komu dajesz dostęp. Upewnij się, że ufasz każdej osobie, która ma do czynienia z pieniędzmi Twojej firmy.

Pamiętaj, że jeśli jesteś jednoosobowym właścicielem, otwierasz firmowe konto czekowe za pomocą swojego numeru ubezpieczenia społecznego. Każdy, kto korzysta z Twojego konta czekowego, ma dostęp do Twojego numeru ubezpieczenia społecznego. Zaufanie jest niezbędne dla przedsiębiorców jednoosobowych, którzy zapewniają pracownikom dostęp do swoich kont czekowych.

5. Wyglądasz profesjonalnie i zyskujesz relacje z bankamiNiezależnie od tego, czy jesteś startupem, czy firmą o ugruntowanej pozycji, chcesz wyglądać profesjonalnie. Czy płacisz sprzedawcom czekami, na których są wydrukowane Twoje dane osobowe? A może mówisz klientom, aby dokonywali płatności na Twoje nazwisko? Konto w banku biznesowym zapewnia bardziej profesjonalny wygląd.

Otwarcie rachunku czekowego biznesowego może również pomóc w nawiązaniu relacji z bankiem. Relacje z bankowcami mogą pomóc w rozwoju firmy. Na przykład, jeśli potrzebujesz finansowania, możesz chcieć pożyczki dla małej firmy. Relacja z przedstawicielem banku może pomóc w uzyskaniu lepszych warunków kredytu.

Czy potrzebujesz prostego sposobu na rejestrowanie transakcji swojej firmy? Oprogramowanie księgowe Patriot dla małych firm jest łatwe w użyciu. Oferujemy bezpłatne wsparcie. Zarejestruj się, aby skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej już dziś!