Realizacja punktów podróży kartą kredytową: co musisz wiedzieć

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy: ValuePenguin to obsługiwana przez reklamy usługa porównawcza, która otrzymuje wynagrodzenie od niektórych dostawców usług finansowych, których oferty pojawiają się w naszej witrynie. To wynagrodzenie od naszych partnerów reklamowych może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w naszej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Aby zapewnić pełniejsze porównania, witryna zawiera produkty naszych partnerów oraz instytucji, które nie są partnerami reklamowymi. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zawierać najlepsze oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, nie gwarantujemy, że takie informacje dotyczą wszystkich dostępnych produktów.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Być może nie został sprawdzony, zatwierdzony lub w inny sposób zatwierdzony przez wystawcę karty kredytowej. Ta strona może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem partnerstwa z wydawcami kart kredytowych.

Wymieniając punkty podróżne kartą kredytową, należy zawsze starać się maksymalizować i optymalizować wartość. Oznacza to, że musisz odpowiednio wykorzystać swoje ciężko zarobione punkty za cenę wywoławczą. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz swoje nagrody, aby zarezerwować podróż bezpośrednio, wymienić je na zwrot gotówki, czy przenieść je do uczestniczącej linii lotniczej lub programu hotelowego, generalnie powinieneś spróbować uzyskać co najmniej 0,01 USD za punkt. Jednak inne czynniki mogą mieć wpływ na tę liczbę, a Twoje oczekiwania powinny zostać odpowiednio dostosowane. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby stać się ekspertem w korzystaniu z punktów karty kredytowej.

Realizacja punktów podróży kartą kredytową

Punkty zebrane za pomocą karty kredytowej zazwyczaj można wymienić na jeden z trzech sposobów: podróż lub zakup towarów, wyciąg na rachunku lub zwrot gotówki lub przelewy do uczestniczących linii lotniczych lub programów hotelowych. Niektóre karty zapewniają wszystkie trzy opcje, podczas gdy inne ograniczają się do jednej. Kiedy jesteś ograniczony, oczywiście nie masz żadnej decyzji do podjęcia. Pozostała część tego przewodnika skupia się na tym, co zrobić, gdy masz do wyboru wiele możliwości.

Niezależnie od wybranego sposobu wymiany punktów podróży celem zawsze powinno być maksymalizowanie wartości, jaką uzyskujesz za punkt podróży. Nie ma na to pewnego sposobu, a każdy program jest inny. Najlepszym sposobem na wyciągnięcie jak najwyższej wartości jest cierpliwość i dużo czytania na ten temat. W ten sposób będziesz mieć lepszy punkt odniesienia dla tego, co jest, a co nie jest dobre. Zasadniczo nie należy wymieniać mil w sposób, który przyniesie mniej niż 0,01 USD za punkt. W przypadku niektórych punktów podróży możesz dostać nawet dwukrotnie więcej.

Możesz obliczyć wartość pojedynczego punktu podróży kartą kredytową, dzieląc wartość nagrody przez liczbę potrzebnych punktów. Na przykład, jeśli możesz otrzymać 500 USD na wyciągu z podróży w zamian za 50000 punktów, wartość Twojego punktu to 500 USD / 50 000 = 0,01 USD.

To, co możesz zrobić ze swoimi punktami podróży, zależy od programu kart kredytowych, z którego korzystasz. Wielka trójka to Chase Ultimate Rewards, American Express Membership Rewards i Citi ThankYou. Te cztery programy premiowe dają posiadaczom kart możliwość wykorzystania ich punktów na trzy sposoby, które przedstawiliśmy powyżej. Jednak użyteczność i wartość Twoich punktów będą się różnić. Oto krótka tabela, która pokazuje, ile warte są Twoje punkty według metody wymiany.

Wartość punktowa według metody wykorzystania Punkty podróży
Zwrot gotówki
Podróżować
Transfer
Ostateczne nagrody 0,01 USD 0,01–0,015 USD 0,012 USD + Nagrody członkowskie 0,01 USD 0,0075–0,01 USD 0,012 USD + Dziękuję Ci 0,005 USD 0,01 USD 0,0125 USD + Optymalne wykorzystanie punktów w każdym z powyższych programów może być skomplikowane. Zalecamy zapoznanie się z przewodnikiem po używanym programie.

Przenoszenie punktów podróży do programów linii lotniczych i hoteli

Zazwyczaj najlepszą wartość, jaką można uzyskać z punktów podróży kartą kredytową, są partnerstwa transferowe. Zawsze powinieneś sprawdzić, czy możesz wymienić punkty karty kredytowej na nagrody u uczestniczącej linii lotniczej lub partnera hotelowego. Robiąc to, musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki: kurs wymiany i wartość punktową. Pierwsza jest prosta. Ile punktów na karcie kredytowej musisz wymienić, aby otrzymać określoną liczbę punktów lotniczych lub hotelowych. Następnie powinieneś rozważyć, jaką wartość otrzymujesz w zamian za transfer, aby sprawdzić, czy warta jest transakcja. Oto dwa przykłady:

Przykład A: Transfer jest tego wart

 • Punkty z banku A są warte 0,01 USD w przypadku wymiany na środki na wyciągu z podróży. Linia A ma program dla osób często podróżujących, w którym każda mila jest warta 0,01 USD
 • Punkty można wymienić na mile z linią lotniczą A w stosunku 1: 2. Oznacza to, że za każdy punkt w banku A otrzymujesz dwie mile lotnicze.Kiedy wymieniasz punkty banku A, wymieniasz coś o wartości 0,01 USD na dwa punkty o wartości 0,01 USD (2 x 0,01 USD). Dlatego podwajasz swoją wartość. Przykład B: Transfer nie jest tego wart

  • Punkty z banku B są warte 0,01 USD w przypadku wymiany na środki na wyciągu z podróży. Linia A ma program dla osób często podróżujących, w którym każda mila jest warta 0,01 USD
  • Punkty z banku B można wymienić na mile z linią lotniczą A w stosunku 2: 1. Oznacza to, że otrzymujesz jedną milę linii lotniczej za dwa punkty z banku B.Kiedy wymieniasz punkty B banku, wymieniasz coś o wartości 0,02 USD (2 x 0,01 USD) na coś o wartości 0,01 USD. Dlatego zmniejszasz swoje potencjalne nagrody o połowę.Ustalenie współczynników wymiany jest prostą częścią, ponieważ Twój bank dostarczy Ci te informacje. O wiele trudniej jest dowiedzieć się, ile warte są punkty Twojej nowej linii lotniczej lub hotelu. Możesz skorzystać z poniższej tabeli, aby szybko oszacować średnią wartość niektórych najpopularniejszych programów. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz, zalecamy skontaktowanie się z Google w celu uzyskania odpowiedzi. Wyszukiwanie „wartości punktu X zazwyczaj daje dobre wyniki. Wystarczy zamienić linię lotniczą lub hotel na X.

   Na koniec powinieneś również wiedzieć, że za każdym razem, gdy przekazujesz swoje mile do programu linii lotniczej lub hotelu, być może będziesz musiał zmierzyć się z dwoma nowymi czynnikami: datami niedostępności i dostępnością miejsc premiowych / nocy. Te dwie rzeczy nie są nieodłącznie związane z nagrodami za podróże kartą kredytową, jeśli po prostu używasz ich do rezerwacji podróży za pośrednictwem portalu turystycznego banku.

   Daty niedostępnościLinie lotnicze i hotele zazwyczaj uniemożliwiają podróże-nagrody w określone dni w roku. To jest powszechnie określane jako „daty niedostępności. Występują one zazwyczaj podczas ważnych świąt lub okresów intensywnych podróży. Daty wyłączeń nie są nigdzie publikowane w Internecie, a niektóre linie lotnicze twierdzą, że całkowicie się ich pozbyły. Chociaż jest to do pewnego stopnia prawdą, dostępność miejsc premiowych – o czym omówimy w następnej sekcji – jest poważnie ograniczona w określonych terminach w ciągu roku.

   Dostępność miejsc nagródKażda linia lotnicza przydziela określoną liczbę miejsc na każdą podróż pasażerom z nagrodami. Podobnie hotele udostępniają pewną liczbę pokoi osobom rezerwującym punkty. Linie lotnicze i hotele będą korzystać z algorytmów, aby określić, kiedy najkorzystniej jest zwolnić te miejsca i pokoje, aby nagrodzić podróżnych. Ta koncepcja jest znana jako dostępność miejsc premiowych i ma duży wpływ na to, jak przydatne są punkty podróżne po przeniesieniu. Wiedz, że dostępność miejsc premiowych nie zawsze będzie widoczna na stronach linii lotniczych lub hoteli. Być może będziesz musiał zadzwonić i porozmawiać z biurem podróży, aby uzyskać dostęp do wszystkich miejsc premiowych. Niektórym liniom lotniczym i hotelach będzie to lepsze niż innym.

   Yowana jest byłym analitykiem produktu w ValuePenguin, specjalizującym się w kartach kredytowych, programach premiowych i podróżach. Wcześniej pokrywał kredyty hipoteczne, bankowość i ubezpieczenie strony internetowej. Yowana ukończyła Columbia University z tytułem licencjata z nauk politycznych.

   Te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

   Ujawnienie reklamodawcy: produkty wyświetlane w tej witrynie mogą pochodzić od firm, od których ValuePenguin otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). ValuePenguin nie obejmuje wszystkich instytucji finansowych ani wszystkich produktów oferowanych na rynku.

   Jak obliczamy nagrody: ValuePenguin oblicza wartość nagród, szacując wartość w dolarach wszelkich punktów, mil lub premii uzyskanych za pomocą karty, pomniejszoną o wszelkie powiązane opłaty roczne. Szacunki te dotyczą wyłącznie ValuePenguin, a nie wystawcy karty i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez wystawcę karty kredytowej.

   Przykład tego, jak obliczamy stawki nagród: gdy wymieniamy je na podróż przez Ultimate Rewards, punkty Chase Sapphire Preferred są warte 0,0125 $ każdy. Karta przyznaje 2 punkty za podróże i posiłki oraz 1 punkt za wszystko inne. Dlatego mówimy, że karta ma 2,5% stawki za jedzenie i podróże (2 x 0,0125 USD) i 1,25% stawki za wszystko inne (1 x 0,0125 USD).