Przekształcenie kredytu hipotecznego: obniż spłatę kredytu hipotecznego bez refinansowania

17 lutego 2021

Czy mogę obniżyć spłatę kredytu hipotecznego bez refinansowania?

Więc utkniesz z wysoką miesięczną ratą kredytu hipotecznego. Ale wolałbyś nie refinansować i płacić tysiącami kosztów zamknięcia.

Jak możesz obniżyć miesięczną ratę kredytu hipotecznego bez refinansowania?

Jedną z opcji może być przekształcenie kredytu hipotecznego.

Przekształcenie pozwala obniżyć miesięczny rachunek i zwykle kosztuje tylko kilkaset dolarów opłat pożyczkodawcy.

Haczyk? Będziesz potrzebować dużej kwoty gotówki, którą możesz teraz przeznaczyć na swój kredyt hipoteczny, aby obniżyć saldo. Oto jak działa przekształcenie kredytu hipotecznego.

Wyjaśnienie przekształcenia hipoteki

Przekształcenie kredytu hipotecznego to sposób na obniżenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego. Polega ona na wpłaceniu jednorazowej kwoty ryczałtowej na poczet kwoty głównej pożyczki. Z kolei pożyczkodawca zmienia harmonogram spłat. Spowoduje to zresetowanie miesięcznych płatności bez zmiany pierwotnych warunków pożyczki lub stopy procentowej.

Przekształcenie kredytu hipotecznego jest również znane jako „ponowna amortyzacja.

Twoja płatność ryczałtowa zmniejsza kapitał, co powoduje nieco niższe miesięczne płatności. Dodatkowo płacisz mniej odsetek na poczet pożyczki.

Zasady przekształcenia hipoteki

Przekształcenie kredytu hipotecznego może być tańsze i łatwiejsze niż refinansowanie. Ale nadal istnieją zasady i opłaty związane z przekształceniem kredytu hipotecznego. A te różnią się w zależności od pożyczkodawcy. Na przykład: