Prawda o dwutygodniowych planach spłaty kredytu hipotecznego

Category: Twój Kredyt
17 lutego 2021

Tradycyjnie spłata kredytu hipotecznego jest kosztem miesięcznym. Raz w miesiącu dokonujesz płatności w firmie udzielającej kredytów hipotecznych, a pieniądze są przeznaczane na kapitał, odsetki i depozyt. Ale wielu pożyczkodawców oferuje również dwutygodniowe plany spłaty kredytu hipotecznego, które pozwalają na spłatę rat co dwa tygodnie zamiast co miesiąc. Dwutygodniowe plany spłat wydają się proste i nieskomplikowane: płacisz co dwa tygodnie zamiast co miesiąc i szybciej zmniejszasz saldo pożyczki. Teoretycznie, korzystając z jednego z tych planów, z czasem spłacasz mniejsze odsetki, szybko budujesz kapitał i szybciej spłacasz kredyt hipoteczny.

Jeśli więc mieszkasz na drogim rynku, takim jak Kalifornia, i chcesz szybciej spłacić kredyt hipoteczny na nieruchomości w Middleton w Kalifornii, dwutygodniowy plan płatności może wydawać się atrakcyjną opcją. Ale zanim się zarejestrujesz, ważne jest, aby zrozumieć pułapki – i zastanowić się, czy wprowadzenie tej koncepcji do samodzielnego działania ma więcej sensu.

Czy powinienem zarejestrować się w sponsorowanym przez pożyczkodawcę dwutygodniowym planie spłaty kredytu hipotecznego?Niestety, te plany spłaty kredytu hipotecznego nie zawsze działają tak dobrze, jak twierdzą. W rzeczywistości zdarza się, że wysyłasz swoją dwutygodniową płatność do firmy obsługującej pożyczkę, a następnie wstrzymujesz płatność do nadejścia drugiej. Dopiero gdy firma ma pełną miesięczną kwotę spłaty, przeznacza pieniądze na Twój kredyt hipoteczny – co oznacza, że ​​w przypadku firmy hipotecznej nadal dokonujesz jednej płatności miesięcznie.

W efekcie nie oszczędza to żadnych odsetek, ponieważ Twoje fundusze są nadal wykorzystywane tak, jakbyś dokonywał miesięcznych płatności. Co gorsza, niektóre dwutygodniowe plany spłaty kredytu hipotecznego mogą w rzeczywistości kosztować Cię więcej pieniędzy, ponieważ firmy, które oferują te plany, często pobierają dodatkowe opłaty za obsługę i dostarczanie płatności za Ciebie.

Jeśli nie pomagają spłacić wcześniej kredytu hipotecznego, dlaczego istnieją takie plany płatności?Biorąc pod uwagę potencjalne koszty dla pożyczkobiorcy, oferowanie tego planu przez pożyczkodawców może wydawać się głupie. Jaki jest sens, jeśli korzystanie z planu płatności nie różni się od płatności według regularnego miesięcznego harmonogramu? Rozważ to: większość pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek, w rzeczywistości nie obsługuje tych pożyczek. Strona trzecia obsługuje płatność i przetwarzanie. Ale to nie znaczy, że nie możesz zaplanować spłaty kredytu hipotecznego przed terminem. Po prostu nie musisz tego konfigurować za pomocą planu pochodzącego od pożyczkodawcy.

Jak mogę samodzielnie spłacić wcześniej kredyt hipoteczny?Nie ma nic złego w pomyśle dopłaty do kredytu hipotecznego i przyspieszenia tempa spłaty kredytu. W dowolnym momencie możesz dokonać dodatkowych płatności i możesz to zrobić na różne sposoby. Rozważ dodanie nieco więcej do każdej miesięcznej raty, aby pomóc w spłacie kredytu hipotecznego wcześniej. Jeśli wiesz, że miesięcznie masz dodatkowe 100 USD w budżecie, dołącz to do płatności. Na przykład w przypadku pożyczki w wysokości 100 000 USD (przy założeniu 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu i 4% odsetek) spłata dodatkowych 100 USD miesięcznie może skrócić okres spłaty pożyczki o około 8,5 roku – i zaoszczędzić 22 463,76 USD na odsetkach. To poważna gotówka.

Inna opcja? Stwórz swój własny dwutygodniowy plan płatności. Pomijając przetwarzanie przez stronę trzecią (i opłatę, którą za to dodają), w końcu będziesz dokonywać dodatkowej płatności każdego roku, której byś nie dokonał, gdybyś płacił co miesiąc. Możesz również nadal płacić co miesiąc, ale w pewnym momencie w ciągu roku dokonać jednej dodatkowej spłaty kredytu hipotecznego, aby uzyskać ten sam wynik. Zawsze, gdy masz pod ręką dodatkowe pieniądze – z zeznania podatkowego, premii za pracę lub prezentu – możesz przeznaczyć je również na swój kredyt hipoteczny.

Po prostu upewnij się, że wszelkie dodatkowe płatności, których dokonujesz, dotyczą kwoty głównej pożyczki, a nie tylko odsetek. Gwarantuje to, że faktycznie otrzymasz pełną korzyść finansową z dopłaty do kredytu hipotecznego i będziesz na dobrej drodze do wcześniejszej spłaty pożyczki. Będziesz także chciał upewnić się, że warunki kredytu hipotecznego nie spowodują nałożenia kary za przedpłatę, jeśli zapłacisz dodatkowo lub wcześniej.