Carlos Slim stracił 5, jednej mld dolarów na wygranej Donalda Trumpa  Pieniądze

Najbogatszy człowiek Meksyku stracił 5, 1 mld dolarów po wygranej Donalda Trumpa. Jak obliczył Bloomberg Billionaires Index, majątek Carlosa Slima stopniał w środę do 41 mld dolarów, co oznacza spadek o 9, dwa procent.

Powodem jest zanurkowanie kursu peso oraz spadki na parkiecie przy Stanach Zjednoczonych. Jak pokazuje Bloomberg, na początku gospodarki w środę indeks S&P500 zniżkował o 1, 1-wszą proc. Meksykańskie peso przy parze do dolara blisko godz. 21 traciło 8, 14 proc.

Gigant traci

Straty widzieliśmy na akcjach giganta telekomunikacyjnego America Movil, gdzie Carlos Slim ma 62 proc. udziałów. Około godz. 20: trzydzieści na nowojorskim parkiecie akcje zniżkowały o 9, 86 proc.

Podłoże: stooq. pl Notowania akcji America Movil w niedawnych trzech dobach

Nieco mniejsze spadki obserwowaliśmy w akcjach America Movil przy Meksyku. Tam kurs zanurkował o ok. 3, 5 proc.

Tracą jednak także inni. Jak określa Bloomberg, łącznie dziesięć najbogatszych osób w Meksyku straciło 6, 5 mld dolarów na początku środowego handlu. Eva Gonda Rivera, 4 na liście najbogatszych przy Meksyku, pożegnała się z majątkiem rzędu 487 mln dolarów.

Gigant samochodowy rozwścieczył Trumpa. Przyszłość marki pod znakiem zapytania

Rivera posiada duże udziały w Fomento Economico Mexicano, meksykańskim przedsiębiorstwie operującym po branży napojów i handlowej, posiadającym liczne rozlewnie napojów oraz sklepy w Meksyku i innych krajach Ameryki Łacińskiej.

Lorenzo Servitje Sendra, będący tuż za jej plecami w zestawieniu najbogatszych w rodzimym kraju, stracił 397 mln dolarów. Sendra to założyciel Grupy Bimbo, największej na świecie przedsiębiorstwa z branży piekarniczo-cukierniczej.

Wybory prezydenta USA

Donald Trump, kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA, zaś także biznesmen i telewizyjny celebryta bez politycznego majątku i doświadczenia, niespodziewanie wygrał wtorkowe wybory prezydenckie, pokonując byłą sekretarz stanu Demokratkę Hillary Clinton.

Według CNN Trump zdobył po wyborach prezydenckich 289 głosów elektorskich, a była sekretarz stanu - 218 (do zwycięstwa w wyborach prezydenckich potrzeba 270 z 538 głosów elektorskich).

Republikanie prawdopodobnie zachowali także rewizję w obu izbach Kongresu. Bloomberg prognozuje, że przy Izbie Reprezentantów republikanie mają już zapewnione 233 obszaru, a demokraci 175 obszarów z 436 łącznie. Przy Senacie republikanie mają już zapewnione 51 miejsc, natomiast demokraci 46 miejsc - liczba miejsc w tej izbie wynosi 100.

Popularny

andrzej Parafianowicz przed komisją ds. Amber Gold
Andrzej Parafianowicz przed komisją ds. Amber Gold

We wtorek zanim komisją ds. Amber Gold zeznawał b. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz. - W sprawie Amber Gold były zaniedbywania skarbówki, ale nigdy odrzucić odniosłem wrażenia, by Marcin P. miał "parasol…...

apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione?  Tech
Apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione? Tech

Kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. Koncern ma zredukować dostępność nowego produktu a mianowicie ujawnił “The Wall Street Journal”. Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych…...

aRR chce wstrzymania wypłaty na rzecz Śmietanki  Informacje
ARR chce wstrzymania wypłaty na rzecz Śmietanki Informacje

Szef klubu PSL odchodzi z resortu skarbu NIK krytycznie o spółce Elewarr i Agencji Rynku Rolnego Przewodniczący rady nadzorczej Elewarru Lucjan Zwolak zwrócił się do odwiedzenia prezesa spółki Bronisława Tomaszewskiego…...

aplikacja Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco - ranking
Aplikacja Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco - ranking

Przedświąteczne, większe zakupy to okazja, by przed wybraniem się do dyskontu czy hipermarketu, sprawdzić, bądź nasz ulubiony sklep udostępnia aplikację mobilną. Ma hałasuje zdecydowana większość sieci wraz z ofertą spożywczą…...