Oto wielkość kredytu hipotecznego przeciętnego Amerykanina

Category: Kredyty Hipoteczne
17 lutego 2021

Pobierz nasz 43-stronicowy przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości już dziś!

Nieruchomości od dawna są inwestycją dla tych, którzy chcą budować długoterminowe bogactwo przez pokolenia. Pomożemy Ci poruszać się po tej klasie aktywów, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Amerykanie mają dużo długów hipotecznych. W sumie instytucje finansowe w USA mają około 10 bilionów dolarów długu hipotecznego na rezydencje rodzinne. Patrząc z perspektywy, zadłużenie hipoteczne jest około siedem razy większe niż zadłużenie z tytułu kredytów studenckich i około 10 razy większe niż zadłużenie z tytułu kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych.

Aby lepiej zrozumieć, co naprawdę oznacza bilion dolarów długu hipotecznego, przyjrzyjmy się, ile przeciętny Amerykanin jest winien lub płaci za swój kredyt hipoteczny, korzystając z trzech różnych punktów widzenia.

Źródło obrazu: Getty Images.

1. Przeciętny kredyt hipoteczny zakupiony przez Amerykanów

Gdybym ci powiedział, że przeciętny człowiek, który kupił obecny dom w 1990 r., Jest winien bardzo mało kredytu hipotecznego, przewróciłbyś oczami na oczywistość. Ludzie, którzy mieszkali we własnych domach przez długi czas, prawdopodobnie są winni mniej niż ci, którzy ich nie mają. Dlatego warto przyjrzeć się tylko, za ile przyszli nabywcy domu chcą kupić dom.

Mogą nam w tym pomóc dane ze Stowarzyszenia Banków Hipotecznych. Grupa handlowa sugeruje, że Amerykanie, którzy ubiegali się o kredyt hipoteczny na zakup domu w styczniu 2017 r., Szukali pożyczki o średniej wartości 309,2 tys. Przy średniej stopie 4,1% dla 30-letnich kredytów hipotecznych w miesiącu, pożyczkobiorca zapłaciłby 1494 USD miesięcznej kwoty głównej i odsetek, oprócz wszelkich podatków od nieruchomości i składek na ubezpieczenie domu.

2. Przeciętny kredyt hipoteczny dla kupujących domy w Ameryce po raz pierwszy

Ponieważ dochody i kapitał własny domów zwykle korelują z wiekiem, osoby, które są właścicielami domów przez długi czas, generalnie mogą pozwolić sobie na więcej pożyczek niż Amerykanie, którzy kupują swoje pierwsze domy. W związku z tym nabywcy domu po raz drugi i trzeci będą wypaczali statystyki wyższe.

Aby zobaczyć, ile jest winien przeciętny nabywca domu po raz pierwszy, wystarczy spojrzeć na dane Federalnego Urzędu ds. Mieszkalnictwa, które sugerują, że średni kredyt hipoteczny FHA w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. Wynosił 190 000 USD. Kredyty hipoteczne FHA są popularne wśród pierwszych kupujących na czas, ponieważ wymagają mniejszych zaliczek niż zwykłe pożyczki, a zatem stanowią dobry wskaźnik zastępczy dla zrozumienia, ile nowi właściciele domów są winni z tytułu kredytów hipotecznych.

3. Średni miesięczny koszt posiadania domu przez Amerykanów

Realistycznie, wielkość kredytu hipotecznego niewiele mówi o przystępności cenowej mieszkania. Czy właściciel domu, który ma miesięczną spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 1000 USD i rachunki za media w wysokości 900 USD, jest w lepszej sytuacji niż właściciel domu, który ma miesięczną spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 1200 USD i wydatki na media w wysokości 300 USD? Większość ludzi by tak nie pomyślała.

Tak więc, aby lepiej zrozumieć, ile przeciętny Amerykanin płaci za prawdziwe koszty mieszkaniowe domu obciążonego hipoteką, zwróciłem się do danych z Biura Spisu Ludności. Jego dane American Community Survey ujawniają, że mediana miesięcznych kosztów posiadania i życia w domu obciążonym hipoteką – w tym spłaty kredytu hipotecznego, ubezpieczenie i media – wyniosła 1494 USD w 2015 r. (Dane nie obejmują domów, które nie są obciążone hipoteką lub nie są zamieszkane). przez ich właścicieli).

Źródło danych: Biuro Spisu Ludności. Wykres według autora.

Zdecydowana większość Amerykanów (około 69%) mieszkań zajmowanych przez właścicieli z kredytem hipotecznym kosztowała ich właścicieli od 500 do 1999 USD całkowitych miesięcznych wydatków, ale ponad 10% domów miało miesięczny koszt przekraczający 3000 USD, co można patrz powyższy wykres.

Oczywiście dane te są bardzo wyczerpujące, a zatem obejmują osoby, którym pozostało 5000 dolarów kredytu hipotecznego, a także osoby, które mają drugą i trzecią spłatę kredytu hipotecznego. Ale jeśli chodzi o ustalenie, ile przeciętny Amerykanin wydaje na dom obciążony hipoteką, jest to prawdopodobnie tak dobre, jak to tylko możliwe.

„Nieuczciwe zalety nieruchomości właśnie się poprawiły

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było jedną z najskuteczniejszych ścieżek do niezależności finansowej. To dlatego, że oferuje niesamowite zwroty i jeszcze więcej niesamowitych ulg podatkowych.

Te korzyści nie były jednak wystarczające dla Wujka Sama, ponieważ nowa luka podatkowa pozwala teraz rozważnym inwestorom, którzy działają dziś, zablokować dziesięciolecia zwrotów wolnych od podatku. Przygotowaliśmy obszerny przewodnik podatkowy, który szczegółowo opisuje, w jaki sposób możesz skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji inwestycyjnej. Po prostu kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatną kopię.