Oszustwo związane z kartą kredytową: jak to zgłosić i co dalej

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Zastrzeżenie: ten post może zawierać linki partnerskie. Przeczytaj moje oświadczenie, aby uzyskać więcej informacji.

Chcę, żebyś coś dla mnie zrobił. Poświęć chwilę na zrobienie w pamięci wszystkich miejsc (w tym stron internetowych), w których używałeś swojej karty kredytowej lub debetowej w ciągu ostatniego tygodnia. Czy połączyłeś swoją kartę z aplikacjami do obsługi finansów osobistych? Czy przekazałeś to kelnerowi w restauracji? Czy używałeś karty do kupowania paliwa? Nie żeby cię odstraszyć ani nic, ale każda z tych sytuacji otwierała cię na oszustwa związane z kartą kredytową.

Oszustwa i naruszenia bezpieczeństwa danych są tak powszechne, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że już padłeś ofiarą jednego z nich. Nawet firmy, które powinny być bezpieczne, takie jak Equifax, mogą mieć dziury w swoich systemach, które narażają Cię na oszustwa.

Dobre wieści? Wykrywanie, zgłaszanie i naprawianie oszustw związanych z kartami kredytowymi jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Co to jest oszustwo związane z kartą kredytową?

Jeśli ktoś uzyska dostęp do numeru Twojej karty kredytowej lub debetowej, aby dokonać zakupu, którego nie autoryzowałeś, jest to proste i proste oszustwo. Może się to zdarzyć po zgubieniu portfela, po tym, jak złodziej przejdzie do Twojej karty w restauracji lub na stacji benzynowej lub w przypadku poważnego naruszenia bezpieczeństwa w firmie, z której korzystasz.

Jedną z najbardziej przerażających rzeczy związanych z poważnymi naruszeniami bezpieczeństwa jest to, że większość z tych firm przechowuje znaczną ilość danych osobowych, nie tylko numery kart kredytowych. Na szczęście wiele firm oferuje bardziej złożone oprogramowanie szyfrujące i używa plików tylko do odczytu, aby zapobiegać oszustwom.

Ponadto, teraz, gdy wielu z nas ma wbudowane chipy EMV w naszych kartach kredytowych i debetowych, tworzenie kart ze skradzionymi numerami stało się trudniejsze, ale nadal możesz być narażony na ryzyko, jeśli zgubisz kartę lub zostanie ona skradziona. Inną rzeczą jest to, że chipy EMV nie zwalczają sposobu, w jaki złodzieje uzyskują dostęp do informacji o Twojej karcie online.

Jak zapobiegać oszustwom związanym z kartami kredytowymi

Jeśli Twoja karta zostanie skradziona lub jeśli wiesz, że naruszenie miało miejsce w firmie lub sklepie, z którego korzystasz, możesz podjąć kilka kroków, aby się chronić. W rzeczywistości są to wszystkie rzeczy, które i tak powinieneś robić regularnie – mogą pomóc ci chronić, nawet zanim zdasz sobie sprawę, że twoje informacje zostały skradzione.

Aby zapobiec oszustwom związanym z kartami kredytowymi, należy:

 • Dokładnie monitoruj swoje transakcje. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz wyciągi online czy papierowe, ważne jest, aby regularnie je sprawdzać, aby upewnić się, że każda transakcja jest poprawna i autoryzowana przez Ciebie.
 • Sprawdź swój raport kredytowy. Wielu z nas już to robi, aby zobaczyć, jaka jest nasza zdolność kredytowa, ale regularne sprawdzanie raportu kredytowego pozwoli Ci dowiedzieć się o wszelkich nowych kontach otwartych na Twoje nazwisko. Może to uchronić Cię przed kradzieżą tożsamości. (A tak przy okazji, ten link do oceny kredytowej jest w 100% legalny i bezpłatny. To tam FTC wysyła Ci kopię raportu kredytowego). Noś tylko te karty, których potrzebujesz. Jeśli jesteś podobny do mnie i masz kilka kart kredytowych, prawdopodobnie nie używasz ich wszystkich regularnie. Te, których nie używasz, przechowuj w bezpiecznym miejscu w domu, aby ograniczyć ryzyko utraty lub kradzieży wszystkich swoich kart. Rób zakupy tylko w renomowanych witrynach internetowych. Chcesz wiedzieć, że witryna ma systemy bezpieczeństwa, które chronią swoich klientów. Unikałbym również zakupów online, jeśli witryna wygląda fałszywie lub nie ma „https na początku adresu URL.Jak zgłosić oszustwo związane z kartą kredytową i co dalej

  Jeśli zauważysz nieuczciwą aktywność związaną z kartą kredytową, oto kroki, które powinieneś podjąć:

  • Natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem lub wystawcą karty kredytowej. Zgodnie z ustawą Fair Credit Billing Act jesteś odpowiedzialny tylko za nieuczciwe opłaty do 50 USD, ale wiele firm oferuje również polisy zerowej odpowiedzialności, co oznacza, że ​​nie jesteś w ogóle odpowiedzialny za jakiekolwiek oszukańcze opłaty.
  • Zmień swoje hasła internetowe i numery PIN. Zapobiegnie to przyszłym nieuczciwym działaniom, ale dobrym pomysłem jest również regularna zmiana haseł jako środek zapobiegawczy. Monitoruj swoje konta. Dalsze monitorowanie aktywności na koncie pozwoli Ci być świadomym nowych nieuczciwych obciążeń i pomoże Ci, gdy nie masz pewności, w jaki sposób ktoś włamał się na Twoje dane. Sprawdź wyciągi bankowe. Ponieważ znajomość zakresu oszustw nie zawsze jest oczywista, regularne sprawdzanie wyciągów bankowych pomoże chronić wszystkie Twoje konta. Dodaj alert o oszustwie do swojego raportu kredytowego. Większość agencji sporządzających sprawozdania kredytowe umożliwia tworzenie alertów o oszustwach, aby zapobiec przyszłym oszustwom. Rozważ zamrożenie raportu kredytowego. Zamrożenie konta ochroni Cię przed otwarciem nowych kont w Twoim imieniu, ale nadal będziesz chciał uważnie obserwować swoje otwarte konta.Wielkim problemem związanym z kradzieżą karty kredytowej i tożsamości jest to, że może się to powtarzać, nawet jeśli uważasz, że rozwiązałeś problem. Pamiętam, jak słyszałem od rodziny i przyjaciół po wielkim naruszeniu systemu Target w 2013 roku, że nadal widzieli oszukańczą działalność po pierwszym zgłoszeniu. Jeśli będziesz obserwować swoje transakcje, wyciągi i raporty kredytowe, oszustwa będą łatwiejsze do wykrycia i naprawienia.

   A co z oszustwami związanymi z kartami kredytowymi i aplikacjami do obsługi finansów osobistych?

   Jestem wielkim zwolennikiem korzystania z aplikacji do obsługi finansów osobistych, aby pomóc Ci zarządzać swoimi pieniędzmi, ale biorąc pod uwagę, jak podatni jesteśmy na oszustwa związane z kartami kredytowymi, możesz się zastanawiać, czy te aplikacje są bezpieczne w użyciu.

   Chodzi o to, że korzystanie z tych aplikacji będzie bardzo podobne do przekazywania informacji do jakiejkolwiek innej renomowanej witryny lub aplikacji – wszystkie z nich pracują tak ciężko, jak tylko mogą, aby chronić Twoje informacje. Ale żeby wiedzieć, że korzystasz z tych aplikacji, dokonujesz dobrego wyboru, oto kilka rzeczy do rozważenia:

   • Poszukaj aplikacji, które używają szyfrowania od końca do końca. To jeden ze sposobów, w jaki te aplikacje chronią Twoje informacje. Na przykład Personal Capital twierdzi, że ich „dane są szyfrowane za pomocą AES-356 z wielowarstwowym zarządzaniem kluczami, w tym rotacją kluczy i soli specyficznych dla użytkownika. Możesz przeczytać moją pełną recenzję kapitału osobistego tutaj.
   • Poszukaj uwierzytelniania dwuetapowego. Aplikacje takie jak PocketGuard proszą Cię o podanie hasła i kodu PIN, aby pomóc chronić Twoje informacje. Większość tych aplikacji jest tylko do odczytu. Oznacza to, że nawet w przypadku naruszenia bezpieczeństwa haker mógł zobaczyć tylko ilość pieniędzy, które masz w banku, tracąc możliwość wyprowadzenia pieniędzy z kont lub zobaczenia pełnych numerów kont. Skonfiguruj alerty dotyczące karty kredytowej. Niektóre aplikacje do finansów osobistych pozwalają ustawić alerty dla różnych typów transakcji. Możesz także ustawić alerty u wystawców kart kredytowych, aby zapewnić dodatkową ochronę. Dbaj o bezpieczeństwo telefonu i laptopa. Ochrona telefonu i laptopa za pomocą silnych haseł to jeden krok, który możesz zrobić, ale nie powinieneś ich tak po prostu zostawiać. To cenne elementy technologii zawierające cenne informacje.Porównaj zalety korzystania z aplikacji z ryzykiem oszustwa związanego z kartą kredytową

    Celem korzystania z narzędzi do finansów osobistych i aplikacji do budżetowania jest to, że pomogą Ci one stać się lepszym menedżerem pieniędzy. Mogą pomóc ci uzyskać kontrolę nad długiem, zaoszczędzić więcej pieniędzy i pracować nad osiągnięciem większych celów finansowych. Są to szlachetne zastosowania i chociaż nie musisz korzystać z aplikacji, aby ci pomóc, znacznie ułatwiają to.

    Nie możemy się przed wszystkim uchronić, a nawet rzeczy, o których wiemy, że są dobre lub pomocne, mogą wiązać się z pewnym ryzykiem. Na szczęście teraz przeczytałeś, jak chronić się przed oszustwami i wiesz, jak to zgłosić.

    Osobiście zamierzam nadal używać aplikacji takich jak Personal Capital i Mint, aby moja żona i ja wiedzieli o naszych finansach. Używamy również LifeLock dla dodatkowej ochrony.