Oszustwo wykorzystuje skradzione numery do zamiany kart podarunkowych na karty kredytowe

Category: Kartę Kredytową
17 lutego 2021

wtorek

Złodzieje wymyślili jeszcze jeden sposób wykorzystania skradzionych numerów kart kredytowych, a śledczy twierdzą, że stał się to poważnym problemem w środkowym Ohio. Przestępcy kodują numery kart kredytowych na paskach magnetycznych kart podarunkowych, a następnie używają ich jako kart kredytowych.

Złodzieje wymyślili jeszcze jeden sposób wykorzystania skradzionych numerów kart kredytowych, a śledczy twierdzą, że stało się to ogromnym problemem w środkowym Ohio.

Przestępcy kodują numery kart kredytowych na paskach magnetycznych kart podarunkowych, a następnie używają ich jako kart kredytowych.

Jeśli sprzedawca nie widzi karty , na przykład gdy jest używana na dystrybutorze benzyny , złodziej może kontynuować pobieranie opłat, dopóki posiadacz karty kredytowej lub firma nie zorientuje się, że istnieje problem i nie zamknie konta.

„ To nowa zbrodnia roku ” – powiedział porucznik policji Westerville Paul Scowden. „ Wybucha w środkowym Ohio i wszędzie ”

Scowden powiedział, że policja Westerville otrzymywała skargi na tę praktykę od ponad roku, zarówno od sprzedawców detalicznych, jak i od osób, których numery kart kredytowych zostały skradzione.

Powiedział, że do umieszczenia numeru karty kredytowej na karcie podarunkowej używana jest maszyna kodująca. Sprawcy często kupują numery kart kredytowych od kogoś innego.

W zeszłym tygodniu Kolumb został oskarżony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych o posiadanie 51 zmienionych kart podarunkowych, skradzionych z firmy Westerville. Wydano nakaz jego aresztowania.

Zastępca z Zachodniej Wirginii zatrzymał mężczyznę 24 kwietnia za przekroczenie prędkości i znalazł karty w pojeździe. Podejrzewając, że karty podarunkowe zostały skradzione, Secret Service przeprowadził badanie kryminalistyczne kilka dni później, ujawniając, że karty zostały zakodowane przy użyciu skradzionych numerów kart kredytowych z całego kraju.

Ani Scowden, ani Jon Schuck, odpowiedzialny agent Columbus Secret Service, nie rozmawiali o tej konkretnej sprawie.

Ale oni są chętni, by rozesłać wieści o praktyce.

– Niektórzy kupcy po prostu nie zwracają na to uwagi – powiedział Schuck.

Ale niektórzy są. Proszą o pokazanie kart kredytowych po tym, jak zostały wymazane lub pytają kupujących o ostatnie cztery cyfry numeru karty kredytowej przed zatwierdzeniem transakcji. Numery zakodowane na karcie podarunkowej są niewidoczne, więc złodzieje prawdopodobnie nie będą w stanie podać ostatnich czterech cyfr, powiedział Schuck.

Scowden powiedział, że kolejnym prezentem jest ktoś, kto przesuwa kilka kart, zanim znajdzie taką, która działa

Westerville nauczył swoich funkcjonariuszy, aby uważali na każdego, kto ma w samochodzie stos kart podarunkowych. Funkcjonariusze noszą czytelników, aby sprawdzić, czy karta podarunkowa została zmieniona na kartę kredytową, powiedział Scowden.

„ Dokładamy wszelkich starań, aby zamknąć tę zbrodnię i edukować ludzi ” – powiedział.

Częścią tej edukacji jest zachęcanie ludzi do ochrony numerów kart kredytowych i debetowych.

Scowden sugeruje, aby zawsze samodzielnie przesuwać kartę i płacić gotówką, jeśli nie jest to możliwe.

„ Nie pozwól (karcie) opuścić ręki ” – powiedział, ponieważ numery kart kredytowych można pobrać w ciągu kilku sekund za pomocą specjalnego urządzenia.

Jedna z ofiar Westerville zapłaciła za dietetyczną colę swoją kartą debetową podczas przejazdu do restauracji, powiedział. Jej bank zadzwonił kilka godzin później, aby powiedzieć, że numer jej karty debetowej był używany wielokrotnie od czasu jej przejazdu przez parking samochodowy.

Numer został przejrzany, sprzedany i szybko wykorzystany, powiedział Scowden.