Niepotwierdzona transakcja Bitcoin, jak długo

Niepotwierdzona transakcja Bitcoin, jak długo
16 października 2020

Zdobądź więcej poufnej wiedzy na temat kryptowalut z wiodącego na świecie portfela kryptowalut.

Głównym zmartwieniem entuzjastów kryptowalut w związku z Bitcoinem jest to, że jest on zbyt wolny. W białej księdze Bitcoin Satoshi opisuje Bitcoin jako „wersję elektronicznej gotówki typu peer-to-peer”, jednak BTC jest zbyt powolny, aby używać go jako codziennego mechanizmu płatności.

Jak długo trwa transakcja Bitcoin?

W tym artykule przyjrzymy się dokładnie, jak długo trwa transakcja Bitcoin i jak możesz przyspieszyć transakcję BTC, upewniając się, że zostanie przetworzona natychmiast.

W tym artykule

Jak długo trwa transakcja Bitcoin? (Szybkość transakcji Bitcoin)

Pytanie, jak długo trwa transakcja Bitcoin, przypomina pytanie, jak duży jest samochód? Istnieje wiele różnych odpowiedzi.

Zanim przejdziemy do różnych scenariuszy prędkości transakcji, transakcje Bitcoin zazwyczaj trwają od 10 minut do 1 godziny. Przyczyną takiego przedziału czasowego jest to, że różne sytuacje wymagają różnej liczby potwierdzeń (1 potwierdzenie trwa

10 minut) na transakcję.

Czy transakcje Bitcoin są natychmiastowe?

Transakcja z zerowym potwierdzeniem ma miejsce, gdy sprzedawca akceptuje płatność, gdy tylko transakcja jest transmitowana do sieci. Może to nastąpić w ciągu zaledwie pięciu lub dziesięciu sekund.

Problem polega na tym, że transakcje z zerowym potwierdzeniem są niepewne i mogą narazić sprzedawcę na podwójne wydatki. Tak więc niewiele osób akceptuje transakcje bez potwierdzenia, mimo że są one bardzo szybkie.

W większości kupcy wymagają co najmniej dwóch potwierdzeń. Jak długo trwa potwierdzenie transakcji Bitcoin? Cóż, każde potwierdzenie jest równoznaczne z zawarciem transakcji Bitcoin w jednym bloku (grupowanie transakcji Bitcoin), a każdy blok zajmuje około 10 minut.

Zatem dwa potwierdzenia to około 20 minut.

Giełdy Bitcoin, które pozwalają kupować i sprzedawać BTC zazwyczaj (choć nie zawsze), wymagają jeszcze więcej potwierdzeń. Na przykład Kraken wymaga sześciu potwierdzeń depozytu BTC (ten piękny wykres pokazuje liczbę potwierdzeń wymaganych dla wszystkich aktywów na Kraken). Coinbase wymaga również sześciu potwierdzeń.

W tym przypadku transakcja trwa około 60 minut, zanim środki pojawią się na Twoim koncie. Sześć potwierdzeń jest bardzo częstym wymogiem w przypadku transakcji o dużej wartości, tj. Kupowanie złota lub elektroniki za pomocą Bitcoin. Do czasu, gdy transakcja ma sześć potwierdzeń, zasadniczo gwarantuje się, że jest bezpieczna (a nie podwójne wydatki).

Podsumowując, chociaż transakcja z zerowym potwierdzeniem może zostać rozliczona w ciągu kilku sekund, bardzo niewielu sprzedawców to akceptuje. Ogólnie rzecz biorąc, transakcja zajmie około 10 minut, zanim środki zostaną rozliczone i będą mogły zostać wydane przez stronę otrzymującą.

Zdobądź więcej

poufnej wiedzy na temat kryptowalut z wiodącego na świecie portfela kryptowalut.

Opłata za transakcję Bitcoin

Sieć Bitcoin działa zgodnie z prawem podaży i popytu. Istnieje ciągłe zapotrzebowanie na transakcje, ale tylko tyle można uwzględnić w każdym bloku. Bitcoin może wyczyścić tylko około 7 transakcji na sekundę, czyli około 3500 do 4000 transakcji na blok.

Niepotwierdzone transakcje czekają w pamięci lub kolejce potwierdzonych transakcji, czekając na rozliczenie. Zazwyczaj transakcja zostaje zablokowana w mempool, gdy opłata transakcyjna zawarta w transakcji jest zbyt niska.

Mówiąc najprościej, transakcje w mempool przypominają kupujących czekających na zakup produktu, gdy cena jest wystarczająco niska.

Wizualizacja liczby transakcji mempool. Jak widać, liczba niepotwierdzonych transakcji w mempool rośnie i maleje, w zależności od tego, ile osób próbuje użyć Bitcoin na raz. Zdjęcie: Blockchain.com

Jeśli popyt spadnie, ceny spadną, a te potwierdzenia z mempool zaczną być uwzględniane w blokach. Jeśli wzrośnie popyt, wzrosną opłaty transakcyjne za Bitcoin, a liczba transakcji w mempool wzrośnie.

W sieci Bitcoin trwa nieustanna walka między podażą a popytem i to właśnie ta bitwa określa opłatę transakcyjną.

Podczas szczytu hossy 2017 popyt na transakcję Bitcoin był tak duży, że opłata transakcyjna mogła kosztować nawet 50 USD.

W okresach niskiego popytu opłata może wynosić zaledwie 0,20 USD lub 0,30 USD (kiedy Bitcoin został wydany po raz pierwszy i nikt go nie używał, opłata wynosiła zasadniczo 0 USD).

Jak opłata wpływa na czas transakcji? Jeśli nie zapłacisz wystarczająco wysokiej opłaty, transakcja może nie zostać uwzględniona w następnym bloku. Być może będziesz musiał poczekać zaledwie kilka bloków, a może dłużej, w zależności od tego, jak niską opłatę zgodziłeś się zapłacić. Więc jeśli chcesz, aby transakcja została przeprowadzona jak najszybciej, powinieneś rozważyć uiszczenie wyższej opłaty.

Opłata za transakcję Bitcoin zaczęła rosnąć w maju 2020 r. Zdjęcie: YCharts

W chwili publikacji opłata za Bitcoin jest dość wysoka i wynosi 3,43 USD za transakcję. Jak jednak widać na powyższym wykresie, jest to skok cen. Przez ostatnie kilka miesięcy przed wzrostem cen średnia opłata wynosiła około 0,40 dolara. Tutaj możesz sprawdzić opłaty za transakcje Bitcoin.

Jak długo transakcja Bitcoin może pozostać niepotwierdzona?

Krótka odpowiedź brzmi: długo. Jeśli spojrzysz na powyższy wykres, zobaczysz, że w ciągu sześciu miesięcy danych, które przedstawia, opłata za Bitcoin nigdy nie spadła poniżej 0,25 USD. Więc jeśli wysłałeś transakcję Bitcoin z opłatą w wysokości zaledwie 0,10 $, mogłaby pozostać niepotwierdzona przez dni lub tygodnie.

Przykładem z prawdziwego świata jest hossa w 2017 roku, kiedy handlowcy i inwestorzy byli zmuszeni czekać dniami na rozliczenie transakcji Bitcoin.

Transakcja Bitcoin niepotwierdzona przez wiele godzin (dlaczego moja transakcja Bitcoin trwa tak długo?)

Jeśli Twoja transakcja Bitcoin nie została potwierdzona przez wiele godzin, możesz coś zrobić, aby rozwiązać problem. Możesz zgodzić się na uiszczenie wyższej opłaty, aby transakcja została potwierdzona.

Zasadniczo możesz wysłać drugą transakcję z wyższą opłatą, a ta transakcja odbierze pierwszą, aby obie zostały rozliczone. Analogicznie, to tak, jakby wysłać ciężarówkę po zepsuty samochód, a potem ciężarówka z samochodem z tyłu może jechać autostradą.

Wiele (ale nie wszystkie) portfeli Bitcoin ma teraz tę funkcję, aby zwiększyć opłatę za uwzględnienie transakcji. Wiele portfeli umożliwia również wybranie niestandardowej opłaty. Na przykład, jeśli szybkość transakcji nie jest ważna, możesz zapłacić niższą opłatę i poczekać, aż zostanie rozliczona. Jeśli jest to ważne, możesz podwyższyć opłatę, aby transakcja została szybko rozliczona.

Jak długo trwa wysyłanie bitcoinów z Coinbase?

Ogólnie rzecz biorąc, wysyłanie Bitcoinów z Coinbase do portfela kryptowalut nie zajmuje tak dużo czasu, często zaledwie 10 minut, ponieważ transakcje są zwykle uwzględniane w następnym bloku.

Jeśli masz problemy z wysłaniem Bitcoinów z Coinbase do portfela Exodus, możesz zapoznać się z tym przydatnym przewodnikiem, który przygotowaliśmy. Przewodnik jest w pełni ilustrowany, aby maksymalnie ułatwić przeniesienie BTC z Coinbase i do portfela w celu bezpiecznego przechowywania.

Jak następnym razem wysłać BTC szybciej

Jeśli chcesz uzyskać transakcję Bitcoin, aby przeprowadzić ją tak szybko, jak to możliwe, musisz użyć portfela Bitcoin, który pozwala ustawić opłatę. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje portfeli Bitcoin.

  1. Opłata automatyczna – ten typ portfela automatycznie decyduje, jaka będzie opłata za transakcję, na podstawie historycznych stawek opłat transakcyjnych. Użytkownik nie ma kontroli nad opłatą.
  2. Opłata ręczna – ten typ portfela pozwala użytkownikowi określić, jaką opłatę chce zapłacić. Portfel zazwyczaj sugeruje różne opłaty, ale ostatecznie to od przedsiębiorcy zależy, ile chce zapłacić.

Chociaż portfel taki jak Electrum pozwala traderowi określić wysokość opłaty, interfejs użytkownika Electrum jest niezwykle prosty i niewiele się zmienił od czasu utworzenia portfela prawie dziesięć lat temu. O wiele bardziej przyjazną dla użytkownika opcją jest portfel Exodus Bitcoin.

Exodus gwarantuje, że Twoja transakcja zostanie uwzględniona w następnym bloku, znajdując aktualną opłatę transakcyjną BTC i dodając do niej dodatkowy procent, aby uwzględnić wszelkie wzrosty opłat transakcyjnych. Ten dodatkowy procent zapewnia również, że górnicy, którzy potwierdzają nowe transakcje BTC, odbierają i potwierdzają Twoją transakcję.

Niektóre inne funkcje Exodus obejmują,

  • Obsługa ponad 100 zasobów kryptograficznych
  • Skoncentruj się na najwyższej jakości wzornictwie i łatwości użytkowania
  • Jest jedynym portfelem obsługującym integrację z portfelem stacjonarnym, mobilnym i sprzętowym (Trezor)
  • Daje możliwość wymiany kryptowalut na inne kryptowaluty bezpośrednio z portfela – bez tworzenia konta! (przewodnik na komputery, przewodnik na urządzenia mobilne)
  • Obsługuje najlepsze zdecentralizowane aplikacje, takie jak Compound Finance
  • Pozwala postawić jedne z najgorętszych kryptowalut w celu uzyskania pasywnego dochodu kryptograficznego
  • Umożliwia synchronizację portfela między komputerem a telefonem
  • i ma całodobowe, szybkie wsparcie, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocy

Więc chociaż być może nie pomyślałeś jeszcze o tym, jak ważne jest jak najszybsze rozliczenie transakcji Bitcoin, zdecydowanie powinno to być rozważenie w przyszłości. Podczas następnego dużego ruchu na rynku zdecydowanie nie chcesz, aby Twój Bitcoin został uwięziony w portfelu, w którym nie możesz zapłacić wyższej opłaty, aby przeprowadzić transakcję.

Od lewej do prawej: Exodus na Trezorze, telefonie komórkowym i komputerze. Pobierz portfel Exodus BTC

Podane informacje służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być traktowane jako porady finansowe. Inwestowanie w aktywa kryptograficzne ma charakter spekulacyjny i wiąże się z wysokim stopniem ryzyka; możesz stracić część lub całość zainwestowanych pieniędzy. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki.