Ineos zbuduje terenowe auto inspirowane Defenderem  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Owe marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Państwem czeskim w pięć godzin. Jest umowa na ostatni odcinek A1

Ineos, innymi słowy jedna z największych na świecie firm chemicznych chce stworzyć następcę terenowego auta Land Rover Defender. Koncern zapowiedział, że zainwestuje w ten projekt „setki milionów funtów”.

Koncern Ineos jest jednym z gigantów rynku chemicznego. Jednak teraz firma zapowiedziała inwestycje w branżę motoryzacyjną - informuje brytyjski "Guardian". Mowa o planach wytworzenia terenowego samochodu, który zostanie następcą Land Rovera Defendera, którego produkcję zakończono.

Ceny nieoczekiwanie w dużym stopniu przyspieszyły. Sprawdź, za co płacisz więcej

Legendarny schemat, uwielbiany przez wielu metrów. in. za krótki przedni nawis, znany ze swej niezawodności i doskonałych własności jezdnych w terenie – odszedł do lamusa z początkiem ubiegłego roku. Po 67 latach nieprzerwanej produkcji, spółka Jaguar Land Rover skończyła go budować, z względu coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin, jakie muszą spełniać współczesne auta.

Nisza w rynku

Już w lipcu 2016 r. prezes Ineos, chemiczny magnat Jim Ratcliffe, zapowiedział, że chce zacząć od nowa produkcję odesłanego na emeryturę modelu. Nie było nie ulega wątpliwości, czy 63-letni miliarder ma zamiar jedynie kupić prawa jakości do modelu, czy jego rozmowy z menedżerami w Tata Motors – okazicielem koncernu Jaguar Land Rover - dotyczyły jedynie mocnych sekcji linii produkcyjnych.

Teraz Ineos poinformowała, hdy zainwestuje „setki milionów funtów” w projekt opracowania nowego off-roadowego pojazdu z napędem na cztery koła. Auto nie będzie repliką Defendera, ale będzie „odzwierciedlało tej filozofię”. Przedstawiciele Ineoszapewnili także, że jego użytkownicy odczują skokową zmianę jakości przeprowadzenia i niezawodności.

- Chcemy zbudować najczystszy na świecie pojazd 4x4, który będzie adresowany dla odkrywców, hodowców i miłośników off-roadu. Uważamy, że po zaprzestaniu produkcji Defendera jest wyrwa na rynku i planujemy ją wypełnić - rzekł Ratcliffe.

Władze koncernu zapewniają, że szukają w tej chwili miejsca w Europie, w którym miejscu miałaby odbywać się produkcja nowego samochodu. Dodali również, że liczą, że tak odpowiednie miejsce pod taką inwestycję znajdzie się przy Wielkiej Brytanii.

Koncern zamierza sprzedawać swoje auto pod każdą szerokością geograficzną. Pojazd będzie zwrócony przede wszystkim do rolników, leśników, czy poszukiwaczy przygód. a mianowicie To będzie maszyna w najwyższym stopniu użyteczna i ułatwiające pracę - mówił Ratcliffe, który przyznał, że osobiście wydaje się wielkim wielbicielem starego Land Rover Defendera. - Polski pojazd będzie nim inspirowany - zdradził.

Popularny

carlos Slim stracił 5, jednej mld dolarów na wygranej Donalda Trumpa  Pieniądze
Carlos Slim stracił 5, jednej mld dolarów na wygranej Donalda Trumpa Pieniądze

Najbogatszy człowiek Meksyku stracił 5, 1 mld dolarów po wygranej Donalda Trumpa. Jak obliczył Bloomberg Billionaires Index, majątek Carlosa Slima stopniał w środę do 41 mld dolarów, co oznacza…...

cCC - wyniki finansowe, Jak i również kwartał 2017
CCC - wyniki finansowe, Jak i również kwartał 2017

CCC zakończyło pierwszy kwartał 2017 roku ze stratą 50, 6 mln zł netto. Rok uprzednio wynosiła ona 19, 5 mln zł. Konsensus zakładał 11, 2 mln zł na minusie. Reakcja akcjonariuszy…...

będzie trudniej o kredyt dzięki mieszkanie - wyliczenia Expandera  Pieniądze
Będzie trudniej o kredyt dzięki mieszkanie - wyliczenia Expandera Pieniądze

Kredyty hipoteczne są obecnie rekordowo tanie i dość prosto dostępne. Już w przyszłym roku może to się jednak zmienić. Część krajów - przykładowo Czechy - zaczęła już podnosić stopy procentowe. Kiedy Rada…...

były CEO Ubera, zatrudnił kompanię doradczą ds. wizerunku
Były CEO Ubera, zatrudnił kompanię doradczą ds. wizerunku

Niedawno Uber przeszedł kilka wstrząsów wizerunkowych, w niniejszym związanych z molestowaniem seksualnym oraz postawą ex-CEO spółki - Travisa Kalanicka. Ostatecznie musiał on odejść ze stanowiska i od tamtej pory nie istnieje perfekcyjnej…...