Monopol i hipoteka: granie w grę

17 lutego 2021

James Monahan | Złożone 07 grudnia 2005 r

Pamiętasz monopol? Pamiętasz hipoteki? Wiesz, tekst, który jest napisany, gdy odwracasz swój tytuł własności. Odwrócenie tytułu własności oznacza, że ​​Twoja nieruchomość jest obciążona hipoteką i otrzymasz pieniądze z banku.

Brzmi prosto, prawda? Źle. Jest o wiele więcej niż to.

Oto rzeczy, które musisz wiedzieć o grze i jak najlepiej wykorzystać swoje kredyty hipoteczne.

Ideą gry jest kupowanie, wynajmowanie i sprzedawanie nieruchomości z tak dużym zyskiem, że staje się najbogatszym graczem i ewentualnym „monopolistą. Zaczynając od „idź, przesuwaj żetony po planszy zgodnie z rzutem kostką.

Kiedy żeton gracza wyląduje na polu, które jeszcze nie jest własnością gracza, może go kupić z banku: w przeciwnym razie zostanie zlicytowany do licytanta, który zaoferuje najwyższą cenę.

Celem posiadania nieruchomości jest pobieranie czynszów od lądujących tam przeciwników. Czynsze znacznie wzrosną, jeśli postawisz domy (te małe zielone) i hotele (te przerażające czerwone infrastruktury).

Więc najlepszym sposobem na wygranie gry jest postawienie większości domów lub hoteli na parcelach. (Zakładając, że nie wylądujesz na parcelach przeciwników z domami lub hotelami).

Aby zebrać więcej pieniędzy, bank może zastawić wiele partii. Oto trudna część. Obejmuje to podjęcie decyzji, które części pożyczki hipotecznej i jak najlepiej wykorzystać nieruchomość obciążoną hipoteką.

Kredytów hipotecznych w monopolu można dokonywać tylko za pośrednictwem banku. Wartość hipoteki jest drukowana na każdym tytule własności. Oprocentowanie wynosi 10 procent, płatne w momencie zniesienia kredytu hipotecznego. Jeśli przeniesiona zostanie nieruchomość obciążona hipoteką, nowy właściciel może natychmiast cofnąć hipotekę, jeśli chce, ale musi zapłacić 10 procent odsetek.

Jeśli nie podniesie kredytu hipotecznego, nadal płaci 10 procent odsetek, a jeśli później zniesie hipotekę, zapłaci dodatkowe 10 procent odsetek oraz główną wartość.

Domy lub hotele nie mogą być obciążone hipoteką. Wszystkie budynki na działce muszą zostać sprzedane z powrotem do banku, zanim będzie można zastawić jakąkolwiek nieruchomość. Bank zapłaci połowę tego, co za nie zapłacono.

Aby odbudować dom na nieruchomości obciążonej hipoteką, właściciel musi zapłacić bankowi kwotę kredytu hipotecznego powiększoną o 10 procent odsetek i odkupić dom od banku po pełnej cenie.

Kiedy zaciągasz hipotekę na nieruchomość, możesz przeznaczyć pieniądze na cokolwiek zechcesz, o ile jest to legalne zgodnie z zasadami monopolu. Jedynym ograniczeniem w tym zakresie jest to, że gracz nie może wstępnie zastawić nieruchomości w celu sfinansowania własnego zakupu.

Załóżmy na przykład, że gracz chce kupić Boardwalk, ale nie może tego zrobić ze swoimi aktywami bieżącymi. Ten gracz nie może powiedzieć: „Zamierzam kupić Boardwalk, zastawiając go, a następnie wykorzystując pieniądze, które otrzymałem na kredyt hipoteczny, aby dokończyć zakup. Musisz posiadać nieruchomość, zanim będziesz mogła ją zastawić.

Granie w tę grę jest fajne i daje wyobrażenie o tym, jak to jest w prawdziwym świecie kupna i sprzedaży. Istnieją również pola Społeczności i Szansy, na których lądują gracze. Podawane są instrukcje dotyczące wygrania 25 dolarów do 500 dolarów. Czasami gracze trafiają nawet do więzienia! Ta gra to zdecydowanie sprytna i zabawna rozrywka.