Modyfikacja pożyczki może uratować Twój dom przed wykluczeniem

17 lutego 2021

Czy wiesz, że możesz uratować swój dom przed wykluczeniem, prosząc pożyczkodawcę o pomoc? Kredytodawcy rozumieją, że właściciele domów nie chcą spóźniać się z płatnością za dom. Twój bank nie chce, abyś nie spłacił kredytu, ponieważ ma tyle samo do stracenia, co właściciel domu.

Możesz porozmawiać z pożyczkodawcą o zmianie warunków pożyczki. W rzeczywistości banki szkolą personel zajmujący się kredytami hipotecznymi, aby rozpoznawali konta, które mogą mieć kłopoty, i zwracali się do właścicieli domów z ofertami pomocy. To szkolenie jest czasochłonne i kosztuje, ale przynosi korzyści.

Jeśli bank zaoferuje ci pomoc, powinieneś wysłuchać tego, co ma do powiedzenia. Mają wiele narzędzi w swoim arsenale pomocy, a tym, które może mieć dla Ciebie największe znaczenie, jest modyfikacja kredytu hipotecznego.

Modyfikacja pożyczki pomaga utrzymać domModyfikacja kredytu hipotecznego to nie to samo, co zwykłe refinansowanie domu. To proces, który zmienia warunki istniejącego kredytu hipotecznego. Proces ten jest uzgodniony zarówno przez pożyczkodawcę, jak i pożyczkobiorcę. Zmienia oryginalny język umowy kredytu hipotecznego. Pozycje takie jak stopa procentowa, czas spłaty pożyczki i miesięczna kwota płatności są weryfikowane i zmieniane zgodnie z ustaleniami.

Bank może zaoferować zwłokę, która zmniejszy kwotę Twojego kapitału. Jeśli masz poważne zaległości ze spłatami kredytu hipotecznego, bank może również zaoferować umorzenie zaległych płatności, zamiast uwzględniać je w zmodyfikowanej pożyczce.

Ponieważ został zaprojektowany jako alternatywa dla przejęcia lub ogłoszenia upadłości, modyfikacja kredytu hipotecznego może dość szybko postawić cię na nogi. Może to zaoszczędzić kredyt, a także zapewnić finansową przestrzeń do oddychania.

Ponadto modyfikacja kredytu hipotecznego jest korzystna zarówno dla Ciebie, jak i Twojego banku. Wykluczenie jest kosztowne i czasochłonne. Gdy bank przejmie na własność Twój dom, musi znaleźć kupca, który zrekompensuje mu stratę. Często bankowi trudno jest wyjść na zero w przypadku przejęcia domu.

Jak zakwalifikować się do modyfikacji pożyczkiWłaściciele domów zazwyczaj muszą zalegać z płatnością za dom przez 60 dni, aby kwalifikować się do zmiany kredytu hipotecznego. Mogą również kwalifikować się, jeśli są w bliskiej niewypłacalności, co oznacza, że ​​właściciel domu nie jest jeszcze niewypłacalny, ale prawdopodobnie tak się stanie.

Ponadto bank zwykle wymaga dowodu trudności. Obejmuje to utratę pracy, chorobę lub niepełnosprawność, utratę współmałżonka w wyniku śmierci lub rozwodu lub inne problemy finansowe.

Plusy i minusyJak w przypadku każdej poważniejszej decyzji finansowej, modyfikacja kredytu hipotecznego wiąże się z dobrymi i złymi skutkami. Zanim przejdziesz do jakiegokolwiek banku, upewnij się, że znasz stawki i jakie będą Twoje zobowiązania prawne.

  • Natychmiast zatrzymuje wykluczenie. Jeśli grozi Ci utrata domu, modyfikacja kredytu hipotecznego zatrzyma ten proces.
  • Wydłużone terminy płatności. Modyfikacja pożyczki daje czas na nadrobienie zaległych płatności.Obniżka stóp procentowych. Obniżone oprocentowanie może radykalnie zmniejszyć kwotę miesięcznej raty kredytu hipotecznego.Główna redukcja lub wyrozumiałość. Niektóre banki umarzają opóźnienie w płatnościach lub zmniejszają saldo kapitału.Ulga finansowa. Modyfikacja pożyczki i zmniejszenie miesięcznej kwoty płatności może zapewnić Ci spokój ducha, ponieważ możesz zachować swój dom i nadrobić zaległości z innych rachunków.
    • Możliwa redukcja zdolności kredytowej. Modyfikacja kredytu może nie mieć wpływu na Twoją zdolność kredytową, aw rzeczywistości może ją poprawić, gdy pożyczka stanie się aktualna. Jednak sposób, w jaki pożyczkodawca zgłasza modyfikację do biura informacji kredytowej, może wpłynąć na Twój kredyt, dlatego należy zapytać pożyczkodawcę, czego się spodziewać.
    • Opłaty bankowe. Bank nie zamierza za darmo modyfikować kredytu. Poproś o wyszczególnienie opłat przed zawarciem umowy. Opłaty mogą być znaczne.Podstawowy wzrost. Nie wszystkie banki wybaczą opóźnienia w płatnościach. Całkiem możliwe, że dodadzą je do pożyczki i przedłużą lata płatności.To nie może powstrzymać wykluczenia. Niektóre banki nadal dążą do wykluczenia, gdy przeglądają Twoją pożyczkę pod kątem modyfikacji pożyczki. Upewnij się, że rozumiesz intencje banku, zanim zgodzisz się na ten proces.PodsumowanieKażdy bank może zaoferować modyfikację kredytu hipotecznego. Powinieneś zacząć od własnego banku, ale jeśli nie będą z tobą współpracować lub jeśli nie jesteś zadowolony z dostarczonych przez nich informacji, rozejrzyj się. Nie pozwól, aby Twoja zdolność kredytowa Cię zniechęciła. Jeśli chcesz zatrzymać wykluczenie, musisz zbadać dostępne opcje. Jest tam pomoc, jeśli chcesz się uczyć.

      Modyfikacja kredytu to niezwykle czasochłonny proces. Czasami, nawet jeśli uważasz, że Twoja pożyczka jest poddawana przeglądowi, bank może odmówić modyfikacji Twojej pożyczki. Każde opóźnienie może spowodować, że Twój dom wejdzie głębiej w proces wykluczenia. Spotkaj się ze swoim pożyczkodawcą, rób notatki, poproś o broszury lub inne dostępne informacje, a następnie przeczytaj wszystko. Zaplanuj spotkanie z przedstawicielem banku po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami, które przekazali Ci na temat modyfikacji. Zapisz pytania, aby ich nie zapomnieć i nalegaj, aby odpowiedzieli na wszystkie Twoje pytania.