Linia kredytowa i karta kredytowa: jaka jest różnica?

Category: Nasze Treści
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 14 września 2017 /
 • 2 minuty czytaniaHero Images / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Czy słyszałeś o linii kredytowej, ale nadal nie jesteś pewien, co dokładnie ona oznacza? Spokojnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz już linię kredytową w swoim portfelu: kartę kredytową. Jaka jest więc różnica między linią kredytową a kartą kredytową?

  Obie linie kredytowe i karty kredytowe są rodzajami kredytu odnawialnego, co oznacza, że ​​pożyczkodawca zatwierdza pożyczkobiorcę na określoną kwotę, a pożyczkobiorca może wielokrotnie zaciągać pożyczkę z tej kwoty, o ile ma dostępny kredyt. Po zatwierdzeniu nie musisz zużywać całej kwoty ani nawet żadnej z nich i możesz poczekać, aż będziesz jej potrzebować.

  Linia kredytowa a karty kredytowe

  Karty kredytowe i linie kredytowe są w rzeczywistości ściśle powiązane. W rzeczywistości jedyną funkcją karty kredytowej jest umożliwienie ci dostępu i korzystania z linii kredytowej wydanej ci przez twój bank lub instytucję finansową.

  Różnice polegają na tym, że linia kredytowa może również istnieć niezależnie od karty kredytowej, na przykład linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC). Każda z nich ma zalety i wady.

  Dzięki linii kredytowej i karcie kredytowej możesz mieć stały dostęp do swojego kredytu, w przeciwieństwie do kredytu ratalnego, takiego jak kredyt hipoteczny lub samochodowy, w których początkowa kwota jest wypłacana od razu.

  Główne różnice

  Istnieje kilka kluczowych różnic, które odróżniają kartę kredytową od linii kredytowej. Karta kredytowa może być łatwiejsza do zdobycia, ponieważ nie wymaga udokumentowania dochodów tak, jak wymaga tego linia kredytowa. Dzięki temu jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu.

  Kolejną dużą różnicą jest karencja w oprocentowaniu. Z kartą kredytową otrzymujesz od 20 do 25 dni przed rozpoczęciem naliczania odsetek od salda, ale linia kredytowa zaczyna naliczać odsetki natychmiast.

  Firmy często preferują linie kredytowe ze względu na ich elastyczność. Posiadając linię kredytową, nie zapłacisz zaliczki w gotówce, tak jak w przypadku karty kredytowej. Zwykle otrzymasz niższy limit kredytowy niż w przypadku karty kredytowej, ale ogólnie masz dostęp do pełnej kwoty zaliczek gotówkowych. W przypadku karty kredytowej na wypłatę gotówki można zazwyczaj wykorzystać tylko część swojej linii kredytowej.

  Jednak linia kredytowa nie ma zalet, które czynią karty kredytowe atrakcyjnymi dla osób fizycznych. Na przykład nie otrzymasz zwrotu gotówki ani żadnego innego rodzaju punktów lub nagród. Zamiast tego jest to wszechstronny sposób na zaspokojenie bieżących lub nieoczekiwanych potrzeb gotówkowych.

  Nie możesz zdecydować, czy Twoja firma potrzebuje linii kredytowej czy karty kredytowej? Może te nagrody za karty kredytowe cię zwabią.

  Ostatnie słowo

  Chociaż linia kredytowa jest zwykle używana przez firmy, może być wygodnym sposobem na uzyskanie dostępu do gotówki lub wykorzystanie kredytu na pokrycie wydatków. Podobnie jak karta kredytowa, możesz jej używać do robienia zakupów, ale możesz też przesyłać pieniądze, aby opłacać rachunki.

  Jednak większość ludzi wybiera karty kredytowe, ponieważ są one łatwiejsze do uzyskania i łatwiejsze w użyciu. Z każdym rodzajem kredytu otrzymujesz pewne korzyści, których nie otrzymujesz w przypadku drugiego, więc wybór odpowiedniego często zależy od Twoich potrzeb.