50 cent - dom rapera sprzedany po 12 latach

Raper 50 cent, na temat którym w ostatnich latach głośno było głównie wraz ze względu na jego bankructwo, wreszcie sprzedał swoją posiadłość w Farmington w dzieje Connecticut. Dom był wystawiony w dziedzinie od 12 latek, a słynny "Fifty" - z uwagi na problemy finansowe a mianowicie bardzo liczył na finanse ze sprzedaży nieruchomości. Mógł jednak się solidnie przeliczyć, gdyż całość sprzedano za kwotę o 84 proc. mniejszą od tego, co zapłacił raper w 2004 roku.

Jak informuje "Wall Street Journal", posiadłość sprzedano za 2, 9 mln dolarów. Agencja nieruchomości Douglas Elliman, która zajmowała się transakcją, nie ujawniła personaliów nabywcy. Według "WSJ" cena zapłacona za domek 50 centa przez świeżego nabywcę jest zbieżna z tym, ile kosztują posiadłości w Connecticut, ale przewyższa luksusem okoliczne wille.

Kwota sprzedaży jest w dużym stopniu mniejsza od zapłaconej przez 50 centa przy nabyciu domu.

Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman

Raper ponieważ odkupił willę od Monici Turner - ex-żony boksera Mike'a Tysona - po 2003 roku za czterech, 1 mln dolarów. Jackson włożył jednak w odnowienie posiadłości kolejnych 10 mln dolarów.

Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman

Pierwszy jednego razu dom wystawiono na zbyt w 2007 roku jak i również wówczas 50 cent zechciał dostać za niego... przeszło 18 mln dolarów.

Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman

Cała posiadłość Curtisa Jamesa Jacksona III - bo tak naprawdę nazywa się 50 cent - wówczas teren zajmujący ponad cztery, 6 kilometrów kwadratowych.

Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman

Zobacz też: Najogromniejsze miasto Doliny Krzemowej pragnie umieszczać bezdomnych w dryfujących domach

Sam dom ma m. in. 21 alkowy, 25 łazienek, salę kinową, kasyno, salę z bilardem, kilka kuchni, wewnętrzny basen, salę taneczną, siłownię, atelier nagraniowe czy mini klub nocny.

Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman

To jednak nie skraj, bo na zewnątrz mieszczą się: domek dla gości, boiska do squasha i koszykówki, duże ogrody, duży staw i grota. Jak aby tego było mało, posiadłość posiada pozwolenie na lądowanie tam helikopterów.

Foto: Jennifer Leahy / Douglas Elliman Domek dla gości

Popularny

1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW  Surowce
1, 2 tys. górników z kopalni Krupiński trafi do odwiedzenia innych kopalń JSW Surowce

Do ukończenia tygodnia ponad 1, dwa tysiąca pracowników kopalni Krupiński w Suszcu rozpocznie fuchę w innych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Po sobotę przeznaczona do likwidacji kopalnia trafi do Spółki Restrukturyzacji…...

2000 zł płacy minimalnej wówczas chwyt marketingowy?
2000 zł płacy minimalnej wówczas chwyt marketingowy?

- To czysty marketing - tak o rządowej propozycji podwyższenia płacy minimalnej do poziomie 2 tys. złotych wypowiedział się Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej. Następnie Marek Jakubiak reprezentujący Kukiz '15 jest…...