Kto faktycznie akceptuje Bitcoin jako formę płatności?

17 lutego 2021

Zaskakująca liczba dużych korporacji zaczęła przyjmować płatności za produkty w Bitcoin. Nawet Republikańska Partia Luizjany przyjmuje darowizny w bitcoinach.

Tonnnn firm akceptować Bitcoin

Bitcoin: niektórzy uważają, że zrewolucjonizuje walutę, inni uważają, że to nic innego jak schemat Ponzi. Wartość kryptowaluty typu open source ulegała znacznym wahaniom od czasu jej pierwszego wprowadzenia – głównie tracąc na wartości. Niemniej jednak zaskakująca liczba dużych korporacji zaczęła przyjmować płatności za produkty w Bitcoinie.


Artykuł Wired.com zachęcił tych „niewtajemniczonych w Bitcoina do „nadrobienia zaległości, zauważając, że „niezależnie od Twojej opinii, wzrost popularności kryptowalut nie może być ignorowany. Obecnie istnieje wiele miliardów dolarów firm, które akceptują Bitcoin jako formę płatności .

Sprzedawcy internetowi pierwsza fala

Trend rozpoczął się w 2014 roku, kiedy Overstock.com ogłosił, że będzie akceptować płatności Bitcoin. Kilka innych dużych sklepów internetowych, takich jak Ebay i Amazon.com, poszło w ich ślady.

Inne duże firmy akceptujące płatności Bitcoin to Target, CVS, WordPress.com, Subway, Victoria Secret, PayPal, Expedia, Home Depot, Kmart, Sears, Apple App Store, Grooveshark, Dell i Zappos.

Produkty kilku innych firm, takich jak Whole Foods, The Gap, Game Stop i JC Penney, są dostępne za pośrednictwem BitCoin za pomocą kryptowaluty do kupowania kart podarunkowych z witryn takich jak Gyft i eGifter.com.

Jeszcze inne witryny są przeznaczone wyłącznie do otrzymywania płatności BitCoin. Bitcoin.Travel to witryna służąca do dokonywania rezerwacji podróży za pomocą Bitcoin. W międzyczasie Domino’s Pizza założyła PizzaForCoins.com. Bitcoincoffee.com to kolejny przykład strony przeznaczonej specjalnie dla użytkowników Bitcoin. Nawet Republikańska Partia Luizjany przyjmuje darowizny w bitcoinach.

Przyszłość waluty?

Duże korporacje akceptujące Bitcoin mogą wydawać się mocnym argumentem na rzecz stabilności waluty. W końcu daje konsumentom coś legalnego do kupienia za walutę mocno związaną z czarnym rynkiem i utrzymuje Bitcoin w obiegu. Jednak artykuł z sekcji Time’s Money wyjaśnia, że ​​firmy nie przyjmują dokładnie płatności w Bitcoin. Zamiast tego współpracują z pośrednikiem, aby natychmiast zamienić Bitcoin na dolary amerykańskie.

Nawet Overstock.com, pierwsza duża firma, która akceptuje Bitcoin, konwertuje 90 procent przychodów Bitcoin na dolary amerykańskie. Firmy takie jak Coinbase i BitPay zarabiają na pobieraniu opłat transakcyjnych lub sprzedaży subskrypcji swoich usług w celu konwersji Bitcoinów. Tony Gallippi, prezes BitPay, mówi, że „większość naszej większej firmy wybiera rozliczenie w 100 procentach w dolarach amerykańskich.

Faktem jest, że Bitcoin nie jest stabilną walutą.

Kiedy wartość Bitcoina spadła o prawie 50 procent, firmy akceptujące Bitcoin nie odczuły przypalenia, ponieważ już zamieniły Bitcoin na gotówkę.

Dziękuje za przeczytanie! Odkąd to zostało opublikowane w 2016 roku, napisaliśmy DUŻO o Bitcoinie i innych kryptowalutach; zapraszamy do dalszej lektury, skoro już tu jesteś!Wolny strzelec? Oto jak sprawić, by klienci zapłacili Ci na czas

W jakim wieku będziesz mógł przejść na emeryturę na podstawie swojej obecnej trajektorii?

Ellen Vessels, autorka pracownicza w The American Genius, jest szanowana za szeroki zakres pracy, z naciskiem na marketing pokoleniowy i trendy biznesowe. Ellen jest także artystką performance, gdy nie pisze, i ma pasję do zrównoważonego rozwoju, sprawiedliwości społecznej i sztuki.

Możesz polubićMałe sklepy: Macy planuje wyprowadzkę z centrów handlowych

Fałszywe wiadomości? A co z fałszywymi recenzjami?

Bitcoiny warte 300 000 $ odzyskane ze starego pliku zip

Jak freelancerzy, przedsiębiorcy mogą zacząć akceptować kryptowaluty

Jak inwestować w kryptowalutę bez kłopotów z IRS

Facebook zbiera fundusze na uruchomienie kryptowaluty #ThanksIHateIt

12 komentarzyZostaw odpowiedźFinanse biznesoweWłaściciele małych firm są wściekli z powodu większej liczby oszustw PPP w tym tygodniu(FINANSE) W obliczu szerzących się oszustw i ogromnych firm otrzymujących pomoc przeznaczoną dla małych firm… Kogo naprawdę chroni Program Ochrony Płatności?

18 września 2020 r

Właściciele małych firm są wściekli w tym tygodniu po wykryciu kolejnego fałszywego wniosku o pożyczkę PPP (Program Ochrony Płatności). Program, który pierwotnie miał na celu ochronę małych firm poprzez udzielanie pożyczek federalnych, był częścią ustawy CARES (pomoc wobec koronawirusa, pomoc i bezpieczeństwo ekonomiczne), która została przyjęta przez Kongres w marcu.

Wniosek pochodzi od mieszkającej w Houston Loli Shalewy Barbary Kasali (22 l.) Za prawie 2 miliony dolarów. Kasali twierdziła, że ​​jest właścicielem dwóch małych firm – Lola’s Level i Charm Hair Extensions – i złożyła wniosek o dwie oddzielne pożyczki na pokrycie rzekomych pracowników i wydatków na wynagrodzenia.

Po otrzymaniu 1,9 miliona dolarów pożyczki Kasali przelał pieniądze na różne inne konta bankowe. Została oskarżona o oszustwo na początku tego tygodnia.

Niestety, szerzą się przypadki oszustw PPP, co oznacza, że ​​fundusze przeznaczone na borykające się z problemami małe firmy w czasach COVID-19 są niewłaściwie wykorzystywane. Chociaż łatwo jest wywołać osoby, które oszukują system, widzimy, że wszyscy – nawet bogaci – próbują zdobyć kawałek tego tortu.

W kwietniu szybki, przypadkowy gigant Shake Shack zwrócił rządowi swoje 10 milionów dolarów PPP, co wielu uważało za chwyt medialny. Dlaczego i tak firma warta wiele miliardów dolarów zgłosiła się do programu przeznaczonego dla małych firm?

To samo można powiedzieć o Los Angeles Lakers. Tak, zespół zatrudnia mniej niż 300 osób. Ale czy zamożni członkowie profesjonalnej drużyny koszykówki naprawdę potrzebują dodatkowych funduszy, podczas gdy reszta klasy robotniczej cierpi?

Dodatkowo ponad 10 000 pożyczek w ramach PPP zostało omyłkowo rozdysponowanych do firm, które już otrzymały pożyczkę lub które zostały wykluczone z programu z różnych powodów.

Początkowo SBA przeznaczyło na program 349 miliardów dolarów. Ze względu na niezwykle duże potrzeby – oraz wiele przypadków niegospodarności lub oszustw, jak te wspomniane wcześniej – fundusze poszły błyskawicznie. Chociaż SBA uzupełnił program ochrony wypłat dodatkowymi 310 miliardami dolarów w kwietniu, program wygasł 8 sierpnia. Obecnie nie ma solidnego planu, aby go rozszerzyć, pozostawiając małe firmy same sobie.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do błędów programu ochrony płatności, jest nieodłączna dyskryminacja. Eksperci twierdzą, że ze względu na strukturę programu ponad 90% przedsiębiorstw należących do kobiet i osób kolorowych jest lub będzie wykluczonych z otrzymywania środków z PPP. Na razie najlepiej jest pomagać sobie nawzajem na poziomie społeczności, tak bardzo, jak tylko możemy.

Finanse biznesoweMałe firmy: CapitalOne, GoFundMe chcą dać Ci pieniądze(FINANSE BIZNESOWE) Capital One, GoFundMe i inni łączą siły na rzecz dobra, zapewniając konsumentom sposoby pomocy w rozwijaniu małych firm w czasach wielkiej potrzeby.

10 września 2020 r

Według USA Today, małe firmy stanowią około 44% aktywności gospodarczej w USA. Znalezienie sposobu na podniesienie ich teraz ma kluczowe znaczenie dla ich przetrwania. Nie możemy sobie pozwolić na utratę 58% małych firm, które twierdzą, że mogą zniknąć na zawsze.

Pomijając zakupy osobiste, w jaki sposób możemy pomóc jako konsumenci? Konsumenci mogą teraz pomagać za pośrednictwem smallunites.org, organizacji zrzeszonej w celu udostępnienia kilku sposobów wspierania małych firm.

Platforma Small Unites zapewnia również właścicielom małych firm sposoby łączenia się z pomocnymi zasobami, w tym poradami biznesowymi i marketingowymi. Co zaskakujące, podmiotami rzucającymi tego ratownika na małe firmy zagrożone zatonięciem są większe firmy, w tym między innymi Capital One, HundredX, GoFundMe, National Urban League i Ogilvy.

Sześć miesięcy po wydaniu w USA zamówień na schronienie dla COVID-19 wiele małych firm wciąż walczy o utrzymanie się na powierzchni. Niektórzy nadal działają tylko za pośrednictwem zamówień przy krawężniku lub online. Inni działają z ograniczoną wydajnością, ograniczając liczbę osób w swoich sklepach w danym momencie.

Wydano środki z PPP i bodźce kontrolne, a wiele osób obserwuje swoje budżety. Pomimo pobożnych życzeń i wreszcie pewnych sukcesów w noszeniu maski, nie jesteśmy blisko pełnego ponownego otwarcia w tym kraju. Nawet gdyby było to dozwolone, większość ludzi nadal zachowuje maksymalny dystans społeczny i szuka innych sposobów robienia zakupów – głównie online.

GoFundMe ma platformę do bezpośredniego przekazywania pieniędzy konkretnej małej firmie dla tych, których na to stać. Konsumenci mogą również przekazywać darowizny podlegające odliczeniu od podatku na rzecz ogólnego funduszu, który rozdziela pieniądze w formie dotacji dla małych firm, takich jak Small Business Relief Fund za pośrednictwem GoFundMe. Te pieniądze zostaną wysłane w postaci grantów w wysokości 500 USD dla małych firm, które się ubiegają i kwalifikują.

Niektórzy chcą pomóc, ale brakuje im gotówki. Small Unites wymyśliło sposób na wniesienie wkładu bez wydawania lub przekazywania pieniędzy. Dzięki HundredX, konsumenci piszą recenzję małej firmy na platformie HundredX. Następnie HundredX przekaże 2,00 USD za przegląd na programy w połączeniu z National Urban League na programy wspierające przedsiębiorstwa należące do mniejszości. Każdy współtwórca może napisać do 50 recenzji, co daje łączną kwotę 100,00 USD na osobę. Firma HundredX będzie nadal przekazywać darowizny za każdą recenzję, do wysokości limitu programu wynoszącego 1 mln USD.

Właściciele małych firm, z miejsca, w którym siedzisz, sprawy mogą wyglądać ponuro. Zachęcam do skorzystania z części tego wsparcia, zapewnianego bezpłatnie. Oprócz być może najpilniejszej potrzeby, pieniędzy, Small Unites zapewnia również wskazówki i wytyczne od Ogilvy firmom, które rejestrują się w programie.

Te wskazówki obejmują porady dotyczące marketingu, mediów społecznościowych i komunikacji. Witryna Small Unites zawiera również sekcję „Sklep, w której można zlokalizować małe firmy w najbliższej okolicy, w których konsumenci mogą teraz robić zakupy.

Stany Zjednoczone nie mogą sobie pozwolić na utratę małych firm. Często są to miejsca wyjątkowe, przepojone pasją właściciela. Małe firmy często wspierają także lokalną gospodarkę, zapewniając rynek dla lokalnych twórców, rolników i innych kreatywnych ludzi. To ważne biznesy, często reprezentujące bijące serca naszych społeczności.

Dla sceptyków z nas oczywiście Capital One, GoFundMe i reszta dostaną za to dodatkowe punkty PR. Nie oznacza to, że pomoc jest mniej ważna w ratowaniu naszych małych firm. Motyw ma znaczenie, ale nie głodujmy na zlecenie. To nie ma sensu. Ktoś w tych dużych instytucjach musi również zdać sobie sprawę, że to wiele małych firm ma 44% udziału w naszej działalności gospodarczej.

Pomoc sklepom dla mam i pop to nie tylko chwyt reklamowy. Wzmacnia całą naszą gospodarkę. Ta linia życia ma również zdolność wzmacniania morale i przywracania nadziei, gdy brakuje im – lub przynajmniej są one niespójne – podaży. Świadomość, że ulubionym biznesem udaje się utrzymać się na powierzchni wśród wzburzonych wód, podnosi na duchu.

Małe firmy, zarejestruj się, aby uzyskać całą pomoc Small Unites! Wszyscy inni, zbierzmy się razem, z pomocą tych wielkich korporacji, aby spróbować uratować nasze małe firmy. Potrzebujemy ich dla naszej gospodarki. Potrzebujemy ich dla naszego zdrowia psychicznego. Potrzebujemy ich, kropka.