Kredyt najemców w Kalifornii – jak to działa?

Kredyt najemców w Kalifornii – jak to działa?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Co to jest kredyt najemcy w Kalifornii? (Zaktualizowano – październik 2020 r.)

Jeśli jesteś nowy w Kalifornii, być może słyszałeś o California Renter’s Credit, ale nie wiesz, jak to działa. Nawet wielu ludzi, którzy od dawna mieszkają w Kalifornii, może nie rozumieć lub nie wiedzieć zbyt wiele o tym programie. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie niektórych ogólnych informacji na temat tego konkretnego kredytu podatkowego. Mówiąc najprościej, California Renter’s Credit to bezzwrotny kredyt o wartości sześćdziesięciu dolarów (lub stu dwudziestu dolarów, jeśli jesteś żonaty, składający wniosek wspólnie lub wdowa / wdowiec), który można zastosować do podatku dochodowego w Kalifornii, jeśli jesteś mieszkał w wynajmowanej nieruchomości przez ponad pół roku, uwalniając pieniądze, które być może będziesz musiał przeznaczyć na ubezpieczenie najemcy lub inne rachunki (dowiedz się, ile to będzie kosztować w Twojej okolicy, klikając link).

Możesz wykorzystać tę ulgę tylko do skompensowania zobowiązania podatkowego – jeśli nie miałeś żadnego zobowiązania w tym roku, nie będziesz mógł ubiegać się o ulgę.

Kryteria ubiegania się o kredyt CA Renters

Kwalifikacje do ubiegania się o bezzwrotny Kredyt Najemcy Kalifornii obejmują:

  Musisz być mieszkańcem Kalifornii w poprzednim roku podatkowym

Musisz mieć Skorygowany dochód brutto stanu Kalifornia (AGI) poniżej określonej kwoty. W chwili pisania tego artykułu (kwiecień 2015 r.) Osoby samotnie składające wnioski muszą zarabiać mniej niż 37 768 USD, a osoby pozostające w związku małżeńskim składające wnioski wspólnie, głowy rodziny i uprawnione wdowy lub wdowcy muszą zarabiać mniej niż 75 536 USD.

Musisz zapłacić czynsz za co najmniej połowę poprzedniego roku za nieruchomość, która była Twoim głównym legalnym miejscem zamieszkania. Ta nieruchomość musi znajdować się w Kalifornii.

Nie możesz mieszkać z inną osobą, która twierdzi, że jesteś na utrzymaniu, np. Rodzic, przez ponad pół roku.

Nie możesz być osobą niepełnoletnią mieszkającą z rodzicem, rodzicem zastępczym lub opiekunem prawnym.

Twoja nieruchomość wynajmowana przez ponad pół roku nie może być nieruchomością zwolnioną z kalifornijskiego podatku od nieruchomości w tym roku.

 • Małżonkowie nie mogą otrzymać zwolnienia z podatku od nieruchomości. Twój współmałżonek również nie może otrzymać tego zwolnienia, chyba że utrzymywałeś oddzielne miejsca zamieszkania przez cały rok.
 • Kredyt można otrzymać nawet wtedy, gdy nie mieszkałeś w wynajmowanym lokalu przez cały rok, o ile mieszkałeś tam dłużej niż sześć miesięcy. Osoby, które otrzymują pieniądze w ramach programu pomocy dla najemców, są również uprawnione do otrzymania kredytu najemców w Kalifornii, o ile kwalifikują się na wszystkie inne sposoby.

  Kwoty, do których jesteś uprawniony, jeśli spełniasz wszystkie kryteria, są następujące:

  Osoba samotna – 60 USD

  Wdowiec lub głowa rodziny – 120 USD

  Żonaty lub zarejestrowany partner krajowy, który składa osobne składki – 60 USD

  Żonaty lub zarejestrowany partner krajowy, który składa wniosek wspólnie – 120 USD

  Jeśli wynajmujesz dom lub mieszkanie w Kalifornii i nie zarabiasz dużo pieniędzy, ten kredyt może być bardzo pomocny. Możliwość odliczenia wszelkich podatków zmniejsza kwotę, którą będziesz musiał zapłacić w danym roku. Wszyscy chcemy zaoszczędzić pieniądze na naszych podatkach. Osoby, które wynajmowały swoje domy w Kalifornii w zeszłym roku podatkowym, mają możliwość skorzystania z odliczenia, które pozwoli im to zrobić. Zbadaj, czy kwalifikujesz się, czy nie, lub porozmawiaj ze swoim podatnikiem, jeśli masz takiego na temat finanso uzyskania Kredytu najemcy Kalifornii.

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO WIĘCEJ niż Renters Credit, do którego możesz być uprawniony, zmieniając polisę ubezpieczeniową.

  Przeczytaj nasze specjalistyczne przewodniki po ubezpieczeniach w Kalifornii poniżej, aby dowiedzieć się, jakie wyjątkowe oszczędności możesz uzyskać jako mieszkaniec Kalifornii.

  Przewodniki ubezpieczeniowe stanu Kalifornia

  Kalifornijskie ubezpieczenie komunikacyjne

  W tym obszernym przewodniku omawiamy szczegóły Kalifornijskiego ubezpieczenia komunikacyjnego oraz wymagania dotyczące ubezpieczenia samochodu, które są specyficzne dla Kalifornii.

  California Life Insurance

  Life Insurance nie jest czymś, co należy pozostawić przypadkowi. W tym obszernym przewodniku po ubezpieczeniach na życie w Kalifornii odkrywamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby uzyskać najlepsze możliwe ubezpieczenie na życie w stanie.

  Ubezpieczenie domu w Kalifornii

  Ważne jest, aby odpowiednio chronić każdy posiadany dom w Kalifornii z dobrą ochroną domu. W tym przewodniku wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby to zrobić!

  Kalifornijskie ubezpieczenie

  zdrowotne Nasze zdrowie jest czymś, co większość z nas uważa za rzecz oczywistą, DO CZASU jej odebrania. Opieka medyczna może kosztować ogromne kwoty, dlatego ważne jest, aby uzyskać dobre ubezpieczenie zdrowotne, które ochroni zdrowie Ciebie i Twojej rodziny.

  California Motorcycle Insurance

  Jeśli lubisz jeździć motocyklem przez niesamowite krajobrazy Kalifornii, może to być magiczne. Ale wypadki mogą się zdarzyć i zdarzają się, dlatego najlepiej jest być chronionym. W tym przewodniku wyjaśniamy, jak uzyskać najlepszą ochronę w świetnej cenie.

  California Pet Insurance

  Nie tylko ludzie potrzebują ubezpieczenia zdrowotnego! Dowiedz się tutaj o ubezpieczeniu zwierząt domowych w Kalifornii.

  California Boat Insurance

  Boat Insurance to ogromna branża w Kalifornii, ponieważ rekreacyjne żeglarstwo jest tak popularną rozrywką. Dowiedz się więcej tutaj.

  Kalifornijskie ubezpieczenie podróżne

  Jeśli mieszkasz w Kalifornii, ale chciałbyś podróżować poza granice kraju, musisz wykupić ubezpieczenie podróżne, które Cię pokryje. Omawiam, czego potrzebujesz.

  California Renters Rights

  Oprócz spojrzenia na California Renters Credit, przyjrzymy się również California Renters Rights i tym, czego możesz oczekiwać jako najemca w Kalifornii.