Jak wybrać odpowiednią dla siebie kartę kredytową

Jak wybrać odpowiednią dla siebie kartę kredytową
Category: Zwrot Gotówki
16 października 2020

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby zapoznać się z naszymi zasadami reklamowymi, odwiedź tę stronę.

Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach za zakupy spożywcze, zbierać nagrody za (głównie) bezpłatne podróże, potrzebujesz karty, która pomoże Ci zarobić na wydatkach biznesowych, czy też masz inny cel związany z zarobkami, jest tam dla Ciebie karta. Rynek kart kredytowych eksplodował w ostatnich latach dzięki nowym opcjom, takim jak karta United Club Infinite, i odnowionym klasykom, takim jak nowa i ulepszona zielona karta American Express®.

Jednak im więcej opcji, tym większe potencjalne zamieszanie, która karta jest dla Ciebie najlepsza. Ponieważ wiele najlepszych kart kredytowych obejmuje opłaty roczne, ważne jest, aby wybrać kartę kredytową odpowiednią do swoich celów i nawyków dotyczących wydatków, aby upewnić się, że wszystkie karty w portfelu są warte poniesienia kosztów. Dziś omawiamy, jak wybrać najlepszą dla Ciebie kartę kredytową.

W tym poście

Czego szukać na karcie kredytowej

Wybierając odpowiednią kartę, pierwszą rzeczą jest rozważenie swoich celów. Następnie możesz zawęzić, która karta jest dla Ciebie najlepsza, patrząc na następujące czynniki:

  • Struktura nagród Prawdopodobnie najważniejszą cechą karty kredytowej z nagrodami są kategorie bonusów, które oferuje karta. Aby zmaksymalizować strategię karty kredytowej, chcesz zarobić więcej niż 1% lub 1x na jak największej liczbie zakupów. Na przykład, jeśli wydajesz większość swojego budżetu na artykuły spożywcze i posiłki, powinieneś poszukać karty, która zapewnia dodatkowe nagrody w tych kategoriach. Alternatywnie, jeśli nie masz żadnych kategorii wydatków, które przyćmiewają inne, lepszym rozwiązaniem może być karta ryczałtowa, która zarabia w różnych kategoriach wydatków.
  • Opłata roczna – wiele najlepszych kart kredytowych pobiera opłaty roczne. Nie pozwól, aby to zniechęciło Cię do złożenia wniosku, ponieważ w wielu przypadkach opłata za kartę będzie tego warta, jeśli możesz zmaksymalizować strukturę nagród i inne korzyści oferowane przez kartę. Jednak należy o tym pamiętać podczas zakupów kartą kredytową. Jeśli uważasz, że nie uzyskasz wystarczającej wartości z określonej karty, aby zrównoważyć koszt rocznej opłaty, przyjrzyj się innym opcjom.
  • Premia rejestracyjna – wiele kart oferuje premię za rejestrację po spełnieniu określonych wymagań dotyczących wydatków w ciągu pierwszych trzech do sześciu miesięcy. Chociaż nie powinieneś opierać całej decyzji na tym, co oferuje karta z góry, może to pomóc Ci wybrać między dwiema kartami, które mogą pasować do twoich długoterminowych potrzeb.
  • Inne korzyści – większość kart z nagrodami zapewnia więcej korzyści niż tylko struktura nagród. Karty wyższego poziomu mogą oferować dostęp do poczekalni lub roczne kredyty, niektóre karty mogą współpracować z markami, które zapewniają dodatkowe korzyści, a inne mogą nawet pomóc Ci osiągnąć elitarny status dzięki ulubionym markom linii lotniczych lub hoteli. Upewnij się, że zastanawiasz się, jakie korzyści są dla Ciebie ważne, patrząc na karty kredytowe, o które możesz się ubiegać.

Nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka przykładów tego, jakiego typu karty należy szukać w oparciu o typowe cele finansowe.

Chcesz z czasem sfinansować zakupy lub spłacić dług? Złóż wniosek o kartę 0% APR

Chociaż TPG zawsze zachęca do spłacania salda w całości co miesiąc, zdajemy sobie również sprawę, że nie zawsze jest to możliwe – szczególnie w niepewnych czasach, takich jak te, w których obecnie żyjemy. Jeśli próbujesz skonsolidować zadłużenie lub po prostu wiesz, że będziesz potrzebować pomocy w finansowaniu zakupów w ciągu najbliższych kilku miesięcy, karta z ofertą początkową 0% RRSO może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Karty te oferują ramy czasowe (zwykle od 12 do 18 miesięcy), w których można zapłacić 0% odsetek od nowych zakupów, przelewów salda lub obu. Tak długo, jak możesz pewnie spłacić saldo do czasu zakończenia okresu wstępnego (i rozpoczęcia zwykłego RRSO), możesz zaoszczędzić setki, a nawet tysiące dolarów na spłacie odsetek, jednocześnie zmniejszając obciążenie finansowe związane ze spłatą zakupów. pewnego razu.

(Zdjęcie: Eric Helgas / The Points Guy.)

Chase Freedom (Nie jest już otwarta dla nowych kandydatów) i Blue Cash Everyday® Card z American Express to solidne opcje, oferujące 0% początkowej APR na zakupy przez pierwsze 15 miesięcy od otwarcia konta. (Po zakończeniu okresu wstępnego obowiązuje regularna zmienna APR w wysokości 13,99% -23,99% dla Blue Cash Everyday (patrz stawki i opłaty); 14,99% -23,74% dla Chase Freedom).

Powiązana lektura: Najlepsze karty kredytowe 0% APR

Chcesz zaoszczędzić na codziennych wydatkach? Złóż wniosek o kartę cash-back

Jeśli Twoim głównym celem jest zaoszczędzenie pieniędzy poza kosztami podróży, rozważ kartę cash-back. Zamiast zdobywać nagrody za podróże, które są najbardziej wartościowe, gdy zostaną wymienione na podróż (zgadłeś), zwrot gotówki ma stałą wartość. Możesz użyć nagród, aby zaoszczędzić na miesięcznym rachunku karty kredytowej, lub jeśli masz kartę, która umożliwia zdeponowanie nagród na koncie bankowym, zawsze możesz zacząć używać nagród jako fajnego gniazda na nadchodzący zakup lub deszczowy dzień .

(Zdjęcie: The Points Guy)

Istnieje mnóstwo kart z nagrodami cash-back do wyboru w oparciu o kategorie wydatków, które zapewnią Ci największą wartość. Możesz znaleźć karty z wysokimi dochodami w restauracjach, takie jak karta kredytowa Capital One® Savor® Cash Rewards lub, jeśli wydajesz więcej na artykuły spożywcze, jest karta Blue Cash Preferred® od American Express®, która zarabia 6% z powrotem na pierwsze 6000 USD wydawane rocznie w amerykańskich supermarketach (potem 1%). Jeśli chcesz mieć bardziej elastyczną opcję, dostępna jest karta kredytowa Bank of America® Cash Rewards, która umożliwia wybór kategorii zwrotu 3% każdego miesiąca.

Informacje do karty Capital One Savor zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Chcesz zarezerwować bezpłatne przejazdy? Złóż wniosek o transferowalną kartę walutową

Jeśli chodzi o nagrody za podróże, najcenniejsze są wymienialne waluty. Dzieje się tak, ponieważ te karty umożliwiają rezerwację podróży przez portal wydawcy lub przenoszenie punktów do innych programów lojalnościowych dla linii lotniczych i hoteli. Często możesz uzyskać ponadprzeciętną wartość z tego typu kart, jeśli Twoim głównym celem jest rezerwacja lotów premiowych i pobytów w hotelach za (prawie) bezpłatnie. Wiele z tych kart zapewnia również dodatkowe korzyści, takie jak ochrona ubezpieczenia podróżnego, roczne kredyty, dostęp do poczekalni i inne.

(Zdjęcie: Wyatt Smith / The Points Guy)

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem (lub po prostu nie podróżujesz wystarczająco dużo, aby uzasadnić wysoką roczną opłatę), karty takie jak Chase Sapphire Preferred Card i Capital One® Venture® Rewards Credit Card to doskonały wybór – obie mają roczne opłaty poniżej 100 $. Ale jeśli często podróżujesz, możesz rozważyć kartę premium, taką jak Chase Sapphire Reserve lub The Platinum Card® firmy American Express (zobacz stawki i opłaty) – obie mają wysokie opłaty roczne w wysokości 550 USD, ale mają wyższe stawki zarobków na zakupy podróżne i mnóstwo dodatkowych korzyści.

Chcesz zbudować kredyt na studiach? Złóż wniosek o studencką kartę kredytową

Większość wymienionych powyżej kart wymaga dobrej zdolności kredytowej, co oznacza udokumentowaną historię terminowego regulowania rachunków i bycia odpowiedzialnym kredytobiorcą. Kiedy jesteś na studiach, zdobycie jednej z kart, które pomogą Ci zbudować kredyt, aby w końcu dodać więcej naszych najlepszych kart kredytowych do swojego portfela, to świetny krok do zrobienia. Ponadto kredyt na budowę pomaga również, gdy przychodzi czas na sfinansowanie samochodu, złożenie wniosku o kredyt hipoteczny i nie tylko. Wiele kart kredytowych dla studentów jest dostępnych dla studentów, którzy dopiero rozpoczynają naukę z niewielkim kredytem lub bez kredytu, a wielu z nich nadal zdobywa nagrody.

(Zdjęcie: John Gribben dla The Points Guy)

Karta Citi Rewards + ℠ Student jest opcjonalna. Karta Citi Rewards + Student Card oferuje dodatkowe zarobki w sklepach benzynowych i spożywczych, a także unikalną funkcję zaokrąglania, która pomaga zdobyć jeszcze więcej nagród przy każdym zakupie. Nie ma opłaty rocznej.

Informacje do Citi Rewards + Student Card zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Powiązana lektura: Najlepsze karty dla studentów

Chcesz zdobywać nagrody za dodatkowe wydatki? Złóż wniosek o małą wizytówkę

Nie musisz mieć firmy z listy Fortune 500 ani nawet fizycznej lokalizacji biura, aby kwalifikować się do otrzymania karty kredytowej małej firmy. Jeśli prowadzisz boczną sprzedaż na Etsy lub występujesz jako freelancer, nadal możesz złożyć wniosek. Firmowe karty kredytowe obejmują kategorie, z którymi często nie są związane karty osobiste, takie jak materiały biurowe lub usługi internetowe. Ponadto mała wizytówka to świetny sposób na oddzielenie wydatków osobistych i służbowych, gdy przychodzi czas na rozliczenie podatków.

(Zdjęcie: The Points Guy)

Jest tam wizytówka dla praktycznie każdego, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Jedną wspaniałą uniwersalną wizytówką jest Ink Business Preferred Credit Card, która oferuje 3x punkty Ultimate Rewards za pierwsze 150 000 USD wydawane w różnych kategoriach biznesowych każdego miesiąca, jednocześnie pobierając roczną opłatę w wysokości 95 USD. Możesz również znaleźć biznesowe karty kredytowe o zryczałtowanej opłacie, które zapewniają nagrody za wszystkie wydatki, takie jak karta kredytowa Ink Business Unlimited, która obejmuje 1,5% wszystkich zakupów, lub Capital One® Spark® Cash for Business, która zarabia 2% przy każdym zakupie.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu statusu elity? Złóż wniosek o kartę premium cobranded

Niektóre z najlepszych podróżniczych kart kredytowych sprzedawanych w kobrandzie oferują sposoby, dzięki którym możesz przyspieszyć podróż po elitarnym statusie, pozwolić ci zdobyć określone poziomy poprzez wydatki, a czasami nawet otrzymać bezpłatny status po prostu będąc posiadaczem karty. Jeśli Twoim największym celem podróży jest osiągnięcie statusu elity, istnieje wiele opcji, które pomogą Ci osiągnąć ten cel.

(Zdjęcie: Wyatt Smith / The Points Guy)

Na przykład karta Delta SkyMiles® Reserve American Express, z roczną opłatą w wysokości 550 USD (zobacz stawki i opłaty), daje cztery różne możliwości zdobycia 15000 mil kwalifikacyjnych Medallion® (MQM) za 30000 USD, 60000 USD, 90000 USD i 120000 USD. W połączeniu z możliwością uzyskania zwolnienia z medalu w dolarach kwalifikacyjnych (MQD) po wydaniu 25 000 USD, możesz być na najlepszej drodze do uzyskania statusu Delta Elite, zanim jeszcze wejdziesz na lot Delta. Wiele hotelowych kart kredytowych oferuje bezpłatny status elity tylko dzięki byciu posiadaczem karty, w tym karta Hilton Honors Aspire firmy American Express, z roczną opłatą w wysokości 450 USD (zobacz stawki i opłaty). Otrzymasz automatyczny status Diamond Hilton Honors, którego wartość TPG wynosi 3025 USD.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje mnóstwo opcji. Bez względu na to, jakie są Twoje cele na rok 2020 i później, obiecuję, że istnieje karta, która pomoże Ci je osiągnąć.

Obraz wyróżniony autorstwa Isabelle Raphael / The Points Guy.

Aby zapoznać się z cenami i opłatami za kartę Hilton Aspire, kliknij tutaj.

Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Blue Cash Preferred, kliknij tutaj.

Aby zapoznać się z cenami i opłatami za usługę Blue Cash Everyday, kliknij tutaj.

Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty Amex Platinum, kliknij tutaj.

Aby zobaczyć stawki i opłaty Delta SkyMiles Reserve, kliknij tutaj.