Jak przelać saldo karty kredytowej

Jak przelać saldo karty kredytowej
Category: Kartę Kredytową
16 października 2020

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:

 • Sprawdź swoją zdolność kredytową
 • Przejrzyj swoje obecne karty kredytowe
 • Znajdź odpowiednią kartę przelewu salda dla siebie
 • Zrozum drobny druk
 • Złóż wniosek o kartę transferu salda
 • Przenieś swoje salda
 • Spłać swój dług w okresie promocyjnym
 • Sukces wymaga kontynuacji

Przeniesienie salda karty kredytowej na inne konto może być dobrą strategią, która pomoże Ci spłacić dług i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Gdy zainicjujesz przelew salda, wystawca karty prześle płatność na inny rachunek karty, skutecznie przenosząc zadłużenie z jednego konta na drugie.

Często pożyczkobiorcy używają kart kredytowych typu Balance Transfer, które oferują promocyjną roczną stopę oprocentowania 0% (APR), aby zaoszczędzić na kosztach odsetek. Korzystając z jednej z tych promocji transferu salda, możesz spłacić swój dług bez ponoszenia dodatkowych odsetek.

Ale zanim złożysz wniosek o kartę transferu salda, zapoznaj się z procesem, wykluczeniami i drobnym drukiem, aby sprawdzić, czy plan oszczędzania pieniędzy zadziała.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Karta kredytowa z przelewem salda to po prostu zwykła karta kredytowa, która oferuje promocyjne oprocentowanie przenoszonych sald. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów kart, prawdopodobnie będziesz potrzebować dobrego lub doskonałego wyniku kredytowego, aby zakwalifikować się do najlepszych kart transferowych.

Możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku, aby lepiej zrozumieć swoje prawdopodobieństwo uzyskania zatwierdzenia. Nawet jeśli otrzymasz kartę do transferu salda ze słabym kredytem (co jest możliwe), możesz skończyć z niskim limitem kredytu i być może będziesz w stanie przelać na kartę tylko kilkaset dolarów.

Jeśli masz słaby kredyt, możesz rozważyć bezpieczną kartę kredytową z niską promocyjną RRSO, nawet jeśli nie jest to 0% RRSO. Lub, jeśli masz już kilka kart kredytowych, warto przenieść saldo na kartę o najniższym oprocentowaniu. Oblicz, ile będzie kosztować opłata za przelew salda, i porównaj to z oszczędnościami odsetkowymi przed wykonaniem przelewu.

Jeśli żadna z tych opcji nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, skup się na poprawie kredytu, a następnie złóż wniosek o kartę transferu salda. Dobra wiadomość: spłacanie w międzyczasie salda karty kredytowej może pomóc w uzyskaniu wyniku.

Przejrzyj swoje obecne karty kredytowe

Po sprawdzeniu kredytu zrób listę swoich kart kredytowych, ich sald i stóp procentowych. Warto o tym wiedzieć, ponieważ:

 • Zasadniczo nie można przenosić sald między kartami od tego samego wydawcy.
 • Możesz nie uzyskać zgody na limit kredytowy, który jest wystarczająco wysoki, aby pokryć cały dług na karcie kredytowej.

Będziesz chciał odwołać się do listy podczas określania, o którą kartę transferu salda się ubiegać. Po otrzymaniu nowej karty możesz również skorzystać z listy, aby zdecydować, które salda przenieść na podstawie aktualnych sald i stóp procentowych.

Znajdź odpowiednią kartę przelewu salda dla siebie

Mając pod ręką listę kart kredytowych, wyeliminuj karty transferu salda pochodzące z tych samych banków lub wydawców kart kredytowych, co Twoje obecne karty kredytowe. Aby wybrać najlepszą kartę do swojej sytuacji, poszukaj (i porównaj) następujące funkcje:

 • Okres promocyjny : Dłuższy okres promocyjny da Ci więcej czasu na spłatę salda, zanim zacznie obowiązywać standardowa RRSO.
 • Promocja 0% APR na zakupy : Jeśli planujesz używać karty do dokonywania dodatkowych zakupów, upewnij się, że oferuje ona również 0% APR na zakupy.
 • Opłata za przelew salda : Niektóre karty nie mają tej opłaty lub zrzekają się jej. Jeśli wybrana karta ma taką, będziesz musiał uiścić opłatę (często od 3% do 5%) w zależności od wysokości przelewu długu.
 • Opłata roczna : niektóre z najlepszych kart nagród mają opłaty roczne, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować karty, która nie ma opłaty rocznej, jeśli koncentrujesz się wyłącznie na spłacaniu sald.
 • Program nagród: Jeśli karta ma promocję RRSO 0% zakupów i używasz jej do zakupów, możesz zdobyć nagrody, a następnie użyć ich, aby spłacić saldo.

Pamiętaj o tych kryteriach podczas przeglądania list najlepszych stron i czytania recenzji różnych kart. W idealnym przypadku znajdziesz kartę kredytową, która oferuje długą RRSO 0% na transfery salda i nie ma opłaty rocznej ani opłaty za transfer salda.

Zrozum drobny druk

Przed złożeniem wniosku o kartę przeniesienia salda uważnie przeczytaj drobny druk, aby lepiej zrozumieć wykluczenia i proces.

Na przykład, możesz otrzymać 0% APR od przeniesionych sald tylko wtedy, gdy zażądasz przelewu (lub jeśli przelew został zakończony) w ciągu określonej liczby dni od otwarcia konta. Niektóre karty również znoszą lub obniżają opłatę za przelew salda w początkowym okresie. Jednak możesz stracić cenę promocyjną w okresie promocyjnym, jeśli spóźnisz się z płatnością.

Możesz również dowiedzieć się, że wystawca karty ma limit przeniesienia salda, który jest niższy niż limit kredytowy Twojej karty. Czasami jest to wymienione drobnym drukiem. Niestety, podobnie jak w przypadku limitu kredytowego karty, możesz nie znać limitu transferu salda do czasu zatwierdzenia.

Złóż wniosek o kartę transferu salda

Po zawężeniu listy najlepszych ofert nadszedł czas, aby ubiegać się o kartę transferu salda. Zacznij od ubiegania się o kartę, którą chcesz najbardziej, ponieważ złożenie wniosku spowoduje twarde zapytanie w raporcie kredytowym, pokazujące, że pożyczkodawca sprawdził twoje dane kredytowe, co może trochę zaszkodzić twojej zdolności kredytowej.

Możesz również rozpocząć od wstępnej kwalifikacji, co spowoduje delikatne zapytanie, które nie wpłynie na Twój kredyt. Chociaż tylko kilku wydawców kart oferuje tę opcję, może to pomóc w wykluczeniu kart, na które nie zostaniesz zatwierdzony, bez wpływu na kredyt.

Możesz też skorzystać z narzędzia Experian CreditMatch , aby porównać karty i oferty od różnych wydawców. Wyniki uwzględniają Twój kredyt, ale użycie narzędzia nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.

Przenieś swoje salda

Możesz mieć możliwość dodania szczegółów przelewu podczas składania wniosku o wydanie karty. W przeciwnym razie możesz poprosić o przeniesienie salda po zatwierdzeniu.

Aby to zrobić, możesz zalogować się na swoje konto internetowe (lub zadzwonić do wydawcy karty) i udostępnić informacje o innych kontach oraz kwotę, którą chcesz przelać. Jeśli limit kredytowy Twojej nowej karty nie jest wystarczająco wysoki, aby pomieścić cały dług, wybierz karty kredytowe z najwyższymi stopami procentowymi, aby zaoszczędzić najwięcej pieniędzy.

Przetworzenie i zakończenie przelewu salda może zająć kilka tygodni. Aby uniknąć przypadkowego pominięcia płatności w tym okresie, kontynuuj dokonywanie płatności na innych kontach, aż zobaczysz, że przeniesienie salda zostało wykonane.

Niektóre karty kredytowe są również wyposażone w kontrole transferu salda lub umożliwiają przelew pieniędzy bezpośrednio na konto rozliczeniowe. Te opcje mogą być pomocne, jeśli potrzebujesz gotówki lub chcesz przelać inny rodzaj długu.

Spłać swój dług w okresie promocyjnym

Po przeniesieniu sald skup się na spłacie salda na karcie kredytowej przed końcem okresu promocyjnego. Jeśli możesz to całkowicie spłacić, unikniesz płacenia odsetek od salda. Nawet jeśli nie możesz tego spłacić, promocyjna stawka może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Często najlepiej jest unikać używania nowej karty kredytowej do zakupów, skupiając się na spłacaniu salda. Ale jeśli kontrolujesz swoje wydatki, tworzysz budżet i masz plan, możesz zdobyć nagrody za pomocą karty, a następnie zastosować je do salda.

Jednak rozważ skorzystanie z programu lojalnościowego karty kredytowej tylko wtedy, gdy karta ma również promocyjną RRSO 0% na zakupy. W przeciwnym razie Twoje zakupy mogą być naliczane codziennie, ponieważ przeniesione salda mogą unieważnić okres karencji karty.

Zastanów się również, co zamierzasz zrobić z innymi kartami kredytowymi, gdy masz już dostępny kredyt. Trzymanie otwartych kart może być najlepsze dla twoich wyników kredytowych. Ale możesz chcieć zamknąć karty, jeśli będziesz kusić się ich użyciem do zakupów, których nie będziesz w stanie spłacić, lub jeśli mają one wysokie roczne opłaty, które utrudnią Ci spłatę długu.

Sukces wymaga kontynuacji

Korzystając z oferty przeniesienia salda, możesz przenieść wysoko oprocentowane saldo na kartę z okresem promocyjnym 0% RRSO i zaoszczędzić pieniądze podczas spłaty zadłużenia. Zbadanie dostępnych opcji i znalezienie najlepszej oferty może pomóc Ci osiągnąć sukces. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to wykonać plan i spłacić saldo w okresie promocyjnym.

W międzyczasie możesz monitorować swój raport kredytowy i FICO ® Score ☉ za pośrednictwem Experian, aby zobaczyć, jak otwarcie nowego konta, zmiana salda i spłata zadłużenia wpływa na Twój kredyt. Może to nie być natychmiastowy wzrost, ale terminowe opłacanie rachunków i zmniejszanie salda na karcie kredytowej może z czasem pomóc zwiększyć poziom kredytu.