Jak przelać pieniądze z karty kredytowej na konto bankowe

Jak przelać pieniądze z karty kredytowej na konto bankowe
Category: Kredytowej Może
16 października 2020

W tym artykule:

  • Czy możesz przelać pieniądze z karty kredytowej na konto rozliczeniowe?
  • Czy przelew pieniędzy z karty kredytowej to dobry pomysł?
  • Jak przelew pieniędzy z karty kredytowej może wpłynąć na Twój wynik
  • Podsumowanie

Jeśli jesteś teraz w opałach i potrzebujesz gotówki, masz opcje dzięki dostępności pożyczek osobistych, kart kredytowych i innych metod stabilizacji finansów. Jednym z rozwiązań jest przelanie pieniędzy z karty kredytowej na konto bankowe – zaliczka gotówkowa.

Dzięki zaliczce gotówkowej możesz pożyczyć pieniądze bezpośrednio z karty kredytowej, zamiast korzystać z konta na zakupy. Niektóre instytucje finansowe umożliwiają bezpośrednie przelewanie zaliczki gotówkowej na rachunek bieżący, inne wymagają dodatkowego kroku. Tak czy inaczej, ze względu na wysokie opłaty i wysokie stopy procentowe, które pojawiają się od razu, zaliczki gotówkowe powinny być wykorzystywane tylko w sytuacjach awaryjnych.

Czy możesz przelać pieniądze z karty kredytowej na konto rozliczeniowe?

Jeśli masz kryzys finansowy i zdecydujesz się wypłacić pieniądze za pośrednictwem konta karty kredytowej, można to zrobić za pomocą zaliczki gotówkowej. Jest to pożyczka, którą musisz spłacić i która nie może przekroczyć aktualnego salda dostępnego na karcie kredytowej. Należy pamiętać, że od wypłaty gotówki naliczane są odsetki, gdy tylko ją wykupisz. Nie ma okresu karencji, jak w przypadku typowego zakupu kartą kredytową, więc jeśli potrzebujesz pieniędzy na coś, za co możesz po prostu zapłacić kartą, lepiej to zrobić.

Ale jeśli potrzebujesz gotówki, proces odbioru pieniędzy zależy od wystawcy karty kredytowej, więc musisz dowiedzieć się, co oferują. Oto kilka sposobów, w jakie zazwyczaj możesz wpłacić zaliczkę na konto bankowe:

  • Przelew bezpośredni : Niektóre instytucje finansowe umożliwiają bezpośredni transfer środków z karty kredytowej na konto czekowe. Na przykład US Bank umożliwia przeprowadzenie tego procesu całkowicie online. Jednak wielu emitentów nie ma takiej możliwości. Chociaż ta metoda jest wygodna, może również sprawić, że zaciągnięcie większego zadłużenia będzie zbyt łatwe.
  • Bankomat : Wiele banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych umożliwia wypłatę gotówki na kartę kredytową za pośrednictwem bankomatu; musisz tylko upewnić się, że Twoja karta kredytowa ma kod PIN. Jeśli chcesz, aby te pieniądze trafiły na Twoje konto czekowe, możesz je zdeponować na swoim koncie (w bankomacie przyjmującym wpłaty lub w oddziale).
  • Osobiście : Możesz mieć możliwość wypłaty zaliczki osobiście w oddziale. Jeśli wybierzesz tę trasę, możesz następnie wpłacić gotówkę na swoje konto czekowe.
  • Czeki komfortowe : są to czeki, które wysyła Ci wystawca karty kredytowej, które możesz zdeponować na swoim koncie bankowym lub użyć do zapłacenia za coś takiego, jak czekiem osobistym. Działają podobnie jak tradycyjne czeki, z wyjątkiem tego, że pieniądze pochodzą z linii kredytowej Twojej karty kredytowej, a nie z konta czekowego.

Czy przelew pieniędzy z karty kredytowej to dobry pomysł?

Krótka odpowiedź brzmi: nie, przelewanie pieniędzy z karty kredytowej na konto bankowe nie jest dobrym pomysłem. Zawsze lepiej jest wykorzystać dochody lub oszczędności, jeśli to możliwe, aby uniknąć zadłużenia. Jeśli jest to nieunikniona sytuacja awaryjna i musisz zaciągnąć dług, rozważ najpierw inne opcje, które wiążą się z niższymi odsetkami. Może to oznaczać niskoprocentową pożyczkę osobistą, linię kredytową pod zastaw domu lub nową kartę kredytową z oprocentowaniem 0%. Możesz też spróbować pożyczyć pieniądze od znajomego lub członka rodziny.

Mogą nie być tak złe jak chwilówki, ale pożyczki gotówkowe nigdy nie powinny być pierwszą opcją, którą rozważasz, aby uzyskać szybką gotówkę. Po pierwsze, oprocentowanie zaliczki gotówkowej jest zazwyczaj bardzo wysokie, więc jeśli jej spłata zajmie trochę czasu, zapłacisz za ten przywilej niezłą opłatę. Oprocentowanie zaliczki gotówkowej jest zwykle wyższe niż APR zakupu na karcie kredytowej. Ale przy zakupie kartą kredytową będziesz mieć przynajmniej okres karencji bez odsetek przez kilka tygodni, więc zakup nie będzie podlegał oprocentowaniu, jeśli zostanie spłacony wystarczająco szybko. Zaliczki gotówkowe nie mają okresu karencji, więc odsetki są naliczane natychmiast po wypłaceniu gotówki.

Potem są opłaty. Większość kart kredytowych wiąże się z opłatą za zaliczkę w gotówce, która będzie albo niewielką stałą opłatą, albo procentem kwoty zaliczki, przy czym większość wydawców kart pobiera opłatę w wysokości 5% od każdej zaliczki gotówkowej. Jeśli bierzesz duże ilości, może to szybko się sumować.

Wypłacaj zaliczkę gotówkową tylko wtedy, gdy absolutnie potrzebujesz pieniędzy w nagłych wypadkach i nie masz bardziej opłacalnych opcji. Nie warto na nich polegać, gdy potrzebujesz pieniędzy. Powinieneś także dążyć do wypłacenia zaliczki gotówkowej tylko wtedy, gdy możesz ją bardzo szybko spłacić i zminimalizować kwotę zapłaconych odsetek. Jeśli Twoja instytucja finansowa płaci rachunki online, ułatwia to szybkie rozpoczęcie spłaty pożyczki.

Jak przelew pieniędzy z karty kredytowej może wpłynąć na Twój wynik

Pamiętaj, że skorzystanie z zaliczki gotówkowej w celu uzyskania dostępu do pieniędzy może mieć negatywny wpływ na Twój kredyt. Kwota zadłużenia na karcie kredytowej, którą masz w stosunku do całkowitego limitu kredytowego, nazywana jest współczynnikiem wykorzystania kredytu, który stanowi 30% Twojej oceny kredytowej (jest to drugi najważniejszy czynnik).

Aby znaleźć współczynnik wykorzystania kredytu, podziel kwotę, którą jesteś winien na wszystkich swoich kartach, przez całkowity limit kredytowy. Korzystanie ze znacznej kwoty dostępnego kredytu może być ostrzeżeniem dla pożyczkodawców i wierzycieli. Z tego powodu uważane jest za idealne, aby utrzymać współczynnik poniżej 30%. Powiedzmy, że limit kredytowy na karcie kredytowej wynosi 10 000 USD, a saldo karty kredytowej wynosi 4000 USD. Wypłata zaliczki w wysokości 2000 USD spowodowałaby wzrost wskaźnika wykorzystania kredytu do 60%. Tak wysoki współczynnik może zacząć negatywnie wpływać na zdolność kredytową.

Podsumowanie

Szybka gotówka jest kusząca, a wydawcy kart kredytowych oferują wiele różnych sposobów łatwego uzyskania zaliczki, w tym możliwość bezpośredniego przelania pieniędzy z karty kredytowej na konto bankowe. Ale ma to swoją cenę, wysokie stopy procentowe, wysokie opłaty i możliwość spowodowania pogorszenia zdolności kredytowej, więc zaliczka gotówkowa rzadko jest najlepszą opcją. Jeśli aktualne warunki zaliczki gotówkowej na Twojej karcie kredytowej są naprawdę złe, rozważ znalezienie innej karty z niższymi opłatami za zaliczkę lub stopami procentowymi.