Jak odebrać darmowe Bitcoin Gold [BTG] z dowolnego portfela

17 lutego 2021

Fiasko Bitcoin Gold trwa.

Zakładam, że już wiesz o Bitcoin Gold. Ale jeśli tego nie zrobisz, sprawdź te zapisy na temat Bitcoin Gold:

Krótko mówiąc, Bitcoin Gold to nowa kryptowaluta, która rozwidliła się z Bitcoin w zeszłym tygodniu (koniec października 2017 r.) Z wysokości bloku 491407.

Przed rozwidleniem CoinSutra opublikowała szczegółowe instrukcje dla naszej społeczności, aby mogli skorzystać w przyszłości. I ta chwila przyszłości nadeszła teraz!

Jeśli nie śledziłeś forka lub nie czytałeś CoinSutra i zostawiłeś swój Bitcoin na giełdzie, która nie obsługuje BTG po forku, to nie masz szczęścia.

Z drugiej strony chciałbym pogratulować czytelnikom naszej społeczności, którzy posłuchali naszej rady, aby trzymać swoje BTC w portfelach Ledger Nano S Trezor Mycelium, Jaxx lub innych podobnych, i mają teraz szczęście, że mogą ubiegać się o BTG.

Ponadto te rozwidlające się wydarzenia przypominają nam wszystkim, że nigdy nie należy ufać giełdom i zawsze należy kontrolować ich własne klucze prywatne.

Uwaga: forka została już wykonana, a niektóre giełdy przyznały już użytkownikom swoje tokeny BTG . I pamiętaj, że są to tylko tokeny, a nie rzeczywisty BTG, które są przekazywane i sprzedawane przez te giełdy. Jednak użytkownicy, którzy mieli swoje BTC w portfelu w momencie forka, w którym kontrolują swój klucz seed / prywatny, będą mogli ubiegać się o BTG w procesie, który wyjaśnię w tym artykule. Inną rzeczą jest to, że użytkownicy będą mogli ubiegać się o BTG dopiero po uruchomieniu łańcucha blokowego BTG, co ma nastąpić na początku listopada . Zaktualizuję tę sekcję ponownie o nowe i najnowsze informacje.

Przewodnik krok po kroku, jak odebrać bezpłatny BTG

Teraz, gdy jesteśmy na tej samej stronie, zobaczmy, jak odebrać i uzyskać dostęp do naszego BEZPŁATNEGO BTG gdy łańcuch bloków jest aktywny, używając portfela Coinomi.

Najpierw najważniejsze – zaktualizuj / zainstaluj portfel

Zamierzamy odzyskać BTG z portfela Coinomi Android.

 • Jeśli masz już Coinomi, zaktualizuj swój portfel Coinomi do najnowszej wersji. Otwórz aplikację Sklep Play, kliknij menu w lewym górnym rogu, wybierz „Moje aplikacje i gry, a następnie kliknij przycisk „Aktualizuj obok „Portfel Coinomi.
 • A jeśli nie masz Coinomi, zainstaluj najnowszą wersję stąd na swoim urządzeniu z Androidem.

Gdy urządzenie będzie gotowe, wykonaj następujące kroki:

# 1. Uzyskaj dostęp do swojego portfela BTC, w którym miałeś swój BTC w momencie forka. Portfele takie jak Jaxx, Mycelium, Ledger, Blockchain.info, Exodus lub każdy inny portfel obsługujący generowanie kluczy typu BIP44. Wykonaj proste wyszukiwanie w Google, aby sprawdzić, czy Twój portfel BTC obsługuje BIP44.

# 2. Teraz z tych portfeli wyjmij słowa nasion. Słowa wstępne (lub frazy odzyskiwania) to 12, 18 lub 24-wyrazowe frazy, których kopię zapasową utworzyłeś podczas konfigurowania portfela.

# 3. Teraz użyj swojego portfela Coinomi wraz z tymi początkowymi słowami / kluczami do przywrócenia portfela BTC na Coinomi.

# 4. Gdy Twój portfel BTC zostanie przywrócony na Coinomi za pomocą tych kluczy startowych, będziesz mógł zobaczyć saldo BTC, które miałeś w momencie forka.

# 5. Teraz w swoim portfelu Coinomi kliknij w lewym górnym menu, a następnie naciśnij przycisk „+ MONETY i wybierz „BitcoinGold z oszałamiającej listy 86 obsługiwanych monet Coinomi i 214 tokenów.

# 6. Pojawi się wyskakujące okno dialogowe z pytaniem, czy należy dodać BitcoinGold. Naciśnij przycisk „USTAWIENIA ZAAWANSOWANE . Jeśli zamiast tego kliknąłeś „Dodaj, musisz usunąć swój portfel BitcoinGold i dodać nowy. W sekcji „Derivation Path wpisz: M / 44H / 0H / 0H

Uwaga: znaki przed „H to cyfra zero, a nie litera O.

# 7. Teraz kliknij „DODAJ.

# 8. BOOM, 🌟⚡💥🌟⚡💥🌟⚡💥 TaDa! Twój portfel $ BTG jest teraz gotowy i możesz zobaczyć saldo BTC i BTG.

Kilka ważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę…

 • Jeśli masz więcej niż jeden portfel Bitcoin na swoim koncie Coinomi i chcesz zażądać równoważnego BTG, będziesz musiał powtórzyć powyższy proces, zastępując za każdym razem ostatnie zero indeksem konta (liczonym od zera). Zatem dla drugiego portfela będzie to M / 44H / 0H / 1H a dla trzeciego portfela będzie to M / 44H / 0H / 2H i tak dalej.
 • Z tym portfelem Coinomi BTG nie będziesz w stanie dokonywać żadnych ważnych transakcji BTG ani wyświetlać swoich monet BTG przed uruchomieniem łańcucha blokowego BTG . Spodziewaj się pewnego opóźnienia, ponieważ nie sądzę, aby wydarzyło się to 1 listopada 2017 r.
 • Coinomi nie obsługuje jeszcze adresów SegWit zaczynających się od „ 3 ”, więc dzięki tej metodzie nie będziesz mógł odebrać swojego BTG, jeśli miałeś BTC na adresie SegWit w momencie forka.
 • Nie oznacza to, że adresy SegWit HODLers nie będą w stanie ubiegać się o BTG; raczej ci użytkownicy muszą poczekać, aż pojawi się oficjalny portfel BTG lub Coinomi zacznie obsługiwać adresy SegWit.
 • Ponadto, Bitcoin Gold Fork już się wydarzył (około 24 października, 6 rano czasu UTC na wysokości bloku 491407). Więc jeśli próbujesz odebrać BTG, przenosząc BTC, których nie posiadałeś przed tą datą, prawdopodobnie nie otrzymasz BTG.
 • Uważaj na oszukańcze portfele / strony internetowe otaczające Bitcoin Gold, które gorączkowo polują na niedojrzałych użytkowników, aby zdobyć ich klucze seedowe. Nie używaj swoich początkowych słów / kluczy prywatnych na narzędziach do dzielenia lub portfelach stron trzecich, chyba że masz 100% pewności.

Jak odebrać darmowe Bitcoin Gold na dowolnej platformie

Czego potrzebujesz, aby odebrać BTG

Potrzebujesz:

 • Komputer Mac / Windows / Linux (komputer stacjonarny / laptop) z przeglądarką Chrome
 • Rozszerzenie ARC Welder do przeglądarki Chrome
 • APK Coinomi Wallet. Pobierz to stąd
 • Zasiej słowa lub odzyskaj frazę z portfela BTC

Gdy wszystko będzie gotowe, wykonaj poniższe czynności:

# 1 Przejdź do rozszerzeń Chrome i uruchom rozszerzenie ARC, jak pokazano poniżej.

# 2 Po pomyślnym uruchomieniu ARC dodaj apk swojego portfela Coinomi, jak pokazano na poniższym obrazku.

# 5 Weź swoje „ początkowe słowa ” portfela BTC, w którym miałeś swój BTC w momencie forka Bitcoin Gold. Portfele takie jak Jaxx, Mycelium, Ledger, Blockchain.info, Exodus lub jakikolwiek inny portfel obsługujący generowanie kluczy typu BIP44 mogą być wykorzystane do tego. Wykonaj proste wyszukiwanie w Google, aby sprawdzić, czy Twój portfel BTC obsługuje BIP44.

# 6 Gdy masz już słowa początkowe (lub frazy odzyskiwania), które są długimi frazami o długości 12, 18 lub 24 słów, użyj tego wraz z interfejsem portfela Coinomi, aby przywrócić portfel BTC na Coinomi, klikając opcję „Przywróć portfel, jak pokazano poniżej.

# 7 Po wybraniu opcji „Przywróć portfel zobaczysz ten ekran, na którym musisz wprowadzić swoje „początkowe słowa / frazę odzyskiwania i kliknąć „DALEJ

# 8 Po kliknięciu „Dalej pojawi się monit o ustawienie hasła do Coinomi do codziennego użytku, a także zalecamy zachowanie tego hasła i kliknięcie przycisku „DALEJ

# 9 Gdy skończysz z krokiem 8, znajdziesz się w interfejsie poniżej, gdzie musisz wybrać Bitcoin i kliknąć „ZAKOŃCZ

# 10. Teraz Twój portfel BTC został przywrócony. Gdy Twój portfel BTC zostanie przywrócony na Coinomi za pomocą kluczy początkowych, będziesz mógł zobaczyć saldo BTC, które miałeś w momencie forka.

# 11. Teraz w swoim portfelu Coinomi kliknij menu w lewym górnym rogu i naciśnij przycisk „+ MONETY. Wybierz „BitcoinGold z oszałamiającej listy 86 obsługiwanych monet Coinomi i 214 tokenów.

# 12. Pojawi się wyskakujące okno dialogowe z pytaniem, czy należy dodać BitcoinGold. Naciśnij przycisk „USTAWIENIA ZAAWANSOWANE . Jeśli zamiast tego kliknąłeś „Dodaj, musisz usunąć swój portfel BitcoinGold i dodać nowy. W sekcji „Derivation Path wpisz: M / 44H / 0H / 0H

Uwaga: znaki przed „H to cyfra zero, a nie litera O.

# 13. Teraz kliknij „DODAJ.

# 14. BOOM, 🌟⚡💥🌟⚡💥🌟⚡💥 TaDa! Twój portfel $ BTG jest teraz gotowy i możesz zobaczyć saldo BTC i BTG w stosunku 1: 1.

Kilka ważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę…

1. Jeśli masz więcej niż jeden portfel Bitcoin na swoim koncie Coinomi i chcesz ubiegać się o równowartość BTG, będziesz musiał powtórzyć powyższy proces, za każdym razem zastępując ostatnie zero indeksem konta (liczonym od zera). Tak więc dla drugiego portfela będzie to M / 44H / 0H / 1H a dla trzeciego portfela będzie to M / 44H / 0H / 2H i tak dalej.

2. Odbierz swój Bitcoin Gold (BTG) z portfela papierowego w ten sposób: Jeśli posiadasz klucze prywatne w formie portfela papierowego niż przez interfejs tego portfela Coinomi, będziesz mógł odebrać swój BTG.

 • Musisz uzyskać dostęp do Coinomi w taki sam sposób, jak pokazano powyżej, przez ARC.
 • Teraz zamiast przywracać stary portfel BTC, zrób nowy.
 • Dodaj „Portfel BTG w taki sam sposób, jak pokazano w powyższym kroku nr 11, 12 i 13 .
 • Twój nowy portfel BTG jest gotowy i ma zerowe saldo.
 • Teraz przejdź do portfela BTG i wybierz opcję „Sweep, jak pokazano poniżej.
 • Przejrzyj klucze prywatne portfela papierowego w odpowiednim formacie, jak pokazano poniżej, i kliknij „DALEJ. Teraz za jakiś czas powinieneś być w stanie zobaczyć swój BTG.
 • Coinomi nie obsługuje jeszcze adresów SegWit zaczynających się od „3, więc dzięki tej metodzie nie będziesz w stanie odebrać swojego BTG, jeśli miałeś BTC na adresie SegWit w momencie forka.
 • Nie oznacza to, że posiadacze adresów SegWit nie będą mogli ubiegać się o BTG; raczej ci użytkownicy będą musieli poczekać, aż pojawi się oficjalny portfel BTG lub Coinomi zacznie obsługiwać adresy SegWit.
 • Ponadto, Bitcoin Gold Fork już się wydarzył (24 października, około 6 rano czasu UTC na wysokości bloku 491407). Więc jeśli próbujesz odebrać BTG, przenosząc BTC, których nie posiadałeś przed tą datą, prawdopodobnie nie otrzymasz BTG.
 • Uważaj na portfele / strony internetowe SCAM otaczające Bitcoin Gold, które gorączkowo polują na niedojrzałych użytkowników, aby zdobyć ich klucze seedowe. Nie używaj swoich początkowych słów / kluczy prywatnych na narzędziach do dzielenia lub portfelach stron trzecich, chyba że masz 100% pewności.

Oto oficjalny post na blogu zespołu Coinomi dotyczący widelca Bitcoin Gold i sposobu odebrania darmowego BTG.

Kompletny przewodnik dotyczący ubiegania się o Bitcoin Gold w Ledger Nano S.

Oto przewodnik, który możesz śledzić, a ja zaktualizuję Cię, gdy usłyszę więcej od zespołu Ledger i innych członków społeczności CoinSutra.

 • Podłącz swój Ledger Nano S lub Ledger Blue do komputera i otwórz aplikację Ledger Manager.
 • U dołu ekranu zobaczysz opcję instalacji aplikacji Bitcoin Gold.
 • Kliknij znak Instaluj (strzałka w dół), a zobaczysz ekran podobny do poniższego.
 • Teraz zezwól na instalację w portfelu Ledger.

Jeśli zobaczysz komunikat o błędzie „Nie można zainstalować aplikacji. Niewystarczająca ilość wolnego miejsca musisz odinstalować każdą zainstalowaną aplikację, aby zwolnić miejsce na nową aplikację. Księga pozwala na jednoczesną instalację tylko 5 aplikacji.

Jeśli potrzebujesz korzystać z większej liczby aplikacji, ponieważ zarządzasz wieloma różnymi monetami, interfejsem do wykorzystania będzie Ledger Manager. Nawet jeśli jest to trochę uciążliwe, te kroki zajmują tylko kilka sekund.

Uwaga: nie martw się, jeśli odinstalujesz aplikację, z której już korzystałeś, ponieważ Twoje monety nie zostaną utracone. Odinstalowanie aplikacji z urządzenia nie spowoduje wymazania portfela ani monet, które już masz na nim. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swojego portfela, ponownie instalując aplikację.

 • Po utworzeniu wystarczającej ilości miejsca zainstaluj aplikację Bitcoin Gold.
 • Po zainstalowaniu aplikacji otwórz aplikację Bitcoin Ledger i otwórz aplikację Bitcoin Gold w swojej księdze. U dołu zobaczysz opcję narzędzia BTG Split. Kliknij na to.

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka z napisem:

Teraz kliknij Legacy lub SegWit w zależności od tego, w jaki sposób przechowywane są Twoje Bitcoiny, a Ledger rozpocznie synchronizację, aby zapewnić Ci dostęp do BTG.

Teraz możesz trzymać lub sprzedawać swoje monety BTG. Moim zaleceniem jest jak najszybsze zrzucenie monety, ponieważ więcej zrzutów nastąpi, gdy wszyscy będą mieli dostęp do swoich monet, co spowoduje znaczny spadek ceny. Jeśli jednak jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy mają dużą liczbę Bitcoinów (a teraz BTG), możesz rozważyć posiadanie 5-10% całkowitej stawki.

Aktualizacja 1:Przeniesienie BTG na wymianę Bleutrade (pierwszy raz. Nie używaj tego do celów innych niż BTG, dopóki nie przeprowadzimy dokładnych badań). Czekam na potwierdzenie transakcji.

Aktualizacja 2: Posiadacze SegWit mogą napotkać pewne problemy.

Wprowadziliśmy poprawkę dotyczącą podpisów BTC SegWit w aplikacji Ledger Wallet Bitcoin Chrome (wersja 1.9.10) BTG SegWit nadal ma problemy

Aktualizacja 3: Naprawiono problem SegWit.

Naprawiono BTG Segwit. Zaktualizuj aplikację urządzenia BTG z Ledger Manager (usuń / zainstaluj ponownie) do wersji 1.1.15. Przepraszam za problem.

Oto strony, na których możesz sprzedać Bitcoin Gold lub wymienić na BTC:

Wciąż testujemy i będziemy Cię informować, gdy odkryjemy coś nowego. W międzyczasie podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.

Aktualizacja 1: Użyłem Bleutrade do konwersji mojego BTG na BTC i mogłem wypłacić swoje środki.

Nie zapomnij podzielić się tym, aby pomóc swoim znajomym na Facebooku lub Twitterze w odebraniu ich BTG!

Odtąd ciekawie będzie zobaczyć, jak Bitcoin Gold przetrwa całą krytykę i ile mocy hashowej będzie w stanie ukraść z innych platform wydobywczych GPU.

Teraz pora Cię usłyszeć: Co więc zrobisz, gdy będziesz mógł odebrać darmowy BTG? Czy jesteś HODLerem czy FUDster? Daj mi znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej.

Jeśli podobał Ci się ten samouczek, udostępnij go znajomym na Twitterze i Reddicie!

Harsh Agrawal to eksperci od giełd kryptowalut i botów dla CoinSutra. Założył CoinSutra w 2016 roku i jest jednym z najbardziej cenionych profesjonalnych blogerów w branży w branży fintech.

Wielokrotnie nagradzany bloger z ponad 10-letnią historią. Posiada doświadczenie w zakresie finansów i technologii oraz posiada kwalifikacje zawodowe w dziedzinie informatyki.

Międzynarodowy mówca i autor, który kocha blockchain i świat kryptowalut.

Po odkryciu zdecentralizowanych finansów i dzięki swojemu doświadczeniu w technologii informacyjnej, postawił sobie za misję pomaganie innym w nauce i rozpoczynaniu z tym przez CoinSutra.

Dołącz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje prosto do swojej skrzynki odbiorczej.