CCC - wyniki finansowe, Jak i również kwartał 2017

CCC zakończyło pierwszy kwartał 2017 roku ze stratą 50, 6 mln zł netto. Rok uprzednio wynosiła ona 19, 5 mln zł. Konsensus zakładał 11, 2 mln zł na minusie. Reakcja akcjonariuszy nie pozostawia złudzeń a mianowicie zawód. Największa firma obuwnicza w Polsce traci po poniedziałek na giełdzie ponad 5 proc.

Strata netto, skorygowana o wydarzenia jednorazowe (rozpoznanie aktywa spośród tytułu podatku odroczonego dot. znaku towarowego i ceny firmy oraz ulgi inwestycyjnej w kwocie - jedenaście, 9 mln zł) wyniosła 35, 5 mln złotych wobec 18 mln złotych straty rok wcześniej.

W okresie styczeń - marzec przychody CCC ukształtowały się na poziomie 720, 4 mln zł w stosunku do 534, 6 mln złotych rok wcześniej i zostały zgodne z oczekiwaniami analityków. Zysk brutto ze handlu wzrósł do 350, siedmiu mln zł z 269, 4 mln zł rok wcześniej.

"Na postęp sprzedaży zasadniczy wpływ proch rozwój działalności i ekspansja na poszczególnych rynkach detalicznych oraz sprzedaż w kanale e-commerce (sprzedaż online Grupa realizuje z wykorzystaniem spółki zależnej eobuwie. pl S. Zaś. od stycznia 2016 r. )" - czytamy przy komunikacie spółki. Polska ma 60, 1 proc. wkładu w sprzedaży w sklepikach stacjonarnych sieci.

CCC - wyniki za maj mają być lepsze

- Doświadczamy po słabszym kwietniu, hdy w naszych sklepach wydaje się być duży ruch i maj wypełnia lukę, która powstała po kwietniu i spodziewamy się, że maj zamknie się dobrymi, względnie niesłychanie dobrymi wynikami - mówił wiceprezes Marcin Czyczerski.

Dodał on, że rezultaty za I kwartał spółki są w pełni zgodne z oczekiwaniami zarządu. a mianowicie Takich wyników się spodziewaliśmy - powiedział Czyczerski jak i również dodał:

To nie zaakceptować zakłóca wiary w efekty całego roku. Na 2017 rok zaplanowaliśmy zwiększenie przesrtrzeni o ponad 100 tys. m kw. i te cele są z nowoczesnej perspektywy niezagrożone.

Wyniki finansowe spowodowały spadek notowań spółki. Na GPW przy poniedziałek CCC traci ponad 5 proc. Na zarania sesji firma była w minuie ok. 3 proc.

Foto: Biznes Onet Notowania CCC w poniedziałek 15. 05. 2017 r. Tagi: CCC wyniki finansowe Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku mieszczą się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Popularny

afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»
Afera w SKOK-ach? «Znowu mamy temat zastępczy w okresie wyborów»

Przetasowania na rynku firm pożyczkowych. Oryginalny bat na oszustów naciągających klientów Będą zmiany po kredytach hipotecznych? "Chcemy dłuższych terminów restrukturyzacji" Za rok kredyty mają być bardziej kosztowne. Sprawdzamy, jeżeli wzrosną…...

adam Glapiński nowym szefem NBP
Adam Glapiński nowym szefem NBP

Adam Glapiński został w piątek wybrany na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Następca prof. Marka Belki jest profesorem ekonomii, dwukrotnie obejmował stanowisko ministra. Politycznie od mnóstwo lat związany był z braćmi Kaczyńskimi. Był również…...

afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji
Afera GetBack. KNF o sprzedaży obligacji

KNF przedstawiła komunikat po piątkowym zebraniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack. Komisja gwarantuje, że informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w procesie oferowania obligacji GetBack wskazane w skargach "zostały zweryfikowane". Stronę publiczną podczas spotkania…...

60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa
60 lat dla kobiet i 65 lat dla facetów. Jest prezydencka ustawa

Emerytura w wieku 60 czasów dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn a mianowicie to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, który zapowiedział obecnie złożenie w Sejmie projektu ustawy w tej kwestii. Prezydent wyraził…...