CCC - wyniki finansowe, Jak i również kwartał 2017

CCC zakończyło pierwszy kwartał 2017 roku ze stratą 50, 6 mln zł netto. Rok uprzednio wynosiła ona 19, 5 mln zł. Konsensus zakładał 11, 2 mln zł na minusie. Reakcja akcjonariuszy nie pozostawia złudzeń a mianowicie zawód. Największa firma obuwnicza w Polsce traci po poniedziałek na giełdzie ponad 5 proc.

Strata netto, skorygowana o wydarzenia jednorazowe (rozpoznanie aktywa spośród tytułu podatku odroczonego dot. znaku towarowego i ceny firmy oraz ulgi inwestycyjnej w kwocie - jedenaście, 9 mln zł) wyniosła 35, 5 mln złotych wobec 18 mln złotych straty rok wcześniej.

W okresie styczeń - marzec przychody CCC ukształtowały się na poziomie 720, 4 mln zł w stosunku do 534, 6 mln złotych rok wcześniej i zostały zgodne z oczekiwaniami analityków. Zysk brutto ze handlu wzrósł do 350, siedmiu mln zł z 269, 4 mln zł rok wcześniej.

"Na postęp sprzedaży zasadniczy wpływ proch rozwój działalności i ekspansja na poszczególnych rynkach detalicznych oraz sprzedaż w kanale e-commerce (sprzedaż online Grupa realizuje z wykorzystaniem spółki zależnej eobuwie. pl S. Zaś. od stycznia 2016 r. )" - czytamy przy komunikacie spółki. Polska ma 60, 1 proc. wkładu w sprzedaży w sklepikach stacjonarnych sieci.

CCC - wyniki za maj mają być lepsze

- Doświadczamy po słabszym kwietniu, hdy w naszych sklepach wydaje się być duży ruch i maj wypełnia lukę, która powstała po kwietniu i spodziewamy się, że maj zamknie się dobrymi, względnie niesłychanie dobrymi wynikami - mówił wiceprezes Marcin Czyczerski.

Dodał on, że rezultaty za I kwartał spółki są w pełni zgodne z oczekiwaniami zarządu. a mianowicie Takich wyników się spodziewaliśmy - powiedział Czyczerski jak i również dodał:

To nie zaakceptować zakłóca wiary w efekty całego roku. Na 2017 rok zaplanowaliśmy zwiększenie przesrtrzeni o ponad 100 tys. m kw. i te cele są z nowoczesnej perspektywy niezagrożone.

Wyniki finansowe spowodowały spadek notowań spółki. Na GPW przy poniedziałek CCC traci ponad 5 proc. Na zarania sesji firma była w minuie ok. 3 proc.

Foto: Biznes Onet Notowania CCC w poniedziałek 15. 05. 2017 r. Tagi: CCC wyniki finansowe Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku mieszczą się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Popularny

apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione?  Tech
Apple Watch z wadliwym podzespołem. Dostawy będą opóźnione? Tech

Kluczowy element zegarka Apple Watch, czyli Taptic Engine jest wadliwy. Koncern ma zredukować dostępność nowego produktu a mianowicie ujawnił “The Wall Street Journal”. Możliwe, że wpłynie to na dostawy zamówionych…...

andrzej Parafianowicz przed komisją ds. Amber Gold
Andrzej Parafianowicz przed komisją ds. Amber Gold

We wtorek zanim komisją ds. Amber Gold zeznawał b. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz. - W sprawie Amber Gold były zaniedbywania skarbówki, ale nigdy odrzucić odniosłem wrażenia, by Marcin P. miał "parasol…...

analitycy o uwolnieniu kursu franka szwajcarskiego: ryzykowna decyzja  Waluty
Analitycy o uwolnieniu kursu franka szwajcarskiego: ryzykowna decyzja Waluty

Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do odwiedzenia rekordowego poziomu Coraz w mniejszym stopniu kredytów we frankach Przegląd prasy. Frankowiczom trudno zwyciężyć z bankami Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: według kursie…...

aplikacja Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco - ranking
Aplikacja Lidl, Biedronka, Carrefour, Tesco - ranking

Przedświąteczne, większe zakupy to okazja, by przed wybraniem się do dyskontu czy hipermarketu, sprawdzić, bądź nasz ulubiony sklep udostępnia aplikację mobilną. Ma hałasuje zdecydowana większość sieci wraz z ofertą spożywczą…...