Eurobank - wyniki finansowe zbytnio 2017 rok - raport

Eurobank podał wyniki finansowe zbytnio 2017 rok - odnotował m. in. 102, 8 mln zł zysku netto wobec 142 mln złotych rok wcześniej (z uwzględnieniem jednorazowego wpływu transakcji przejęcia Visa Europe Limited przez Visa Inc. ). a mianowicie Wyniki osiągnięte przez eurobank w 2017 r. będą satysfakcjonujące - ocenił po komentarzu do wyników prezes spółki Alexis Lacroix.

Eurobank powrócił w 2017 roku na rynek pożyczek ratalnych, pozyskując w tymże obszarze ponad 100 tys. klientów, zaś liczba kontrahentów ogółem wzrosła o więcej niż 220 tys. osób, podał eurobank.

Wyniki eurobanku za 2017 r.

 • Wynik z odsetek wzrósł do 662, 2 mln zł w ub. roku kalendarzowego wobec 639, 6 mln zł rok wcześniej.
 • Wynik z prowizji spadł do 50, 6 mln zł z 61, 9 mln zł w 2016 r.
 • Wynik w działalności bankowej wyniósł 717, 2 mln zł w ub. roku wobec 741 mln zł rok przedtem (po uwzględnieniu jednorazowego wpływu transakcji Visa) - wyjąwszy tego zdarzenia wynik tenże wzrósł o 1, szóstej proc. r/r.
 • Koszty działania spadły w naszym czasie do 484 mln zł w porównaniu z 493, 6 mln zł rok wcześniej.
 • Suma bilansowa eurobanku wzrosła po ub. roku do 13 797, 8 mln zł wobec 13 708, jedenastu mln zł na koniec 2016 r.
 • Saldo kredytów wzrosło do 11, 73 mld zł dzięki koniec 2017 r. wobec 11, 39 mld złotych rok wcześniej, zaś saldo depozytów zmniejszyło się do odwiedzenia 6, 82 mld złotych wobec 6, 85 mld zł w 2016 r.
 • Liczba klientów posiadających aplikację mobilną eurobanku (bez względu na wersję) wzrosła o 39 proc. r/r do 180, 73 tys.
 • Liczba klientów korzystających z bankowości elektronicznej jedynie na urządzeniach mobilnych zwiększyła się o 40 proc. r/r do 36, 91 tys.
 • Klienci eurobanku z poziomu aplikacji mobilnej w ub. roku zrealizowali 2, 64 mln umowy finansowych.

W 2017 r. eurobank utrzymał sytuację znaczącego gracza w dziedzinie pożyczek konsumenckich - odnotował postęp ich salda o dziewięć proc. r/r. Saldo pożyczek gotówkowych wzrosło do pięć, 1 mld zł względem 4, 8 mld złotych rok wcześniej, saldo kredytów mieszkaniowych hipotecznych spadło do sześć, 3 mld zł wobec 6, 4 mld złotych rok wcześniej, zaś saldo kart kredytowych i innych zwiększyło się do 342 mln zł wobec 168 mln zł rok przedtem.

Istotny wpływ w zmianę wyniku netto osiągniętego przez eurobank w 2017 r. w stosunku do odwiedzenia roku 2016 miała transakcja przejęcia Visa Europe Limited przez Visa Inc. Została ona przeprowadzona w 2016 r., co wówczas wpłynęło na zwiększenie przychodów na temat 36, 2 mln złotych oraz wyniku netto o 29, 4 mln złotych. Wyłączając to zdarzenie jednorazowe, w 2017 r. utrzymaliśmy wynik netto na satysfakcjonującym poziomie w porównaniu z rokiem 2016.

- Realizujemy cel, którym wydaje się być zwiększanie liczby klientów indywidualnych poprzez oferowanie im nieskomplikowanych i nowoczesnych rozwiązań, dbając jednocześnie o to, aby biznes był rentowny, stabilny i bezpieczny - powiedział prezes eurobanku Alexis Lacroix, cytowany w komunikacie. Według banku, sukcesem był też powrót na rynek kredytów ratalnych.

Zobacz też: Eurobank sięgnął do kieszeni inwestorów po 250 mln zł

W 2017 r. eurobank rozwinął sieć placówek franczyzowych, wzmagając ich liczbę o 24 - do 237. Łączna liczba oddziałów na koniec ub. roku wynosiła 490. Jak zapowiedział wiceprezes banku Radosław Księżopolski, cytowany w komunikacie:

W 2018 r. zaproponujemy klientom całkowicie świeżą ofertę konta osobistego. Działamy nad tym, aby cechowała ją prostota m. in. w ramach opłat i prowizji. Chcemy również, by przebieg uruchomienia kredytu odnawialnego związanego z kontem był jakim sposobem najbardziej przyjazny. Plany wzrostu oferty produktowej eurobanku dzięki 2018 r. wiążą się również z kredytami ratalnymi. Będziemy rozwijać współpracę wraz z kolejnymi partnerami handlowymi, ofiarując atrakcyjne produkty kredytowe i proste procesy.

W 2017 r. bank wyemitował obligacje serii C, nabywając 250 mln zł. Nakłady te zostaną przeznaczone dzięki rozwój akcji kredytowej. Całkowita suma środków pozyskanych w ramach emisji obligacji serii A, B i C to 740 mln złotych.

Współczynnik wypłacalności eurobanku wyniósł 16, 01 proc. na koniec 2017 r. wobec kolejny, 19 proc. rok uprzednio, zaś współczynnik Tier 1 wzrósł do 13, 31 prroc. wobec 13, 12 proc. rok wcześniej.

eurobank to bank detaliczny, z szeroką ofertą towarów dla klientów indywidualnych. Właścicielem eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa po Polsce od 1976 r.

Popularny

chińska Midea przejmie Kuka Robotics
Chińska Midea przejmie Kuka Robotics

Chińskie firmy robią zakupy w Europie, i to nie lada jakie – Midea, chiński producent AGD zamierza zakupić niemieckiego producenta innowacyjnych robotów przemysłowych – firmę Kuka Robotics. To perełka gałęzi automatyki, jeden…...

chętnych nan OFE coraz więcej. Jest już 1, 2 mln deklaracji Informacje
Chętnych nan OFE coraz więcej. Jest już 1, 2 mln deklaracji Informacje

Reforma emerytur w rządowej zamrażarce. "Decyzja nie została podjęta" Co dalej z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z rynku. "To zwykła kradzież" vs. "chcemy…...

chiny chcą uniezależnić się od czasu zagranicznych technologii Tech
Chiny chcą uniezależnić się od czasu zagranicznych technologii Tech

Chiny wabią tajwańskich ekspertów w sferze produkcji układów scalonych, żeby uniezależnić się od zagranicznych technologii, podczas gdy NA JUKATAN opierają się chińskim przejęciom w tym sektorze a mianowicie pisze w piątek…...

clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy
Clinton i Trump - oddziaływanie wyborów USA na giełdy

Rynek finansowy wydaje się być bardzo wrażliwy na zdarzenia o dużym znaczeniu politycznym. Wybory prezydenckie w AMERYCE to najważniejszy punkt tego roku i inwestorzy spośród całego świata szacują już możliwe ryzyko.…...