Dlaczego warto inwestować w Bitcoin?

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Dlaczego warto inwestować w bitcoiny? Podczas gdy cena kryptowaluty w ostatnich latach spadała, osiągnęła również niewiarygodnie wysokie poziomy.

Kryptowaluty to ekscytująca i stosunkowo nowa okazja, a b itcoin oferuje możliwość inwestowania w tę klasę aktywów. Oparta na technologii blockchain waluta cyfrowa ma wiele zalet jako inwestycja, w tym jej hiper-przenośny i zdecentralizowany charakter.

Najbardziej znany z aktywów kryptograficznych, bitcoin nie jest walutą fiducjarną trzymaną w bankach – wielu uważa, że ​​daje to kryptowalutom dźwignię finansową, ponieważ nie jest narażona na słabości walut krajowych. Ponadto międzynarodowe transakcje walutami cyfrowymi można przeprowadzać szybko i tanio w porównaniu z tradycyjnymi transakcjami walutowymi.

Chociaż nie do końca dorównuje złotem, niektórzy analitycy uważają, że inwestycje w bitcoiny są wyłaniającym się bezpiecznym zasobem – bezpieczniejszym miejscem dla inwestorów do parkowania swojego majątku w środku burzy gospodarczej. Inni jednak wahają się, czy przyznać bitcoinowi status bezpiecznej przystani, biorąc pod uwagę głębokie spadki cen waluty cyfrowej, ostatnio wraz ze spadającymi cenami akcji na początku 2020 r.

Rozważasz inwestycję w blockchain?

Przeczytaj bezpłatny raport dotyczący technologii blockchain na rok 2020!

Popularność bitcoina wzrosła od 2016 do 2017 r., Kiedy jego cena gwałtownie wzrosła z około 570 USD w sierpniu 2016 r. Do około 4765 USD w sierpniu 2017 r. Od sierpnia 2020 r. Cena cyfrowej waluty była na poziomie 11 775 USD. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina również wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich czterech lat, z około 9 miliardów dolarów do 217,5 miliardów dolarów.

Biorąc pod uwagę te czynniki, po co inwestować w bitcoiny? Tutaj Investing News Network przedstawia najważniejsze informacje, w tym obecny wygląd rynku i jego przyszłe perspektywy.

Dlaczego warto inwestować w bitcoiny?: Krajobraz regulacyjny

Chociaż status bezpiecznej przystani bitcoina jest wciąż przedmiotem dyskusji, jego potencjał wysokiego ryzyka nie jest. We wczesnych dniach handlu bitcoinami alternatywna waluta napotkała opór rządów na całym świecie. W 2014 roku US Internal Revenue Service podjęło działania mające na celu zniechęcenie do korzystania z bitcoinów, stwierdzając, że „ogólne zasady podatkowe dotyczące transakcji dotyczących nieruchomości mają zastosowanie do transakcji wykorzystujących wirtualną walutę. Ostatecznie zmienna wartość bitcoina może spowodować podatek od zysków kapitałowych dla konsumentów.

Ponieważ bitcoin zyskał popularność wśród inwestorów, rządowe agencje regulacyjne, takie jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), podjęły kroki w celu ograniczenia tej skłonności do ryzyka. W lipcu 2017 r.SEC orzekł, że pierwsze oferty monet powinny być regulowane i podlegać prawu federalnemu.

„SEC bada skutki rozproszonej księgi i innych innowacyjnych technologii i zachęca uczestników rynku do współpracy z nami – powiedział w komunikacie Jay Clayton, prezes SEC. „Staramy się promować innowacyjne i korzystne sposoby pozyskiwania kapitału, zapewniając jednocześnie – przede wszystkim – ochronę inwestorów i naszych rynków.

Inne amerykańskie agencje rządowe – w tym Commodity Futures Trading Commission i Federal Trade Commission – wzięły pod uwagę kryptowaluty, ale wprowadzono niewiele formalnych przepisów. Według Global Legal Insights:

„Ogólnie rzecz biorąc, agencje federalne i decydenci chwalą tę technologię jako ważną część przyszłej infrastruktury USA i potrzebę utrzymania przez USA wiodącej roli w jej rozwoju. Chociaż wciąż istnieją sceptycy co do obietnicy tej technologii, wielu decydentów publicznie przyznało, że istnieje ryzyko nadmiernej regulacji. Inni ostrzegają prawodawców przed wprowadzaniem przepisów, które napędzałyby inwestycje w technologię za granicą .

Zainteresowany inwestowaniem w branży technologicznej?

Poznaj podstawy inwestowania w technologie w tym BEZPŁATNYM raporcie!

Na poziomie stanowym w USA podejście rządu do regulowania kryptowalut jest mieszane. Niektórzy ustawodawcy stanowi zajęli stanowisko pro-kryptograficzne. Na przykład Wyoming, które zyskało sławę „najbardziej przyjaznej kryptowalutom jurysdykcji w kraju, zwolniło aktywa cyfrowe z podatku od nieruchomości, podczas gdy w 2018 roku Ohio stało się pierwszym stanem, który pozwolił swoim obywatelom płacić podatki w bitcoinach.

Z drugiej strony, Global Legal Insights donosi, że stany takie jak Kalifornia i Nowy Meksyk ostrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty, a Nowy Jork posunął się tak daleko, że uchwalił bardzo restrykcyjne przepisy, które doprowadziły do ​​tego, że niektóre firmy kryptograficzne zaczęły karać stan.

Odpowiedzią Chin na bitcoiny i inne aktywa cyfrowe jako waluty alternatywne było całkowite zakazanie wstępnych ofert monet i giełd kryptowalut, chociaż nadal nie jest nielegalne posiadanie, kupowanie lub sprzedawanie kryptowalut. W przeciwieństwie do Chin, Japonia oficjalnie uznała bitcoin za metodę płatności w kwietniu 2017 r., Podnosząc wycenę waluty cyfrowej ponad 1 miliard USD. Na początku 2020 roku japoński rząd wprowadził zmiany w celu zaostrzenia przepisów, co może spowodować, że niektóre z 23 zatwierdzonych giełd bitcoin w tym kraju wyjdą z rynku.

Jak krajobraz regulacyjny dla bitcoinów będzie kształtowany w przyszłości, dopiero się okaże, ale jedno jest pewne. „Kryptowaluty i regulacje to dziwni towarzysze – powiedział Daniel Masters, prezes CoinShares, firmy zajmującej się inwestowaniem w aktywa cyfrowe i były szef globalnego handlu energią w JPMorgan (NYSE: JPM). „Aby cokolwiek regulować w kryptowalutach, musisz wepchnąć bardzo ciężką piłkę na bardzo wysokie wzgórze.

Dlaczego warto inwestować w bitcoiny?: Aktywność cenowa

Bitcoin osiągnął swój pierwszy rekord wszechczasów 29 listopada 2013 r., Kiedy został wyceniony na 1137 USD. Od tego czasu doświadczył różnych wzlotów i upadków. W 2017 r. Cena bitcoina wzrosła ponad pięciokrotnie, z 997 USD w styczniu do 5013 USD do 1 września.

Jeśli nadal zadajesz sobie pytanie „Po co inwestować w bitcoin? być może rozważ to – ponieważ cena kryptowaluty wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, bitcoin zaczął rywalizować z tradycyjnymi bezpiecznymi aktywami, takimi jak złoto i srebro. Bitcoin po raz pierwszy wzrósł przed ceną złota w marcu 2017 r., Osiągając poziom 1268 USD, podczas gdy cena metalu szlachetnego wyniosła 1233 USD za uncję.

Rozważasz inwestycję w blockchain?

Przeczytaj bezpłatny raport dotyczący technologii blockchain na rok 2020!

W środku pandemii COVID-19, po rozpoczęciu roku z ceną 1519 USD za uncję, złoto przeżywa swój największy bezpieczny moment od lat, przełamując historyczne maksima, przekraczając poziom 2000 USD. Cena bitcoina wzrosła w tym czasie o ponad 11200 USD po handlu na poziomie 7152 USD na początku roku.

Cena Bitcoina musi jeszcze wzrosnąć, zanim ponownie osiągnie rekordowy poziom 19 783 USD, który osiągnął w połowie grudnia 2017 r .; jednak są analitycy, którzy uważają, że fundamenty są optymistyczne na korzyść wyższych cen bitcoinów w nadchodzących miesiącach i latach.

Dlaczego warto inwestować w bitcoiny?: Perspektywy rynkowe

Idąc dalej, z pewnością istnieje coraz więcej możliwości w bitcoinie. Dla tych, którzy naprawdę wierzą w potencjał bitcoina, aby stać się głównym zabezpieczeniem walutowym lub inflacyjnym, może to być doskonały czas na inwestycję.

W sierpniu 2020 r. Pełnoetatowy trader Adam Mancini powiedział, że widzi 15000 USD jako następny duży cel ceny bitcoin. „(Bitcoin) siłą wyrwał się z wieloletniego byczego trójkąta – napisał na Twitterze Mancini. „Bitcoin może być nowym dzieckiem na rynku, ale nadal obowiązują te same stare klasyczne wzorce, które mają zastosowanie do wszystkich aktywów finansowych. (The) trend rośnie, a następny cel to 15 000 USD .

Dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, uważa, że ​​bitcoin jest lepszą inwestycją niż większość tradycyjnych aktywów, w tym złoto. „W rzeczywistości tylko jeden składnik aktywów zrównoważył wzrost bilansu G4. Nie chodzi o akcje, obligacje, towary, kredyty, metale szlachetne, nie górników – powiedział Pal. „Tylko jeden zasób osiągnął znacznie lepsze wyniki w prawie każdym horyzoncie czasowym: Bitcoin.

Ale bitcoin nie jest pozbawiony swoich przeciwników. Jednym z najbardziej wpływowych jest Warren Buffet, który wyraźnie powiedział, że nigdy nie będzie posiadał ani jednego bitcoina. Co ciekawe, wielki guru inwestycyjny również przysiągł złoto na rzecz akcji spółek i banków. Ale ostatnio Buffet’s Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A, NYSE: BRK.B) wyładował akcje banków, w tym JPMorgan Chase i Goldman Sachs (NYSE: GS), aby objąć stanowisko w Barrick Gold (NYSE: GOLD, TSX: ABX) ).

Czy Wyrocznia Omaha mogłaby również zmienić swoją pozycję na bitcoinie? Investing News Network jest zainteresowana twoimi opiniami na temat tego pytania, a także przemyśleniami na temat tego, czy jesteś gotowy do inwestowania w bitcoin. Dajcie nam znać w komentarzach.

To jest zaktualizowana wersja artykułu pierwotnie opublikowanego w Investing News Network w 2015 roku.

Nie zapomnij śledzić nas @INN_Technology, aby otrzymywać aktualizacje wiadomości w czasie rzeczywistym!

Ujawnienie papierów wartościowych: Ja, Melissa Pistilli, nie mam bezpośrednich udziałów inwestycyjnych w żadnej spółce wymienionej w tym artykule.