Dlaczego specjalizacja w finansach?

Category: Może Pomóc
17 lutego 2021

Stopień finansowy może otworzyć drzwi do szerokiego zakresu dynamicznych możliwości zawodowych – często z wysokim potencjałem zarobkowym w różnych branżach. Specjaliści finansowi uczą się podstawowych umiejętności biznesowych, które mogą przełożyć się na karierę w różnych organizacjach w sektorach publicznym, prywatnym i non-profit.

Umiejętności zdobyte podczas kursów finansowych

Umiejętności zdobyte podczas zajęć z finansów mogą być powszechnie stosowane nie tylko w usługach finansowych, ale także ogólnie w biznesie (a nawet życiu). Kierunki finansów tworzą wiedzę związaną z niemal każdym obszarem działalności organizacji, w tym księgowością, sprzedażą i pozyskiwaniem leadów, zasobami ludzkimi i marketingiem. Program studiów na kierunku finanse obejmuje kursy z zakresu finansów osobistych, ekonomii, prawa gospodarczego, rachunkowości, marketingu, statystyki i etyki. Kierunki finansów wchodzą na rynek pracy z podstawową znajomością języka biznesu i tego, jak zarządzanie pieniędzmi jest niezbędne dla zdrowia każdej organizacji.

Popularne kariery dla specjalizacji finansowych

Kierunki finansów przyczyniają się do ogólnego rozwoju organizacji z różnych branż, w tym usług finansowych i bankowych, ubezpieczeniowych, technologicznych, rządowych i produkcyjnych. Najczęściej bilanse i praktyki analityczne są związane z karierą w zarządzaniu finansami, ale różnorodne, szerokie obowiązki menedżera finansowego mogą dotyczyć wielu obszarów organizacji. Od zarządzania działaniami związanymi z inwestycjami i strategii zarządzania gotówką po analizę trendów rynkowych i maksymalizację zysków w celu osiągnięcia długoterminowych celów finansowych, menedżerowie finansowi muszą być dobrze zorientowani zarówno w obszarach prawnych, jak i biznesowych.

Kierunek finansowy może pomóc w przygotowaniu studentów do kariery w różnych dziedzinach, w tym w finansach korporacyjnych, bankowości inwestycyjnej, ubezpieczeniach, zarządzaniu portfelem i nieruchomościach. Bureau of Labor Statistics oferuje informacje na temat ról najczęściej związanych ze specjalizacją finansową:

Menedżer finansowyMenedżerowie finansowi są odpowiedzialni za kondycję finansową organizacji. Ich obowiązki mogą być zróżnicowane, ale specyficzne dla planowania długoterminowych celów finansowych organizacji. Średnie roczne wynagrodzenie menedżerów finansowych wyniosło w 2017 r. 125 080 USD. Tradycyjnie menedżerowie finansowi mają tytuł licencjata lub magistra zarządzania biznesem (MBA).

Osobisty doradca finansowyOsobistych doradców finansowych pomagają osobom fizycznym w zarządzaniu ich finansami w obszarach związanych z podatkami, hipoteką, emeryturą, oszczędnościami na uczelni, planowaniem nieruchomości, ubezpieczeniami i inwestycjami. Mediana rocznego wynagrodzenia osobistych doradców finansowych wyniosła 90 640 USD w 2017 r. Certyfikaty w zakresie sprzedaży inwestycji i tytuł magistra są pomocne w szybkim awansowaniu na tym stanowisku.

Analityk finansowyAnalitycy finansowi oceniają i prognozują informacje inwestycyjne zarówno dla firm, jak i osób fizycznych. Mają doświadczenie w ocenie wyników akcji, obligacji i innych rodzajów inwestycji. Mediana rocznego wynagrodzenia analityków finansowych wyniosła 84,300 USD w 2017 roku.

KsięgowaKsięgowi zarządzają przepływami pieniężnymi organizacji i podatkami organizacji lub osoby. Pomagają organizacjom działać wydajnie i etycznie. Mediana rocznego wynagrodzenia księgowych i audytorów wyniosła 69350 USD w 2017 roku.

Specjalizacja w finansach na Uniwersytecie Maryville

Licencjat online w dziedzinie usług finansowych uzyskany na Uniwersytecie Maryville może pomóc studentom w zdobywaniu umiejętności i wiedzy, które pozwolą im osiągnąć sukces w dziedzinie finansów. Studenci rozwijają podstawy podstawowych umiejętności biznesowych poprzez zajęcia w instytucjach finansowych, papierach wartościowych / inwestycjach, pieniądzach i bankowości, zarządzaniu portfelem i marketingu. Program zapewnia praktyczne doświadczenie poza salą wykładową, łącząc studentów i specjalistów poprzez kluczowe partnerstwa uniwersyteckie z globalnymi firmami finansowymi.

Szanse na awans można łatwiej osiągnąć dzięki programowi MBA online Maryville, który kładzie nacisk na rozwój umiejętności przywódczych i komunikacyjnych, ma na celu budowanie zawodowej pewności studentów i zdolności do podejmowania decyzji oraz zapewnia praktyczne doświadczenie, które pomoże absolwentom zdobyć większe możliwości kariery.