Dlaczego oprocentowanie kredytów studenckich jest tak wysokie?

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

Opublikowano 25 stycznia 2019 roku Autor Purefy Staff

Wiesz, że oprocentowanie kredytu studenckiego jest zbyt wysokie – ale czy wiesz dlaczego? Nasi partnerzy w NerdWallet opisują najczęstsze powody, dla których pożyczkobiorcy mają wysokie oprocentowanie kredytów studenckich.

Jeśli masz pożyczki studenckie, jesteś na haku o coś więcej niż tylko to, co pożyczyłeś; jesteś również odpowiedzialny za odsetki. Oprocentowanie pożyczki studenckiej może wynosić od około 4% do ponad 14%, w zależności od pożyczkodawcy.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje stawki są wysokie, to prawdopodobnie dlatego, że pożyczyłeś pożyczkę w złym czasie, kredyt współsygnatariusza był tylko taki sobie lub złożyłeś wniosek o wiele pożyczek. Te wysokie stawki mogą mieć duży wpływ na Twoje finanse w trakcie typowego 10-letniego okresu spłaty kredytu. Załóżmy na przykład, że wziąłeś prywatną pożyczkę studencką w wysokości 10 000 USD z oprocentowaniem 7%. Przez 10 lat zapłaciłbyś więcej niż 3900 dolarów odsetek. Ale gdyby stawka wynosiła 5,05%, czyli obecne federalne oprocentowanie dla studentów, zapłaciłbyś około 1100 USD mniej przez cały okres trwania pożyczki. To pieniądze, które mogłeś spłacić prawie rok przed terminem.

Aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na pożyczkach, przeprowadzimy Cię przez trzy typowe przyczyny wysokich stóp procentowych i przedstawimy plan ich obniżenia.

1. Zaciągnąłeś pożyczkę federalną, gdy stopy procentowe były wysokie

Oprocentowanie pożyczki zależy od roku, w którym pożyczyłeś pieniądze. Z wyjątkiem pożyczek Perkins, stopy procentowe pożyczek federalnych są ustalane przez Kongres każdej wiosny i są oparte na rynkach finansowych. Zwykle zmieniają się z roku na rok. Jeśli, na przykład, jako student studiów licencjackich wziąłeś bezpośrednią pożyczkę subsydiowaną w 2007 r., Twoje oprocentowanie tej pożyczki wynosi 6,8%. Jeśli jednak pożyczyłeś pieniądze, korzystając z tego samego rodzaju pożyczki pięć lat później, stopa wynosiłaby zaledwie 3,4%.

Zaloguj się na stronie Federal Student Aid, aby zobaczyć informacje o federalnych pożyczkach studenckich.

2. Twój współsygnatariusz miał mierny kredyt

Kredyt współsygnata pomógł Ci zakwalifikować się do prywatnej pożyczki studenckiej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​pożyczka studencka pomaga w budowaniu kredytu. Zła wiadomość jest taka, że ​​jeśli ocena kredytowa Twojego współsygnatariusza była gorsza niż doskonała – na przykład poniżej 720 – mogło to spowodować, że zapłacisz wyższe oprocentowanie. To dlatego, że im niższa ocena kredytowa, tym wyższe oprocentowanie.

„Jeśli dana osoba ma wysoką zdolność kredytową, oznacza to poziom uczciwości. Upewnią się, że [rachunek] zostanie opłacony – mówi akredytowany doradca finansowy Roslyn Lash. Z drugiej strony zauważa, że ​​pożyczkodawcy są bardziej skłonni postrzegać współsygnatariusza z niższą oceną kredytową jako zobowiązanie, a zatem wystawiają wyższą stopę procentową.

3. Złożyłeś wniosek o zbyt wiele pożyczek, a Twój kredyt stracił na wartości

Wystąpienie o kilka pożyczek wydawało się prawdopodobnie najlepszym sposobem na porównanie opcji prywatnych pożyczek studenckich. Jednak liczne zapytania kredytowe, które mają miejsce, gdy pożyczkodawcy sprawdzają Twój kredyt, obniżają Twoje wyniki kredytowe.

Posiadanie wysokiej zdolności kredytowej jest ważne, ponieważ pożyczkodawcy używają jej do określenia Twojej zdolności kredytowej. Zatem im niższa ocena kredytowa, tym wyższe oprocentowanie pożyczki.

Co możesz zrobić, aby obniżyć oprocentowanie kredytów studenckichJeśli nadal jesteś w szkole:Najpierw korzystaj z pożyczek federalnych: w przypadku większości studentów najlepiej jest maksymalnie wykorzystać pożyczki federalne przed zaciągnięciem prywatnych pożyczek studenckich. Pożyczki federalne mają zazwyczaj niższe stopy procentowe i lepszą ochronę pożyczkobiorców.

Zdobądź współsygnatariusza z doskonałym kredytem: Jeśli potrzebujesz prywatnej pożyczki, upewnij się, że ocena kredytowa współsygnatariusza jest równa lub wyższa niż 720, aby kwalifikować się do niższej stawki. Jeśli to nie jest możliwe i masz kilka miesięcy, zanim będziesz musiał złożyć wniosek, skoncentruj się na budowaniu własnego wyniku, płacąc rachunki na czas i utrzymując zadłużenie karty kredytowej poniżej 30% dostępnej linii kredytowej.

Porównaj swoje opcje: uzyskaj wstępną kwalifikację na prywatną pożyczkę studencką, aby dowiedzieć się, jakiej ogólnej stopy procentowej możesz się spodziewać, bez konieczności gromadzenia twardych zapytań kredytowych, które obniżają Twoją zdolność kredytową.

Jeśli jesteś poza szkołą:Zarejestruj się, aby skorzystać z automatycznego debetu: wielu firm obsługujących pożyczki straci 0,25 punktu procentowego od Twojej stawki, gdy się zarejestrujesz. Ponadto uchroni Cię to przed przypadkowym pominięciem płatności. Po prostu upewnij się, że masz wystarczająco dużo na swoim koncie każdego miesiąca, aby uniknąć opłat za debet. Skontaktuj się ze swoim serwisem, aby dowiedzieć się, czy zniżka jest dostępna dla twoich pożyczek.

Rozważ refinansowanie swoich pożyczek: Refinansowanie pożyczki studenckiej ma miejsce wtedy, gdy pożyczkodawca spłaca istniejącą pożyczkę i udziela ci nowej. Jeśli się zakwalifikujesz, możesz otrzymać niższe oprocentowanie. Aby się zakwalifikować, będziesz potrzebować stałego źródła dochodu, niskiego wskaźnika zadłużenia do dochodów i dobrej oceny kredytowej, zwykle ponad 700. Jeśli nie masz silnego kredytu, możesz również skorzystać z pomocy osoby podpisującej. Jeśli masz zarówno pożyczki prywatne, jak i federalne, pamiętaj, że refinansując pożyczki federalne, utracisz ochronę pożyczkobiorcy federalnego – ważne jest, aby o tym pamiętać, decydując się na refinansowanie. Możesz jednak razem z nami refinansować zarówno prywatne, jak i federalne pożyczki studenckie, a teraz możesz sprawdzić swoje oprocentowanie.