Dlaczego eksperci przewidują, że rok 2021 to rok na zakup domu pomimo koronawirusa

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Pandemia koronawirusa wpłynęła na plany prawie wszystkich. Wakacje zostały odwołane, plany lekcji wywrócono do góry nogami, a miliony Amerykanów nagle straciły pracę.

Jeśli planujesz kupić dom w najbliższej przyszłości, możesz mieć wątpliwości, czy również powinieneś wstrzymać ten pomysł.

„COVID-19 z pewnością stworzył szczególne okoliczności dla kupujących domy – powiedziała Susan Moguel, dyrektor marketingu w Arden, firmie deweloperskiej w hrabstwie Palm Beach na Florydzie. „Ponieważ wiele branż zostało zamkniętych z powodu kwarantanny, niepewność ekonomiczna spowodowana pandemią zmusiła wiele osób do wstrzymania planów zakupu domu

Z drugiej strony oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na dnie. Ponadto wielu budowniczych domów i deweloperów kusi kupujących specjalnymi ofertami, takimi jak obniżone ceny, zniesione koszty zamknięcia, modernizacje urządzeń, modyfikacje kredytów hipotecznych i inne, powiedział Moguel. „Osoby poszukujące nowego domu mają w tym czasie wyjątkową okazję, aby skorzystać z tych możliwości – powiedziała.

Mimo to nadal jesteśmy we wczesnej fazie pandemii, a jej pełne skutki nie są jeszcze widoczne. Jeśli masz szczęście, że nadal możesz kupić dom, oto, co powinieneś wiedzieć o kupowaniu podczas kryzysu związanego z COVID-19 i jak potencjalnie uzyskać najlepszą ofertę.

Stawki kredytów hipotecznych są najniższe w historiiRezerwa Federalna obniżyła oprocentowanie funduszy federalnych na początku marca o 0,5 punktu procentowego do przedziału od 1% do 1,25% w odpowiedzi na wpływ pandemii na naszą gospodarkę. Dwa tygodnie później dokonał kolejnej awaryjnej obniżki stóp o 1 punkt procentowy do przedziału od 0% do 0,25% – najniższego poziomu od Wielkiej Recesji.

Chociaż docelowa stopa procentowa Fed nie ma bezpośredniego wpływu na oprocentowanie kredytów hipotecznych, istnieje między nimi związek i oprocentowanie kredytów hipotecznych odpowiednio spadło. Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do najniższych w historii poziomów w kwietniu, a średnia stopa oprocentowania 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu wynosi obecnie około 3,4%.

Andrea Woroch, która doradza konsumentom, jak oszczędzać pieniądze, powiedziała, że ​​zaledwie kilka tygodni temu refinansowała swój obecny kredyt hipoteczny. Była w stanie obniżyć oprocentowanie o ponad 1%, co oznacza, że ​​przez cały okres trwania pożyczki zaoszczędzi ponad 100 000 dolarów. (Woroch jest byłym współpracownikiem HuffPost.)

„Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić, czy refinansować, te niskie stawki mogą pomóc obniżyć miesięczną płatność i zaoszczędzić tysiące dolarów przez cały okres trwania kredytu hipotecznego, dzięki czemu jest to dobry moment na zakup – powiedział Woroch.

Mimo to historycznie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych nie może rozwiązać jednego problemu, z którym borykają się niektórzy potencjalni właściciele domów: braku domów na sprzedaż. „Zapasy są niższe, ponieważ ludzie nie chcą sprzedawać swoich domów podczas tej epidemii – powiedział Woroch, dodając, że ceny domów prawdopodobnie nie są jeszcze na najniższym poziomie.

Według raportu Realtor.com z kwietniowego raportu Housing Trends, liczba nowo notowanych domów spadła w kwietniu o 44% w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu. W połączeniu z powszechnymi wycofywaniami, zasoby mieszkaniowe w USA osiągnęły nowy kwietniowy najniższy poziom – i historycznie kwiecień jest jednym z najbardziej ruchliwych miesięcy na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Również sprzedaż domów trwała dłużej: średnio 62 dni w kwietniu, cztery dni wolniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W tygodniu kończącym się 25 kwietnia domy spędzały na rynku średnio dziewięć dni więcej niż w tym samym tygodniu 2019 roku .

W miarę jak sprzedawcy domów cofają się, aby sprawdzić, czy sytuacja gospodarcza się poprawi, środki dystansowania społecznego sprawiają, że oglądanie domów jest trudną propozycją dla potencjalnych nabywców. Jednocześnie bardziej rygorystyczne wymogi kredytowe utrudniają kwalifikowanie się do kredytu hipotecznego: jeśli niedawno odłożył Pan na przykład jakiekolwiek rachunki, spłaty kredytu hipotecznego lub płatności kartą kredytową, które mogą działać na niekorzyść, gdy ubiegacie się o kredyt mieszkaniowy, powiedział Woroch. Wszystkie te czynniki prawdopodobnie przyczyniają się do wydłużenia czasu, przez jaki nieruchomości pozostają na rynku.

„Dobra dynamika, którą zaobserwowaliśmy na początku roku, pomogła w pewnym stopniu zaizolować rynek mieszkaniowy przed negatywnym wpływem koronawirusa na zaufanie kupujących i sprzedających w całych Stanach Zjednoczonych – powiedziała Danielle Hale, główna ekonomistka Realtor.com w sekcji trendów mieszkaniowych raport. „Chociaż zaobserwowaliśmy gwałtowny spadek liczby nowych ofert, wzrost czasu potrzebnego na sprzedaż domu i spłaszczenie cen w kwietniu, w maju prawdopodobnie pogorszy się niektóre z tych wskaźników

Największe możliwości zakupu domu dopiero nadejdąWedług Emile L’Eplattenier, głównego analityka nieruchomości i redaktora naczelnego TheClose.com, wartości nieruchomości są uważane za opóźniony wskaźnik szoków rynkowych. „Pomyśl o tym jak o tsunami, które następuje po trzęsieniu ziemi: nawet przy ogromnych zniszczeniach na giełdzie i upadku dziesiątek branż, nie zaczniemy widzieć wpływu na ceny nieruchomości przynajmniej przez kilka miesięcy, powiedział.

Po pierwsze, właściciele domów zostali zepsuci przez ciasne zapasy i nadmierną gentryfikację w ciągu ostatnich kilku lat, powiedział L’Eplattenier. Tak więc ci, którzy są w niefortunnej sytuacji, że muszą sprzedawać podczas pandemii, będą uparcie trzymać się cen sprzed recesji przez kilka miesięcy.

Co więcej, rząd podjął kilka kroków w celu pobudzenia gospodarki i ochrony konsumentów, których nie stać na rachunki. Ale to nie będzie trwać wiecznie. „W ciągu najbliższych kilku miesięcy rząd ostatecznie zahamuje drukowanie pieniędzy. Na wielu rynkach zniesione zostaną moratorium na eksmisję i wykluczenie. I zaczniemy widzieć tysiące firm upadających. To wtedy rynek nieruchomości naprawdę zacznie się chwiać i upadać – powiedział Owen Dashner, właściciel i operator Red Ladder Property Solutions, firmy zajmującej się sprzedażą domów w Omaha w stanie Nebraska. „Ponad trzydzieści milionów bezrobotnych Amerykanów równa się wielu niezapłaconym leasingom i kredytom hipotecznym, ostatecznie prowadząc do egzekucji i załamania rynku.

Proces wykluczenia trwa długo, więc domy, które wkrótce zostaną wykluczone, nie pojawią się na aukcji przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy. Ale kiedy już to nastąpi, ceny mieszkań powinny szybko spaść. „Foreclosures są jak chwasty w ogrodzie; obniżają wartość domów o agresywnych cenach i to szybko – powiedział L’Eplattenier.

Oznacza to, że jeśli możesz wstrzymać się z zakupem przez najbliższe 12 miesięcy, pojawi się możliwość zakupu z dużym rabatem w porównaniu do teraz. Oczywiście nie chcesz atakować i żerować na nieszczęściu swoich sąsiadów. Ale prawda jest taka, że ​​jeśli masz zamiar kupić, lepiej poczekać, aż ceny osiągną dno, niż wydawać dziesiątki tysięcy więcej niż to konieczne. „Nadchodzi korekta, a wraz z nią [nadejdą] pewne możliwości dla tych, którzy są przygotowani – powiedział Dashner.

Czy powinieneś kupić dom podczas pandemii?Najniższe stawki sprawiają, że kupowanie domu jest atrakcyjną opcją, ale wciąż istnieje wiele niewiadomych i wyzwań, jeśli chodzi o ocenę, jak pandemia wpłynie na rynek i życie finansowe konsumentów.

Do kwietnia ponad 30 milionów Amerykanów złożyło wniosek o bezrobocie. Niektóre stany powoli zaczęły ponownie otwierać firmy, ale nie wiadomo, jaki efekt gwałtownego zamknięcia będzie miał na zatrudnienie w nadchodzących miesiącach.

Kupno domu, gdy nie masz pewności co do stabilności zatrudnienia, jest ryzykowną perspektywą. W przyszłym roku może pojawić się okazja do zakupu jedyna w swoim rodzaju, ale to nie znaczy, że powinieneś na nią pójść, jeśli nie jesteś na to przygotowany.

„Nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć rynku, a ja głęboko wierzę, że właściwy moment na zakup jest wtedy, gdy jest się na to finansowo gotowy – powiedziała Peggy Zabakolas, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami w Nest Seekers International.

Dobra wiadomość dla potencjalnych nabywców domów ze stabilnymi dochodami i dużą ilością gotówki w kasie jest taka, że ​​jeśli masowe zwolnienia będą kontynuowane, w ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy zobaczyć wiele zapasów po obniżonych cenach, co czyni je rynkiem kupujących.

„Niepewność i wskaźniki recesji mogą spowolnić niektórych kupujących – powiedział Zabokolas. „Nie pozwól, aby historia się powtórzyła. . Myślę, że jeśli możesz się utrzymać, kupowanie rzeczy materialnych, takich jak nieruchomości, jest najlepszą drogą, o ile jesteś mądry w swoich finansach i nie przemęczasz się.