Credit Karma vs FICO Score

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

Jednym z negatywnych punktów rzucanych na strony takie jak Credit Karma jest to, że bezpłatna ocena kredytowa, którą dają, nie jest wynikiem FICO. Credit Karma oferuje trzy różne rodzaje ocen kredytowych, wszystkie dostarczane przez agencję informacji kredytowej TransUnion. Oferują one TransRisk New Account Score, VantageScore i Auto Insurance Score. Łączy je to, że nie są to wyniki FICO, ale wyniki mieszane, często określane jako FAKO lub wyniki edukacyjne. Pytanie, które zadaje wielu konsumentów, dotyczy tego, czy ważne jest, aby wynik uzyskany od Credit Karma nie był Twoim prawdziwym wynikiem FICO?

Dlaczego ludziom nie podoba się wynik FAKONiektóre osoby, które mają problem z wynikami FAKO, wskazują na wiele powodów, dla których uważają, że wynik FAKO jest gorszy od wyniku FICO. Jednym z powodów jest to, że gdy pożyczkodawca pobiera Twoją zdolność kredytową, będzie patrzył na Twój wynik FICO, a nie na jeden z wyników uzyskanych od Credit Karma. Na pozór ma to sens, ale w rzeczywistości prawdopodobnie nie ma dużej różnicy. To dlatego, że nie masz ani jednego wyniku FICO. Różni pożyczkodawcy będą uzyskiwać wyniki ważone, aby uwzględnić czynniki ryzyka, które mają dla nich największe znaczenie. Na przykład ocena, jaką dealer samochodowy otrzyma od FICO, będzie inna niż ocena urzędnika ds. Kredytu mieszkaniowego. Innymi słowy, wynik, jaki uzyskają, najprawdopodobniej nie będzie taki sam, jak uzyskany od FICO.

Innym często wysuwanym zarzutem jest to, że wynik FAKO nie jest tak wiarygodny jak wynik FICO, co może wprowadzać w błąd tych, którzy je otrzymują. Z pewnością prawdą jest, że każdy, kto uzyska bezpłatną ocenę kredytową od Credit Karma, musi zdać sobie sprawę, że wynik ten nie jest jego prawdziwym wynikiem FICO, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​wynik jest niewiarygodny.

Do czego potrzebujesz swojego wyniku?Wiele zależy od tego, jak konsument faktycznie wykorzysta zdolność kredytową. Istnieje domniemane założenie, że ci, którzy szukają swojej zdolności kredytowej, robią to tylko dlatego, że wkrótce planują zaciągnąć pożyczkę. Z pewnością może to być powód, dla którego chcą znać swoją zdolność kredytową, ale istnieje również wiele innych uzasadnionych powodów, dla których ludzie są zainteresowani ich oceną kredytową. To sposób, w jaki konsument chce wykorzystać zdolność kredytową, określa, która z tych dwóch opcji jest lepszym wyborem.

Korzystanie z Credit Karma to dobry pomysłJeśli nie otrzymujesz pożyczki od razu, uzyskanie bezpłatnej oceny kredytowej od Credit Karma ma ogromną zaletę, ponieważ możesz śledzić, jak zmienia się Twój wynik w czasie. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć, co wpływa na Twój wynik i jak może się zmienić, w zależności od tego, jak radzisz sobie ze swoimi finansami. Możliwość comiesięcznego sprawdzania swojego wyniku daje wspaniałą możliwość poprawienia wyniku. Możesz również uzyskać bezpłatne monitorowanie kredytu, więc jeśli w raporcie kredytowym zostanie umieszczona coś, co tam nie należy, możesz to od razu złapać, aby Twój wynik pozostał wysoki, zamiast otrzymać ogromną niespodziankę, jeśli planujesz wykupić Pożyczka.

Kolejną ogromną zaletą Credit Karma nad uzyskaniem wyniku FICO jest to, że jest bezpłatny. Jeśli chcesz sprawdzić swój wynik FICO z MyFICO, będzie to kosztować 14,95 USD (chociaż powinieneś być w stanie znaleźć kody rabatowe online, które pozwolą ci uzyskać go za mniej niż to). Jeśli więc głównym celem, dla którego chcesz uzyskać zdolność kredytową, jest sprawdzenie, gdzie ona jest i próba ulepszenia jej na przyszłość, Credit Karma (lub inne witryny, które oferują bezpłatne oceny kredytowe FAKO, takie jak Credit Sesame lub Quizzle) powinny idealnie pasować dla lepszej opcji niż Twój wynik FICO.

Kiedy chcesz uzyskać wynik FICOJeśli z drugiej strony potrzebujesz dokładnego wyniku, ponieważ będziesz ubiegać się o pożyczkę, prawdopodobnie wybrałbym Twój wynik MyFico. Jak wspomniano powyżej, prawdopodobnie nie będzie to dokładnie to samo, co otrzyma pożyczkodawca, ale jest podstawą tej liczby, więc nie powinno być od niej zbyt daleko. W przypadku Credit Karma (lub jakiejkolwiek innej witryny) po prostu nie wiesz, jak daleko to będzie, aw niektórych przypadkach wahanie o 10 punktów może oznaczać inną stopę procentową.

Należy również pamiętać, że istnieje ryzyko korzystania z usług stron trzecich w celu uzyskania zdolności kredytowej, takich jak Credit Karma. Niedawno zostali zmuszeni do rozliczenia się z Federalną Komisją Handlu (FTC), aby zmniejszyć bezpieczeństwo aplikacji na telefon komórkowy, co naraziło poufne informacje finansowe ich klientów na ataki hakerów. Zawsze istnieje dodatkowe ryzyko kradzieży poufnych informacji finansowych, gdy udostępniasz je stronom trzecim, takim jak Credit Karma.

Jest też trzecia opcja. Wiele kart kredytowych, takich jak Discover, zaczęło podawać klientom ocenę kredytową FICO na miesięcznych wyciągach. Jeśli nie jesteś przeciwny karcie kredytowej i masz dyscyplinę, aby zawsze spłacać saldo karty kredytowej każdego miesiąca, może to być świetna alternatywa dla tych dwóch.

Aby dowiedzieć się, jak podnieść swoją zdolność kredytową lub w inny sposób sprawdzić swoją zdolność kredytową, przeczytaj te artykuły.